صفحه نخست >> اقتصادی تعداد نظرات: 0

درآمد چپ‌دستها کمتراز راست‌دستهاست!

مطالعه‌اي که توسط محققان دانشگاه هاروارد انجام شد، نشان داد درآمد چپ دست‌ها کمتر از راست دست‌هاست؛ به گفته «جاشوآ گودمن» اقتصاددان و سرپرست اين تحقيقات، اين اختلاف و تفاوت با مشاهداتي که انجام شده، توضيح داده شده است.

کد خبر: 3954

فارس/ مطالعه‌اي که توسط محققان دانشگاه هاروارد انجام شد، نشان داد درآمد چپ دست‌ها کمتر از راست دست‌هاست؛ به گفته «جاشوآ گودمن» اقتصاددان و سرپرست اين تحقيقات، اين اختلاف و تفاوت با مشاهداتي که انجام شده، توضيح داده شده است.
بر اساس مطالعات به دست آمده در آمريکا و انگلستان، محققان دريافتند چپ دست‌ها سالانه 10 تا 12 درصد کمتر از راست دست‌ها موفق مي‌شوند حتي اين تفاوت در زن‌ها بيشتر است؛ اين در حالي است که زنان چپ دست به طور متوسط 2500 دلار کمتر از زنان راست دست درآمد دارند و مردان چپ دست 3400 دلار کمتر از مردان راست دست درآمد دارند.
با توجه به مشاهدات «گودمن»، چپ دست‌ها از نظر شناختي ضعيف‌تر از راست دست‌ها هستند و توانايي يادگيري آنها نيز کمتر است؛ مسئله‌اي که باعث گفتن اين موضوع مي‌شود نداشتن مدرک تحصيلات دانشگاهي اين افراد است.
شايد اين يافته‌ها با باورهاي قبلي تضاد داشته باشند که نشان داده‌اند چپ دست‌ها نسبت به راست دست‌ها IQ بالاي 131 دارند، به همين منظور بايد مطالعه و تحقيق ديگري در اين مورد انجام شود تا نتايج جديدتري به دست آيد.
بد نيست بدانيد افراد چپ دستي بوده‌اند که در زمينه شغلي، اعتقادات و افکار مثبت و منفي خود موفق بوده‌اند، مانند لئوناردو داوينچي، آلبرت انيشتين، ناپلئون بناپارت.

نظرات بینندگان

ارسال نظر