صفحه نخست >> اقتصادی تعداد نظرات: 0

فعال‌سازي صندوقهاي پس‌انداز مسکن

مشاور عالي رئيس جمهور: فعال‌سازي صندوق‌هاي پس‌انداز مسکن در کشور بازار مسکن را متحول مي‌کند دولت به دنبال افزايش موتور تقاضا به وسيله فعال سازي صندوق‌هاي پس انداز مسکن در کشور است، اين موضوع مي‌تواند بازار مسکن را تحت تاثير خود قرار دهد.

کد خبر: 2295

مهر/ مشاور عالي رئيس جمهور گفت: دولت به دنبال افزايش موتور تقاضا به وسيله فعال سازي صندوق‌هاي پس انداز مسکن در کشور است، اين موضوع مي‌تواند بازار مسکن را تحت تاثير خود قرار دهد.
اکبر ترکان ظهر جمعه در حاشيه نهمين اجلاس سراسري گروه هاي تخصصي عمران سازمان نظام مهندسي ساختمان کشور در هتل پرديسان مشهد در جمع خبرنگاران؛ يکي از رويکردهاي اصلي دولت را توجه ويژه به بهبود بازار مسکن دانست و گفت: به گفته وزير مسکن در حوزه تقاضا، به دنبال افزايش موتور تقاضا به وسيله فعال سازي صندوق‌هاي پس انداز مسکن در کشور هستيم، اين موضوع مي‌تواند بازار مسکن را تحت تاثير خود قرار دهد لذا صنعت ساختمان در کشور بايد فعال شود.

مشاور عالي رئيس جمهور اظهار کرد: دولت براي ارائه تسهيلات ارزان قيمت به بنگاه‌هاي اقتصادي کمک مي‌کند و صندوق‌هايي براي تحريک تقاضا در سراسر کشور ايجاد مي‌شوند در اين مورد سپرده از سپرده‌گذاردريافت شده و در مقابل آن تسهيلات ارزان‌قيمت داده مي شود که بخشي از آن کمک هاي دولتي به صورت يارانه است.

ترکان حوادث سازمان نظام مهندسي ساختمان را شامل سقوط از ارتفاع، گودبرداري و حوادث برق دانست و افزود: براي جلوگيري از اين اتفاقات بايد سازمان نظام مهندسي کلاس‌هاي متعدد تخصصي را برگزار کند البته حوادث خراسان رضوي به يک پنجم کاهش يافته است.

وي با بيان اينکه سازمان نظام مهندسي ساختمان بايد نظارت خود را افزايش دهد؛ عنوان کرد: امضاهايي که توسط برخي از مهندسان به صورت غيرقانوني ارائه مي‌شود بايد ساماندهي شده و ما اجازه نمي‌دهيم که اين مشکلات ادامه پيدا کند.

اين مقام مسئول تصريح کرد: بخش مجريان يا پيمانکاران هنوز فراگير نشده است همه مجريان بايد صاحب صلاحيت باشند و همچنين در حوزه نظارت نيز انجام فعاليت‌ها براساس معيارهايي که مهندسين صاحب پروانه انجام مي‌دهند بايد صورت گيرد.

مشاور عالي رئيس جمهور بيان کرد: نظام مهندسي در سه حوزه طراحي و مهندسي، مجريان و پيمانکاران و همچنين در بخش نظارت فعاليت مي‌کند.

وي به بيشترين حوادث بخش ساختمان اشاره کرد و بيان داشت:‌ سقوط از ارتفاع، گودبرداري و حوادث برق بيشترين اتفاقات ناگواري است که در ساختمان‌سازي روي مي‌دهد.

ترکان در خصوص شرکت هاي سرمايه دار در مشهد عنوان کرد: اگر اين شرکت‌هاي از مسير قانون دور مي‌شوند بايد ما آن‌ها را به مسير قانوني هدايت کنيم.

مشاور عالي رئيس جمهور با بيان اينکه همه شرکت‌هايي که سرمايه مردم را در اختيار دارند بايد مورد حمايت قرار گيرند، يادآور شد: افرادي که از قانون دور شده‌اند بايد به سمت اجراي قانون برگردند و شرکت‌هاي خطاکار در گام نخست بايد ارشاد شوند و تنبيه در ابتدا کار درستي نيست

نظرات بینندگان

ارسال نظر