صفحه نخست >> اقتصادی تعداد نظرات: 0

چرا محصولات کشاورزي سرطان زا ميشوند؟

تشخيص ميزان سم محصولات کشاورزي از روش هاي “ايمونولوژيکي “و دستگاه “کروماتوگرافي با کارايي بالا “ قبل از فراوري صورت مي‌گيرد که هزينه هاي زيادي بايد صرف اين موضوع شود که استفاده از کيت هاي تشخيصي مي‌تواند در اينجا کم هزينه باشد.

کد خبر: 3821

متن پيش رو در ابتکار منتشر شده و انتشار آن به معني تاييد تمام يا بخشي از آن نيست.

محققان ايراني موفق به ساخت کيت هاي تشخيص گونه اي سم سرطان زا در محصولات کشاورزي شدند که مي‌تواند در مدت کوتاهي مقدار سم را تعيين کند.
مرجان مجدي نسب- دانشجوي دکتراي دانشگاه صنعتي اصفهان و محقق طرح در گفت: گونه اي سم در محصولات کشاورزي وجود دارد و مي‌تواند سلامتي انسان را به خطر بياندازد، که اين سم ها در صورت نگهداري محصولات کشاورزي بعد از برداشت در شرايط نامطلوب به وجود مي‌آيند. از اين رو به فکر ساخت کيت هاي تشخيصي افتاديم که بتوان در مدت زمان کوتاهي ميزان اين سم را مشخص کرد.
وي با بيان اينکه اگر محصولاتي همچون غلات، حبوبات، قهوه، انگور، و ادويه‌جات، بعد از برداشت، در محيط مرطوب و يا دماي بالاي 25-27 درجه سانتيگراد نگهداري شوند،حامل سم “اکراتوکسين” مي‌شوند، افزود: در اين صورت قارچ داخل محصولات کشاورزي، سم سرطان زايي توليد کند که اين سم، بعد از به وجود آمدن، با حرارت هم از بين نخواهد رفت.
وي با اشاره به اينکه ميزان طبيعي اين سم در محصولات کشاورزي طبيعي 5 و در محصولات فرآيند شده 3 ميکروگرم بر گيلوگرم است، بيان کرد: “ اکراتوکسين “بايد به ميزان مشخصي در محصولات کشاورزي وجود داشته باشند که بيش از حد مجاز آن موجب سرطان و سميت کبد و کليه مي‌شود، همچنين بر روي سيستم ايمني افراد تاثير مي‌گذارد.
مجدي نسب اظهار داشت: گياه شيرين بيان، از گونه گياهاني است که درصد آلودگي به اين سم در آن زياد است و از آنجايي که از گياه شيرين بيان مواددارويي توليد مي‌کنند و بايد مسئولين در اين خصوص توجه جدي داشته باشند.
به گفته وي گندم هاي وارداتي نيز جز آندسته از گياهاني هستند که قبل از تبديل به آرد و نان بايد از اين حيث بيشتر مورد توجه قرار گيرد و ميزان وجود سم اوکراتوکسين در آن مورد بررسي قرار گيرد.
مجدي نسب عنوان کرد: تشخيص ميزان سم محصولات کشاورزي از روش هاي “ايمونولوژيکي “و دستگاه “کروماتوگرافي با کارايي بالا “ قبل از فراوري صورت مي‌گيرد که هزينه هاي زيادي بايد صرف اين موضوع شود که استفاده از کيت هاي تشخيصي مي‌تواند در اينجا کم هزينه باشد.
محقق طرح کيت تشخيصي با تا کيد بر اينکه اندازه گيري ميزان سم اکراتوکسين در محصولات کشاورزي هنوز در ايران جا نيافتاده است، خاطرنشان کرد: کيت تشخيصي سم سرطان زاي محصولات کشاورزي از نانو ذرات طلا ساخته شده که صنايع غذايي، کشاورزي و دارويي مي‌توانند از نتايج اين کيت استفاده کنند و درمدت زمان کوتاه، از ميزان سم محصولات مطلع شوند.
وي در خصوص کارکرد کيتها توضيح داد و گفت: به طور مثال مي‌توان گندم را بعد از عصاره گيري و فيلتراسيون، به اندازه صد ميکروليتر بر روي کيت تشخيصي قرار داد، تا از ميزان سميت گندم مطلع شد.
تحقيقات جهت ساخت کيت تشخيصي گونه سم سرطان زاي محصولات کشاورزي در دانشگاه صنعتي اصفهان و لابراتواري در چين صورت گرفته است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر