صفحه نخست >> اقتصادی تعداد نظرات: 0

دلار و طلا گران شدند

در جریان معاملات بازار تهران قیمت دلار به رقم 3 هزار و 400 تومان رسید.

کد خبر: 18375

زمان/  درحالی که بازار ارز به صورت کامل فعالیت های خود را آغاز نکرده ولی طی دو روز گذشته دلار در صرافی های تهران 3 هزار و 400 تومان قیمت خورد. این اتفاق در شرایطی رخ داد که خبرها حکایت از توافق نهایی در مذاکرات هسته ای دارد. 


 
به گفته فعالان بازار رشد قیمت دلار در بازار تهران به دلیل افزایش میزان تقاضا برای سفرهای نوروزی رخ داده است. با این حال برخی تحلیلگران بازار نیز براین باورند که بزودی روند نزولی قیمت دلار در بازار آغاز می شود. طی دو هفته پایانی اسفندماه بهای دلار در بازار تهران به رقم 3 هزار و 180 تومان نیز رسیده بود. 


 
گفته های وزیرامور اقتصادی و دارایی برای پیش بینی سناریوهای خوش بینانه در مورد واکنش مثبت بازار سرمایه به توافق نهایی هسته ای نشان می دهد که تیم اقتصادی دولت به انتظار انتشار اخبار توافق نشسته است. برهمین اساس برخی از فعالان بازار روایت می کنند که رشد قیمت دلار در بازار تهران، به عنوان آخرین تلاش های صرافان برای فروش دلار به قیمت بالاتر از 3 هزار و 300 تومان بوده است. 
 
در همین حال قیمت طلا در بازار جهانی نیز با رشد به عدد یک هزار و 204 دلار برای هر اونس رسید. فعالان بازار جهانی براین باورند که انتشار اخبار نه چندان امید بخش در مورد وضعیت اقتصادی امریکا و احتمال ثبات نرخ بهره در امریکا دلیل اصلی رشد قیمت طلا در بازارهای جهانی بوده است. از سوی دیگر تحولات منطقه خاورمیانه نیز در افزایش قیمت طلا موثر است. با این حال رویترز پیش بینی کرده که طی روزهای آینده روند صعودی قیمت طلا ادامه داشته باشد. 

خبرانلاین

نظرات بینندگان

ارسال نظر