صفحه نخست >> اقتصادی تعداد نظرات: 0

درخواست آمریکا از پاکستان علیه ایران

آمریکا از دولت پاکستان خواست تا زمان لغو تحریم های ایران عملیات ساخت پروژه انتقال گاز ایران را متوقف نگه دارد.

کد خبر: 23489

خبرگزاری تسنیم: آمریکا از پیشنهاد سرمایه گذاری چند میلیارد دلاری چین در بخش انرژی پاکستان استقبال کرده، اما از دولت این کشور خواسته است تا زمان لغو تحریم های ایران پس از انعقاد توافق نهایی هسته ای، در مورد پروژه خط لوله انتقال گاز دست نگه دارد.

آموس هاچستین، نماینده ویژه وزارت امور خارجه آمریکا در امور انرژی گفت: «تا زمانی که توافقی حاصل نشده، تحریم ها علیه ایران پابرجا هستند و بنابراین پاکستان باید تا زمان لغو تحریم ها از ورود به هرگونه پروژه ای نظیر پروژه انتقال گاز ایران به پاکستان خودداری کند.»

وی پس از نشست گروه کاری انرژی آمریکا و پاکستان به خبرنگاران گفت: «ایران و قدرت های جهانی در حال مذاکره و حرکت به سمت یک توافق نهایی هستند.»

وی افزود، پاکستان در جریان دومین دور مذاکرات این گروه کاری بر اساس چهارچوب مذاکرات استراتژیک گسترده تر گفته بود که 3 شرکت توزیع برق در ماه آینده خصوصی سازی خواهد شد.
وی از طرح سرمایه گذاری چین در بخش انرژی پاکستان در قالب کوریدور اقتصادی پاکستان و چین استقبال کردو ابراز امیدواری کرد که این طرح به پیش برود. «ما قویا معتقدیم که پاکستان باید به امنیت انرژی دست یابد.»

هاچستن همچنین گفت، در این نشست بحث هایی نیز در مورد خط لوله گاز ترکمنستان-افغانستان-پاکستان-ایران (تاپی) صورت گرفت.

نظرات بینندگان

ارسال نظر