صفحه نخست >> اقتصادی تعداد نظرات: 0

با چند سال پس‌انداز مي‌توان خانه خريد؟

کد خبر: 3102

اقتصادآنلاين/ رئيس اتحاديه مشاوران املاک استان تهران، با اعلام اين که مردم با پس انداز 30 ساله مي توانند صاحب مسکن شوند اعلام کرد: ميانگين قيمت يک آپارتمان 70 متري در تهران 280 ميليون تومان است.

حسام عقبايي با اشاره به افزايش تعداد خانوارهاي اجاره‌نشين در پي افزايش قيمت مسکن ادامه داد: در حال حاضر 27 درصد از خانوارهاي کشور اجاره نشين هستند.

وي در واکنش به اظهارات برخي از کارشناسان در خصوص افزايش 100 درصدي قيمت مسکن در سال آينده ادامه داد: تا تيرماه سال آينده قيمت مسکن در بخش خريد و اجاره تثبيت مي‌شود و اظهارات مطرح شده در زمينه افزايش 100 درصدي قيمت مسکن منطقي نيست.

رئيس اتحاديه مشاوران املاک استان تهران، در ادامه با اشاره به دلايل رکود در بازار مسکن ادامه داد: يکي از دلايل عمده رکود در بازار مسکن کاهش قدرت خريد خانوارهاست. در صورتي که سال آينده قيمت مجدد افزايش يابد باز هم شاهد رکود در بازار خواهيم بود.

عقبايي، در ادامه در خصوص افزايش قيمت در بازار مسکن تا پايان امسال، گفت: اظهار نظر در خصوص وضعيت بازار مسکن در سال آينده را بايد به اواخر بهمن ماه امسال موکول کرد تا براساس داده هاي واقعي به پيش بيني وضعيت اقتصادي بازار مسکن پرداخت.

وي با بيان اينکه قيمت مسکن به عوامل و موضوعات فراواني وابسته است ادامه داد: هم اکنون بازار مسکن تحت تاثير وضعيت اقتصادي، تحولات سياسي و منطقه اي، تورم عمومي و رويکردهاي بودجه اي کل کشور است و عوامل متعدد ديگري همچون سياست ها و تصميم هاي دولت، شهرداري ها و همچنين قيمت مصالح و اقلام ساختماني وابسته است.

رئيس اتحاديه مشاوران املاک استان تهران، با اعلام اين که افزايش تقاضاي سرمايه اي به بازار مسکن و ايجاد رقابت در بين سوداگران، مي تواند به بازگشت تورم در بازار مسکن دامن بزند ادامه داد: اين اقدامات افزايش غيرمتعارف قيمت ها را در بازار مسکن فراهم مي کند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر