صفحه نخست >> اقتصادی تعداد نظرات: 0

ادعای عجیب رویترز از ذخایر نفتی ایران

رویترز به نقل از منابع آگاه مدعی شد که ایران ۳۰ میلیون بشکه از نفت تولیدی خود را بر روی آب در نفتکش‌های غول‌پیکر خود ذخیره سازی کرده است.

کد خبر: 18372

رویترز به نقل از منابع آگاه مدعی شد که ایران ۳۰ میلیون بشکه از نفت تولیدی خود را بر روی آب در نفتکش‌های غول‌پیکر خود ذخیره سازی کرده است.

 به گزارش الف، ایران نفت تولیدی خود را بر روی آب‌های ساحلی این کشور و عمدتا در نفتکش‌های شرکت ملی نفتکش ایران ذخیره کرده است.

یک منبع آگاه در صنعت کشتیرانی گفته ست: ۱۵ فروند از نفتکش‌های بسیار بزرگ شرکت ملی نفتکش ایران با ظرفیت ۲ میلیون بشکه برای ذخیرسازی بر روی آب اختصاص یافته‌اند.

بر اساس برآورد شرکت گیبسون نیز ۱۵ فروند نفتکش‌ بسیار بزرگ شرکت ملی نفتکش ایران برای ذخیره‌سازی نفت بر روی آب در سواحل ایران مورد استفاده قرار گرفته است و این تعداد از آغاز ماه فوریه تغییر نکرده است.

همچنین این شرکت خدمات نفتی پیش از این برآورد کرده بود که ایران در ماه سپتامبر سال گذشته از ۱۸ نفتکش بسیار بزرگ خود برای ذخیره‌سازی نفت بر روی آب استفاده کرده بود و از آغاز سال ۲۰۱۵ تاکنون این تعداد از ۱۴ فروند کمتر نشده است.

بنا بر نظر این شرکت، ایران تمایل دارد تا صادرات نفت خود را به محض فراهم شدن شرایط از سر بگیرد اما ممکن است تحریم‌های نفتی این کشور مرحله به مرحله برداشته شود که این امر می‌تواند ازسرگیری سریع صادرات نفت این کشور را به تاخیر بیاندازد و همچنین محدودیت‌های بیمه و بانکداری همچنان پابرجاست.

شرکت ملی نفتکش ایران که بزرگ‌ترین ناوگان نفتکش در خاورمیانه را در اختیار دارد، ظرفیت حمل حداقل ۷۶ میلیون بشکه نفت را داراست.

نظرات بینندگان

ارسال نظر