صفحه نخست >> اقتصادی تعداد نظرات: 0

تعرفه‌هاي اينترنت کدام اپراتور به صرفه‌تر است؟

قيمت بسته هاي اينترنتي سه اپراتور در حالي است که قرار بود از اول دي ماه تعرفه استفاده آزاد از اينترنت موبايل به نيم ريال براي سيم‌کارت‌هاي دائمي و 0.75 ريال براي سيم‌کارت‌هاي اعتباري کاهش يابد، همزمان با اعمال اين کاهش تعرفه،‌ اپراتور دوم تلفن همراه تعرفه بسته‌هاي اينترنت خود را افزايش داد. اين در حالي است که هنوز تغييري در تعرفه‌ بسته‌هاي اينترنت ديگر اپراتورهاي تلفن همراه اعلام نشده است.

کد خبر: 1789

موبنا/ قيمت بسته هاي اينترنتي سه اپراتور در حالي است که قرار بود از اول دي ماه تعرفه استفاده آزاد از اينترنت موبايل به نيم ريال براي سيم‌کارت‌هاي دائمي و 0.75 ريال براي سيم‌کارت‌هاي اعتباري کاهش يابد، همزمان با اعمال اين کاهش تعرفه،‌ اپراتور دوم تلفن همراه تعرفه بسته‌هاي اينترنت خود را افزايش داد. اين در حالي است که هنوز تغييري در تعرفه‌ بسته‌هاي اينترنت ديگر اپراتورهاي تلفن همراه اعلام نشده است.
به گزارش خبرنگار موبنا,سردرگمي کاربران موبايلي به حدي افزايش يافت که وزير ارتباطات با رسم جدولي از مقايسه تعرفه بسته‌هاي اينترنت ۳ اپراتور تلفن همراه در پاسخ به اعتراض شديد کاربران در شبکه‌هاي اجتماعي، گفت: در حال حاضر دو اپراتور ديگر تغييري در نرخ بسته‌هاي خود نداشته‌اند و مشترکان مي‌توانند براساس نرخ‌ها اپراتور خود را انتخاب کنند.

همراه اول
بسته هاي هوشمند اينترنت همراه اول (بسته هاي GPRS) امکان تمديد خودکار بسته هاي فعال شده را در صورت اتمام اعتبار بسته براي شما فراهم مي کند.
بدين معني که چنانچه اعتبار بسته ي اينترنت همراه شما تمام شود بسته قبلي به صورت هوشمند و پس از اخذ تأييديه از شما مجدداً برايتان فعال مي شود.
اين بسته ها جهت استفاده کاربران عادي (Home Sector) است و کليه مشترکين دائمي (به جز مشترکين داراي شرايط خاص و داراي بدهي معوقه) و کليه مشترکين اعتباري مي توانند اين بسته ها را خريداري کنند.
براي استفاده از بسته هاي GPRS، ضروري است قبلاً سرويس اينترنت همراه اول (GPRS) فعال شده باشد. همچنين استفاده از پيامک هاي چندرسانه اي (MMS) در هر بسته منوط به ثبت نام اين سرويس قبل از فعال نمودن بسته‌ها است.
پس از خريد بسته، در صورت قطع ارتباط تلفن همراه به علت بدهي يا موارد مشابه، امکان استفاده از سرويس GPRS از مشترک سلب خواهد شد. در صورتي که قبل پايان اعتبار بسته، خط مجددا وصل شود، مي توانيد از باقيمانده ي اعتبار بسته استفاده کنيد. اما در صورتي که اعتبار بسته به پايان برسد، تمديد خودکار بسته لغو خواهد شد.
توجه: از تاريخ ۹۳.۰۲.۳۱ عرضه بسته هاي يک ماهه شبانه و بسته هاي شش ماهه متوقف شده است.
توجه: از تاريخ ۹۳.۰۲.۳۱، بسته جديد شبانه با مشخصات فوق عرضه مي شود.
در صورت غير فعال شدن بسته، سرويس GPRS همچنان فعال بوده و مصرف شما طبق جدول زير با تعرفه هاي جاري محاسبه مي گردد:


ايرانسل
مشترکين سيمکارت هاي ايرانسل مي توانند پس از فعال سازي اينترنت همراه روي گوشي تلفن همراه خود، از مزاياي اين محصول بهره مند شده و حساب خود را به روش هاي مختلف شارژ نمايند.
مشترکين اعتباري ايرانسل مي‌ توانند با کليک بر گزينه «خريد اعتبار از طريق وب‌سايت»، اعتبار مورد نظر خود را براي استفاده از اينترنت همراه دريافت کنند.
بدين ترتيب بعد از پرداخت اينترنتي، اعتبار خود را مستقيما بر حسب ميزان شارژ (با احتساب ماليات بر ارزش افزوده) دريافت مي‌کنيد. با اين روش، مبلغ مذکور به طور مستقيم از حساب بانکي شما کسر شده و براي استفاده از اينترنت همراه به اعتبار سيم‌کارت‌تان افزوده مي‌شود.
با پيشنهاد تشويقي شارژ ويژه اينترنت همراه مشترکين اعتباري ميتوانيد با خريد کارت شارژ و شماره گيري کد #رمز شارژ*۱۴۵* از شارژ ويژه حساب اينترنت همراه، از تخفيف ويژه بهره‌مند شويد. جزئيات اين طرح در جدول زير آمده است:
شما مشترکين دائمي و اعتباري مي‌توانيد از بسته‌هاي ويژه سرويس اينترنت همراه استفاده کنيد:


رايتل
اينترنت رايتل چه قيمتي دارد و تعرفه‌هاي آن چگونه است. واقعيت اين است اين سختترين سوالي است که شما ميتوانيد بپرسيد! به اين صفحه نگاهي بيندازيد. آنقدر در آن طرح وبسته وجود دارد که اساسا کاربر گيج ميشود کدام بسته را خريداري کند.
منظور از بسته پايه، بسته با پهناي باند 128 و منظور از بسته حرفه اي، بسته با پهناي باند 1024 است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر