صفحه نخست >> اقتصادی تعداد نظرات: 0

قيمت نفت در بودجه ۹۴، حداکثر ۶۵ دلار پيش‌بيني مي‌شود

کد خبر: 193

عضو کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي گفت: قيمت نفت در بودجه سال آينده حداکثر هر بشکه ۶۵ دلار پيش‌بيني مي‌شود.

عبدالکريم رجبي اظهار داشت: با توجه به شرايط پيش آمده در کاهش شديد قيمت نفت و همچنين نظر دولت در کاهش تورم، بايد بودجه سال 94 را واقعي‌تر تصويب کرد.

وي افزود: هم‌اکنون لايحه بودجه 94 در کميسيون‌هاي تخصصي با حضور نمايندگان مجلس، کارشناسان مرکز پژوهش‌هاي مجلس و نمايندگان دستگاه‌هاي اجرايي در حال بررسي است.

نماينده مردم کلاله، مينودشت، گاليکش و مراوه تپه در مجلس شوراي اسلامي درباره افزايش حقوق کارمندان دولت اظهار داشت: در افزايش حقوق همه مسائل مورد بررسي قرار مي‌گيرد و به نظر مي‌رسد حداقل افزايش براي حقوق کارمندان در سال آينده، 14 درصد است.

رجبي افزود: يکي از علت‌هاي اين ميزان افزايش هم نظر کارشناسي دولت در اعلام ميزان تورم سال 94 است که پيش‌بيني 14 درصدي تورم را دارد.

وي تصريح کرد: قيمت دلار هم در بودجه سال 94 از سوي دولت 2 هزار و 850 تومان پيش‌بيني شده که به احتمال فراوان مورد تائيد نمايندگان مجلس قرار مي‌گيرد.

عضو کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي با تاکيد بر لزوم توجه بيشتر به درآمدهاي صادرات غيرنفتي يادآور شد: ما نبايد بعد از اين روي نفت در بودجه حساب کنيم بلکه بايد به سمت و سوي اقتصاد مقاومتي برويم و بتوانيم جايگزيني براي نفت صادراتي پيش‌بيني کنيم.

نظرات بینندگان

ارسال نظر