صفحه نخست >> اقتصادی تعداد نظرات: 0

آغاز مذاکرات نفتي ايران و عربستان

آغاز دور جديد مذاکرات نفتي ايران و عربستان/ معاون وزير خارجه عربستان: در مورد کاهش قيمت نفت اشتباه کرديم

کد خبر: 2438

مهر/ دور جديد مذاکرات نفتي ايران و عربستان براي ساماندهي بازار نفت در حالي آغاز خواهد شد که معاون وزير خارجه عربستان از سياست‌هاي نفتي اين کشور به شدت انتقاد کرد.

به گزارش رويترز، "حسين امير عبدالله يان" معاون وزير امور خارجه عربستان در سخناني بي پرده، اعتراف به اتخاذ سياست‌هاي اشتباه عربستان سعودي در قضيه سقوط قيمت نفت کرد.

وي با تاکيد بر اينکه سقوط قيمت نفت طبيعتا به ضرر کشورهاي خاورميانه خواهد بود، تصريح کرد: مگر اينکه عربستان وارد عمل شود و به نوعي به وضعيت فعلي تحولاتي ببخشد.

اين ديپلمات سعودي به عدم واکنش عربستان سعودي در قضيه سقوط قيمت نفت در 6 ماه اخير اشاره کرد و از آن به عنوان يک سياست اشتباه در اين ماجرا نام برد و گفت: همچنان اميدوار هستم که عربستان براي اين واقعه پاسخي داشته باشد.

حسين امير عبدالله يان با بيان اينکه سقوط قيمت نفت به پايين ترين حد خود در چهار سال اخير که بعد از تصميم اعضاي اوپک مبني بر حفظ سقف توليد به جز ايران و ونزوئلا ، اظهار داشت: سقوط قيمت نفت مي‌تواند دلايل مختلفي داشته باشد اما عربستان سعودي بايد گامي در جهت ايفاي نقش سازنده در شرايط فعلي بردارد.

معاون وزير امور خارجه عربستان با يادآوري اينکه اگر عربستان سعودي براي جلوگيري از کاهش قيمت نفت کمکي نکند، يک اشتباه بزرگ را مرتکب شده است، بيان کرد: آثار سوء آن در تمامي کشورهاي منطقه نمايان خواهد شد.

اين ديپلمات دستگاه ديپلماسي دولت عربستان سعودي در پايان خاطرنشان کرد: ايران و عربستان صحبت‌هاي در ارتباط با قيمت نفت با يکديگر خواهند داشت، اما به جزئيات آن اشاره‌اي نکرد.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر