صفحه نخست >> اقتصادی تعداد نظرات: 0

چرا هزينه تلفن ثابت گران مي شود؟ / مديرعامل مخابرات: درآمد ما 14 درصد کم شده

با اجراي طرح همکدسازي درآمدهاي ما بين 8 تا 14 درصد افت داشته که طبيعتا در استان‌هاي بزرگ نظير سيستان و بلوچستان که گستردگي فواصل شهري بالغ بر هزار کيلومتر مي‌شود، شدت بيشتري داشته است.

کد خبر: 2464

خبرآنلاين/ کاظم ابراهيمي صدرآبادي به کالبدشکافي هزينه‌ها مي‌پردازد.

مدير عامل مخابرات ايران در اين باره گفت: با اجراي طرح همکدسازي درآمدهاي ما بين 8 تا 14 درصد افت داشته که طبيعتا در استان‌هاي بزرگ نظير سيستان و بلوچستان که گستردگي فواصل شهري بالغ بر هزار کيلومتر مي‌شود، شدت بيشتري داشته است.

او گفت: استان‌هاي بزرگ و طولاني از نظر عرضي و جغرافيايي بيشترين ضرر را براي مخابرات داشته‌اند. استان‌هايي چون زنجان و ايلام هم که زا نظر اقليم جغرافيايي کوچک هستند، کمترين آسيب را داشته‌اند.

ابراهيمي درباره رشد 67 درصدي هزينه‌هاي همکدسازي نيز گفت: زماني عنوان شد که هزينه‌هاي اجراي اين طرح 120 ميليارد است که مربوط به تجهيزات و سيستم‌هاي سخت‌افزاري و نرم‌افزاري مي‌شد اما باقي هزينه‌ها نظير خدمات نيروي انساني در قالب پشتيباني و اجراي اين طرح ديده نشده بود.

او گفت: نيروهايي که براي اجراي اين کار گماشته شده بودند، هر هفته و حداقل سه روز به شکل 24 ساعته پاي کار بودند و سرويس‌دهنده خدماتي به آنان نيز داراي هزينه‌هايي بوده که نهايتا منجر به افزايش رنج هزينه‌کردها شده است.

در شرايطي که نيروي انساني منجر به افزايش 66 درصدي هزينه‌هاي همکدسازي شده است اما وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در جشن همکدسازي مجوز لفظي افزايش تعرفه‌هاي تلفن ثابت براي جبران هزينه‌هاي اين شرکت را صادر کرد.

واعظي وزير ارتباطات در اين مراسم عنوان کرد: در راستاي جبران هزينه هاي مخابرات بايد طرحي ارائه شود تا با افزايش تعرفه ها، درآمدهاي اين شرکت از شهرهاي بزرگ جبران شود.

او گفت: در راستاي جبران هزينه‌هاي مخابرات بايد طرحي ارائه شود تا درآمدهاي اين شرکت از شهرهاي بزرگ جبران شود زيرا کسانيکه در شهرهاي بزرگ هستند اگر با 10 تا 20 درصد افزايش تعرفه نيز مواجه شوند چندان نگراني و آسيبي شامل حال آنها نمي‌شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر