صفحه نخست >> اقتصادی تعداد نظرات: 0

ربیعی خبر داد: به‌جای حذف پردرآمدها

شناسایی کم‌درآمدها ملاک دولت برای پرداخت یارانه قرار گرفت

وزیر تعاون و کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه بررسی برای شناسایی دهک‌های کم‌درآمد انجام شده و این افراد دهک‌بندی شده‌اند، گفت: ملاک دولت در پرداخت یارانه بر مبنای شناسایی دهک‌های پائین جامعه است.

کد خبر: 1825

علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جمع خبرنگاران در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اتاق اصناف ایران با اعلام "برای اولین بار سال آینده سهم اشتغال را از محل هدفمندی یارانه‌ها در بودجه دریافت خواهیم کرد" گفت: طی مدتی که طرح هدفمندی اجرا می‌شد تاکنون سهم اشتغال پرداخت نشده بود. امسال این امر می‌تواند با اختصاص بودجه مشخص شده گام مؤثری در حمایت از مشاغل و واحدهای تولیدی است.

 وی درباره شناسایی دهک‌های درآمدی برای دریافت یارانه گفت: در حال انجام این کار هستیم و قبل از اعلام کامل دهک‌های درآمدی باید آسیب‌های این کار انجام شود. فشار دولت برای شناسایی دهک‌های پائین جامعه است و در حال حاضر کم‌درآمدها دهک‌بندی شده‌اند.

 ربیعی با بیان اینکه معیار دولت برای پرداخت یارانه واریز به دهک‌های درآمدی پایین است، گفت: در حال بررسی برای شناسایی افراد در دهک‌های پایین هستیم. دولت قصد دارد یارانه افراد کم‌درآمد را پرداخت کند.

وی درباره وضعیت اشتغال گفت: خروج از رکود در درازمدت مشخص می‌شود. در حال حاضر برای رسیدن به وضعیت مطلوب در اشتغال باید سالیانه 800 هزار تا یک میلیون شغل ایجاد کنیم. البته خروج از رکود نیازمند زمان است. امروزه با رشد 4درصدی توانستیم بخشی از رکود را بهبود بخشیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه کاهش تورم به‌معنی ارزانی نیست، گفت: اگر می‌گوییم تورم کاهش پیدا کرده است به این معنی است که به‌طور مثال اگر ارزش پول 40 درصد کاهش یافته بود، با کاهش تورم این 40 درصد به 20 درصد رسیده است، یعنی وضعیت اقتصادی مردم بهبود یافته است.

ربیعی با اشاره به اینکه دو عامل در تحقق رشد اقتصادی مؤثر بود، افزود: از بین بردن بی‌نظمی‌های اقتصادی و برقراری نظم در سیستم‌های مختلف و ارتقای سطح امید مردم برای زندگی دو عامل احیاکننده رشد اقتصادی بود.

وی با تأکید براینکه بیش از 90 درصد مشاغل در بنگاه‌های کوچک است، اظهار کرد: بنگاه‌های کوچک به‌سرعت آسیب می‌بینند و در درازمدت آسیب‌شان ترمیم می‌شود. مهمترین اقدامی که طی مدت گذشته توانستیم انجام دهیم جلوگیری از ریزش 240 هزار شغل در واحدهای کوچک بود.

ربیعی از طراحی تشکیل بانک توسعه شرکت‌های کوچک و متوسط خبر داد و گفت: برای اینکه بنگاه‌های کوچک و متوسط مورد حمایت قرار گیرند تا از قید و بندهای مرسوم در سیستم بانکی رها شوند بانک توسعه شرکت‌های کوچک و متوسط تشکیل می‌شود.

 انتهای پیام/تسنیم

نظرات بینندگان

ارسال نظر