صفحه نخست >> اقتصادی تعداد نظرات: 0

میزان افزایش نرخ کرایه‌ های تاکسی

سرپرست اتحادیه تاکسی‌رانی شهری سقف افزایش نرخ کرایه تاکسی‌ها 15 درصد اعلام کرد.

کد خبر: 28071

باشگاه خبرنگاران جوان: سرپرست اتحادیه تاکسی‌رانی شهری سقف افزایش نرخ کرایه تاکسی‌ها 15 درصد اعلام کرد.

طبیبی سرپرست اتحادیه تاکسی‌رانی شهری کشور اظهار کرد: عمده تاکسی‌های موجود در سطح کشور دوگانه سوز بوده و با توجه به اینکه سیاست‌ دولت ترغیب رانندگان تاکسی‌ها به استفاده از گازوئیل بوده و در همین خصوص ضرورتی برای افزایش نرخ کرایه‌ها نیست ، چرا که فقط نرخ بنزین افزایش یافته است نه نرخ گازوئیل و اکثر تاکسی‌ها  دوگانه سوز هستند.

وی در ادامه بیان کرد: متاسفانه در سه شهر‌ زاهدان، زابل و ایرانشهر در استان سیستان و بلوچستان  جایگاه‌های CNG وجود ندارد و در برخی از شهرها در سطح کشور دسترسی به این جایگاه‌ها مشکل است.

طبیبی درادامه افزود: یک سقفی برای افزایش نرخ کرایه‌ها به کل استانداری‌ها اعلام شده و نهایتا مقرر گردیده است که نرخ تاکسی ها 15 درصد افزایش یابد اما این بدان معنا نیست که نرخ همه تاکسی ها در سراسر کشور به یک میزان افزایش یابد بلکه با توجه به شرایط هر استان و موقعیت جغرافیایی شان نرخ کرایه ها به صورت متفاوت افزایش می یابد.

سرپرست اتحادیه تاکسی‌رانی شهری کشور در پایان گفت: دولت برای کنترل نرخ تورم بدنبال افزایش نرخ کرایه‌ها نیست چرا که از یک سو افزایش نرخ کرایه‌ها منجر به کاهش استفاده مردم از وسایل حمل  و نقل عمومی شده و از سوی دیگر منجر به کاهش درآمد تاکسی‌رانان می شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر