صفحه نخست >> اقتصادی تعداد نظرات: 0

گران ترین هدفون دنیا +تصاویر

طراحی یک هدفون ویژه؛ گران ترین هدفون دنیا +تصاویر طراحان موفق به ساخت یک هدفون ویژه شده‌اند که قیمت آن می‌تواند تا 40 هزار دلار باشد.

کد خبر: 31345

جام جم، طراحان موفق به ساخت یک هدفون ویژه شده‌اند که از جنس الیاف و مواد مختلفی بوده و با کمک چاپگرهای سه‌بعدی تولید می‌شود ولی قیمت آن می‌تواند تا 40 هزار دلار باشد.

 

در طول بیست سال گذشته شاهد ارائه ابداعات بسیاری در رده فناوری بودیم، تلفن‌های همراه هوشمند، تلویزیون‌های سه‌بعدی و ...

 

به سرعت خانه‌ها را تسخیر کردند ولی اگر بخواهیم به صورت عمیق‌تری به این موضوع نگاه کنیم باید بگوییم که چاپگرهای سه‌بعدی شاید عجیب‌ترین اختراع دو دهه اخیر ما باشند.

 

 

 

امروزه می‌توان تصور کرد که خبر ساختن تقریبا هر چیزی توسط چاپگرهای سه‌بعدی ممکن است در رسانه‌ها منعکس شود و آخرین نمونه در این رده نیز به ساخت و در حقیقت چاپ گران‌ترین هدفون تاریخ بازمی‌گردد.

 

شرکت V-Moda در زمینه تولید لوازم جانبی پخش موسیقی، نامی ناآشنا نیست ولی محصول جدید این شرکت به جای اینکه از نظر ساختار پخش صوت و کیفیت صدای خروجی خود در رسانه‌ها مطرح شود، بیشتر به خاطر فرایند متفاوت تولید خود به تیتر یک وب‌سایت‌های فناوری تبدیل شده است.

 

 

این هدفون با کمک فناوری چاپ سه‌بعدی ساخته می‌شود و البته در حقیقت یک هدفون مجزا نیست بلکه دو محصول پیشین این شرکت که مدل‌های XS و Crossfade M-100نام داشته‌اند، به واسطه افزوده شدن قابلیت‌های جاپ سه‌بعدی می‌توانند برای کاربران شخصی‌سازی شوند.

 

البته این شخصی‌سازی شامل امکانات صوتی نبوده و تنها ظاهر ابزار را هدف قرار داده است، همچنین به صورت قطعی این فرایند ارزان نخواهد بود زیرا در چاپ قطعات جانبی متصل به این هدفون از موادی مانند استیل، نقره، فیبر، طلای 14 عیار و پلاتین نیز استفاده می‌شود و همین امر موجب خواهد شد تا قیمت آن تا رقم 40 هزار دلار یا 136 میلیون تومان افزایش یابد که بنا برهر معیاری خرید یک هدفون با این رقم، دیوانه‌وار به نظر می‌رسد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر