صفحه نخست >> اقتصادی تعداد نظرات: 0

مردم از خريد “دنا” خودداري کنند !

رييس شوراي رقابت با بيان اينکه قيمت 42 ميليون تومان براي دنا مصوب شده و تغييري در آن نخواهيم داد، گفت: طبق قانون، ايران‌خودرو موظف است مصوبه شوراي رقابت را در مورد قيمت خودروي دنا اجرايي کند، مگر اينکه استدلالي محکمه پسند داشته باشد که بايد در حضور قاضي شوراي رقابت ادله خود را بيان کند. به مردم هم توصيه مي‌کنيم وقتي خودرويي وجود خارجي ندارد، ثبت نام نکنند.

کد خبر: 2034

ميزان/ رييس شوراي رقابت با بيان اينکه قيمت 42 ميليون تومان براي دنا مصوب شده و تغييري در آن نخواهيم داد، گفت: طبق قانون، ايران‌خودرو موظف است مصوبه شوراي رقابت را در مورد قيمت خودروي دنا اجرايي کند، مگر اينکه استدلالي محکمه پسند داشته باشد که بايد در حضور قاضي شوراي رقابت ادله خود را بيان کند. به مردم هم توصيه مي‌کنيم وقتي خودرويي وجود خارجي ندارد، ثبت نام نکنند.
رضا شيوا افزود: طبق بررسي‌هاي کارشناسي صورت گرفته، قيمت تعيين شده 42 ميليون تومان براي دنا از سوي شوراي رقابت اعلام شده و طبق قانون، ايران‌خودرو موظف است مصوبه شوراي رقابت را اجرايي کند، مگر اينکه استدلالي داشته باشند که در اين صورت بايد در حضور قاضي شوراي رقابت ادله خود را بيان کند و قاضي شورا حکم مربوطه را صادر کند.
وي در خصوص بلاتکليفي مردم و افرادي که پيش خريد کرده‌اند گفت: خواهش ما از مردم اين است که وقتي کالايي وجود خارجي ندارد را نخرند.
شيوا ادامه داد: وقتي دنايي که حتي مشخصات فني، مشخصات ظاهري و قيمتش هنوز تعين نشده و مردم اطلاعي از آن ندارند، چرا اقدام به خريد مي کنند؟ هيچ منطقي اين را حکم نمي‌کند وقتي که مردم ريسک مي‌کنند و کالايي که روي هواست را خريداري مي‌کنند، بايد منتظر تبعات بعدي و ريسک بعدش اش هم باشند.

به گفته وي، مردم بايد صبر کنند خودرو قيمت گذاري شود، مشخصات فني، مشخصات ظاهري و قيمتش معلوم شود، بعد از آن اقدام به خريد کنند.
رييس شوراي رقابت به خوردوسازان نيز گوشزد کرد: قوانين شوراي رقابت خودروسازان را موظف مي‌کند تا مشخصات فني، ظاهري و قيمت خودرويي، مشخص نشده، نبايد آن را پيش فروش کنند؛ و بايد اين مصوبه را اخذ کنيم تا جامعه هم دچار تشنج نشود.
شيوا درخصوص معوقات خودروسازان داخلي گفت: ايران خودرو ، پارس خودرو و سايپا موظف هستند تعهداتشان را تا پايان سال انجام دهند و آن تعداد خودرويي که متعهد شدند را بايد تا پايان سال تحويل دهند.
وي ادامه داد: همچنين اين خوردوسازان تا زماني که تکليف قراردادشان با رنوي فرانسه مشخص نشده
نمي توانند خودرويي را پيش فروش کرده و همچنين فروش نقدي هم نبايد داشته باشند، زيرا فعلا متعهد به فروش خودروهاي معوقه خود هستند.
گفتني است بر اساس اعلام مرکز ملي رقابت و بر اساس دستورالعمل تنظيم قيمت خودروي دنا مصوب دويست و ششمين جلسه شوراي رقابت مورخ 93/09/19، سقف قيمت مصرف کننده خودروي دنا ، 42 ميليون تومان تومان اعلام کرد.

گفتني است که ظاهرا حدود 5000 نفر از خريداران نمونه هاي پيش فروش شده دنا در بلاتکليفي کامل به سر مي برند و از طرف ديگر ظاهرا تعداد معدودي دنا نيز با دريافت پلاک ملي در سطح شهر تهران تردد مي کنند که احتمالا خارج از نظام فروش عمومي ايران خودرو تحويل صاحبان خود شده اند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر