صفحه نخست >> اقتصادی تعداد نظرات: 0

رئيس ديوان: هيچ‌کس نمي‌تواند مانع اجراي حکم پاساژ علاء‌الدين شود

هيچ‌کس نمي‌تواند با اعمال نفوذ مانع اجراي حکم تخريب بناي اضافي پاساژ علاءالدين شود، به موجب قانون شاکي حق تجديدنظرخواهي دارد و اکنون پرونده به شعبه تجديدنظر رفته است و پس از آن اجرايي خواهد شد.

کد خبر: 1940

ميزان/ رئيس ديوان عدالت اداري گفت:‌ هيچ‌کس نمي‌تواند با اعمال نفوذ مانع اجراي حکم تخريب بناي اضافي پاساژ علاءالدين شود.

حجت الاسلام والمسلمين محمدجعفر منتظري در گفت‌وگو با خبرنگار ميزان در پاسخ به سئوالي مبني بر اينکه «شنيده شده برخي با اعمال نفوذ تصميم دارند اجراي حکم تخريب بناي اضافي پاساژ علاءالدين را متوقف کرده و مانع از اجراي اين حکم شوند، در اين صورت ديوان چه خواهد کرد »، گفت: هيچ‌کس نمي‌تواند با اعمال نفوذ مانع اجراي حکم تخريب بناي اضافي پاساژ علاءالدين شود، به موجب قانون شاکي حق تجديدنظرخواهي دارد و اکنون پرونده به شعبه تجديدنظر رفته است و پس از آن اجرايي خواهد شد.

28 آبان ماه سال جاري بود که معاون قضايي ديوان عدالت اداري در گفت‌وگو با ميزان خبر از تخريب بناي اضافي مجتمع تجاري علاءالدين داد.

حجت‌الاسلام موسي قرباني گفت: ‌طرح ساختمان پاساژ علاءالدين دو خلاف عمده دارد که شامل افزايش بناي بدون مجوز و اقدامات غيرفني است. سازمان آتش نشاني ،کارشناسان رسمي دادگستري و نظام مهندسي استان تهران اعلام کرده‌اند اقدامات غيرفني در اين ساختمان انجام و يک طبقه هم اضافه شده و اصول ايمني هم رعايت نشده است.

وي افزود: با نظر کارشناسي اين سه دستگاه، شهرداري موضوع را به کميسيون ماده 100 ارجاع داد و کميسيون، حکم تخريب فضاي اضافي را صادر کرد.

معاون ديوان عدالت اداري گفت : مالک اين ساختمان به ديوان عدالت اداري به سبب تصميم کميسيون ماده 100 اعتراض کرد اما ديوان هم با توجه به نظرها و استدلال قاطعي که در پرونده وجود داشت راي کميسيون ماده 100 را تاييد کرد و اين ساختمان بايد تخريب شود.

اين پرونده پس از صدور راي با شکايت شاکي به شعبه تجديدنظر ديوان عدالت اداري رفت. علي اکبر بختياري مديرکل حوزه رياست ديوان عدالت اداري در اين خصوص گفت: از آنجائيکه مالک بعنوان شاکي حق دارد بعد از 20 روز از راي دادگاه بدوي درخواست تجديد نظر کند اين پرونده هم اکنون در مرحله تجديد نظر قرار دارد.
البته حجت‌الاسلام موسي قرباني معتقد است با توجه به مستنداتي که در پرونده وجود دارد؛ حکم تخريب بناي اضافي پاساژ علاءالدين در تجديدنظر با مشکل مواجه نمي شود؛ زيرا مستندات پرونده محکم است.

اکنون کسبه طبقه منفي 3 و هفتم پاساژ علاءالدين در حال تخليه مغازه‌هاي خود هستند؛ اما باز برخي معتقدند که ممکن است تخريبي صورت نگيرد و شايعاتي در اين ميان مطرح شده که برخي با اعمال نفوذ اجازه نمي دهند اين حکم اجرا شود ولي موسي قرباني با قطعيت از اجراي حکم تخريب اين ساختمان سخن مي گويد و تصريح مي کند:‌ جلوي حکم تخريب بناي اضافي پاساژ علاءالدين از ناحيه ديوان گرفته نشده است و دستگاه اجرايي بايد اين حکم را اجرا کند.
اظهارات رئيس ديوان عدالت اداري نيز خبر از اجراي قطعي اين حکم مي دهد و حال بايد منتظر ماند و ديد که چه زمان حکم ديوان عدالت اداري در خصوص تخريب بناي اضافي مجتع علاءالدين از سوي شهرداري اجرا مي شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر