صفحه نخست >> اقتصادی تعداد نظرات: 0

نامه نمايندگان به ربيعي درباره انتخابات اتاق‌هاي تعاون

تعدادي از نمايندگان مجلس طي نامه‌اي به وزير کار و رفاه اجتماعي خواستار منع مديران و مسئولان اين وزارتخانه از هر گونه دخالت در امور اجرايي، مديريتي، مجامع و انتخابات اتاق‌هاي تعاون شدند.

کد خبر: 2060

فارس/ تعدادي از نمايندگان مجلس طي نامه‌اي به وزير کار و رفاه اجتماعي خواستار منع مديران و مسئولان اين وزارتخانه از هر گونه دخالت در امور اجرايي، مديريتي، مجامع و انتخابات اتاق‌هاي تعاون شدند.

تعدادي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي طي نامه‌اي به علي ربيعي وزير کار، تعاون و رفاه اجتماعي خواستار

متن اين نامه به شرح ذيل است:

بسمه تعالي

جناب آقاي ربيعي

وزير محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعي

همانگونه که مستحضريد يکي از موانع رشد و توسعه بخش تعاون، مداخلات غيرقانوني دولت در امور تعاوني‌ها بالاخص انتخابات آنها بوده است. چنانکه هميشه به دليل اين دخالت‌ها، بخش تعاون با چالش جدي مواجه بوده و موجب دلسردي و نااميدي تعاونگران محترم شده است. براي جلوگيري از اين مداخلات غيرقانوني، مجلس شوراي اسلامي در ماده 73 قانون اصلاح بخش تعاون، هر گونه دخالت در امور اجرايي، مديريتي، مجامع و انتخابات اتاق‌هاي تعاون را ممنوع کرده است.

حضرتعالي نيز به دليل حساسيت نمايندگان محترم، بر اين مهم تأکيد داشته و بخشنامه‌اي نيز صادر فرموده‌ايد که اين اقدام ارزشمند، مورد اقبال تعاونگران عزيز نيز قرار گرفته است. لکن اخيراً قرائن و شواهدي از دخالت و توصيه‌هاي مسئولين آن وزارتخانه مشاهده و موجب نگراني شده است.

انتظار بر آن است ترتيبي اتخاذ فرماييد که مديران، مشاوران و مسئولين تابعه وزارت تعاون، اعم از استاني و ستادي از هر گونه دخالت مستقيم و غيرمستقيم منع شوند و بر اساس فرمايش امام‌راحل (ره) که ميزان رأي ملت است و تأکيد مقام معظم رهبري که آراء حق‌الناس است، مراقبت شود که تخلفات گذشته صورت نگيرد. اميد است با درايت جنابعالي شاهد انتخاباتي با شکوه، قانونمند، مردمي و بدون حاشيه باشيم.

نظرات بینندگان

ارسال نظر