صفحه نخست >> اقتصادی تعداد نظرات: 0

توکلي: رويکرد دولت در اداره امور اقتصادي مبتني بر مدل‌هاي غربي است

عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس شوراي اسلامي با اشاره به تهي بودن لايحه بودجه 94 از سياستهاي مبتني بر اقتصاد مقاومتي گفت: رويکرد دولت در اداره امور اقتصادي کشور بر مدلهاي غربي و شيوه هاي تکراري 25 سال گذشته استوار است.

کد خبر: 3806

خبرگزاري دانا/ عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس شوراي اسلامي با اشاره به تهي بودن لايحه بودجه 94 از سياستهاي مبتني بر اقتصاد مقاومتي گفت: رويکرد دولت در اداره امور اقتصادي کشور بر مدلهاي غربي و شيوه هاي تکراري 25 سال گذشته استوار است.

به گزارش دانا، احمد توکلي عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رساني مرصاد، با اشاره به تدوين لايحه بودجه سال آينده کشور که دولت به مجلس ارائه کرده است گفت: من چيزي از سياستهاي اجرايي اقتصاد مقاومتي در لايحه نديدم و اصلاح اين لايحه نيز پس از اين کار بسيار دشواري است.
عضو کميسيون برنامه و بودجه و محاسبات افزود: اقتصاد مقاومتي قرص يا کپسول نيست که آن را بتوان خورد و يا تزريق کرد و در کوتاه مدت هم انتظار اثر بخشي را داشت بلکه بايد در تمام مراحل بودجه ريزي رعايت شود ولي در اين لايحه چنين چيزي را نمي بينيم.

خبري از اقتصاد مقاومتي در بودجه دولت نيست
توکلي تصريح کرد: روند توجه دولت به اقتصاد مقاومتي را مثبت ارزيابي نمي کنم چرا که نگاه دولتي ها به اقتصاد و اداره کشور مبتني به الگوهاي غربي است و اين اصلا موضوع خوشايندي نيست.
اين دکتراي اقتصاد نگاه دولتي ها را مخصوصا در کنفرانس اخير اقتصاد، به سمت غرب خواند و تاکيد کرد: اخيرا که همايش اقتصاد برگزار شد و بنده را هم در آن دعوت کردند استدلالاتي مطرح کردند که نشان داد آقايان تمايلات زيادي به مدل هاي غربي براي اداره امور اقتصاد کشور دارند.

رويکرد دولت به مدلهاي تکراري 25 سال پيش است
وي افزود: البته معني اش اين نيست که همشان به غرب رو مي کنند ولي مدل هايي که مطرح مي کنند مدل هاي غربي است و قابل دفاع نيست چرا که اينها همان مدل هايي که 25 سال است در حال اجراست و نتيجه بخش هم نبوده است.
توکلي با اشاره به پيشنهاد خود به مجلس براي اصلاح رابطه نفت و دلار با لايحه بودجه اظهار داشت: بحث بودجه را بايد از نفت و دلار جدا کرد و ما پيشنهادي داديم و راه حلي ارائه کرده ايم در اين زمينه و در رسانه ها هم منتشر شده که از اين پس دولتي ها مجبور نباشند براي اينکه بودجه ببندند به قيمت نفت و ارزش دلار تکيه کنند.

برخي اظهارات دولتي ها مايه دو دستگي است
وي در پايان برخي اظهارات دولتي ها در خصوص مسائل مهم کشور را مايه دو دستگي خواند و تصريح کرد: بايد صبر کرد و تذکرات رهبر انقلاب مبني بر عدم ايجاد دودستگي در کشور را به صورت ويژه مورد توجه قرار داد.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر