صفحه نخست >> اقتصادی تعداد نظرات: 0

بازدهي منفي بورس ادامه دارد

کد خبر: 3680

خبرآنلاين/ هفته گذشته بر سرعت نزول شاخص بورس افزوده شد تا طي 5 روز کاري، شاخص دو کانال 68 و 67 هزار واحدي را نيز از دست بدهد و به حوزه 66 هزار واحد وارد شود.

بررسي آمارهاي معاملاتي نشان مي دهد که شاخص کل در دي ماه از کانال 70 هزار واحد به سطح فعلي سقوط کرده است. با اين حساب فصل چهارم سال روزهاي بديمن تري نسبت به ساير فصول گذشته براي بورس رقم زده است. در طول 19 روز گذشته از دي ماه بازدهي منفي 4.5 درصدي براي سهامداران رقم خورده است تا به زيان آن ها اضافه شده باشد.

بررسي آمارهاي معاملاتي در هفته گذشته نشان مي دهد که تنها در 5 روز کاري بازدهي منفي 3 درصدي براي سهامدارن رقم خورده است. در اين هفته به طور ميانگين هر 10 ميليون تومان سرمايه گذاري با 300 هزار تومان ضرر مواجه شده است. در اين هفته شاخص کل با 2071 واحد کاهش نسبت به هفته قبل، به رقم 66 هزارو 902 واحد رسيد. در اين هفته اما ارزش معاملت نسبت به هفته ماقبل افزايش 4.7 درصدي را تجربه کرد. ارزش کل معاملات سهام و حق تقدم در اين هفته 714 ميليارد تومان برآورد شده است. در اين هفته تعداد 2575 ميليون سهم در 196 هزارو 12 دفعه مورد معامله قرار گرفت که به ترتيب 10 درصد افزايش و 20 درصد کاهش را نسبت به هفته ماقبل نشان مي دهد. در اين هفته ميزان معاملات اوراق مشارکت با افزايش 67 درصدي مواجه شد. ارزش اين معاملات 79 ميليارد و 900 ميليون تومان اعلام شده است. افزايش قابل توجه معاملات اوراق مشارکت نشان مي دهد که تمايل سهامداران به سرمايه گذاري در بخشي که سود تضمين شده دارد، افزايش يافته است.

طبق آمارهاي سازمان بورس، از ابتداي دي ماه تا پايان هفته گذشته بازدهي منفي 4.5 درصدي براي سهامداران رقم خورده است. دراين روزهاي سر زمستان وضعيت بازار ناخوشايندتر از قبل نشان داد تا شاخص از سطح 70 هزار و 94 واحد به سطح 66 هزار و 902 واحد رسيده باشد. با اين حساب اگر 10 ميليون تومان سرمايه گذاري در بورس صورت گرفته باشد در طول 19 روز گذشته از دي ماه زيان 450 هزار تومان به آن تحميل شده است. در همين مدت سهام برخي شرکت ها با افزايش قيمت همراه شده اما تعدادي از سهام نيز نزولي بيشتر از سطح ميانگين بازار داشته اند تا ميزان سود و زيان سهامداران بسته به نوع سهام و معاملات متفاوت باشد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر