صفحه نخست >> اقتصادی تعداد نظرات: 0

طنز/

يک نفري به نانوايي نرويد!‎

پيشنهاد مي شود خانواده ها ظهرها قابلمه يشان را به اضافه زيرانداز بردارند و در کنار نانوايي ها پهن کنند و سريعا بعد از درآمدن نان از تنور آن را همان طور که داغِ داغ است ميل کنند. اين داغ بودن به گرم شدن کانون خانواده کمک شاياني مي کند!

کد خبر: 1728

فرهنگ نيوز/ پيشنهاد مي شود خانواده ها ظهرها قابلمه يشان را به اضافه زيرانداز بردارند و در کنار نانوايي ها پهن کنند و سريعا بعد از درآمدن نان از تنور آن را همان طور که داغِ داغ است ميل کنند. اين داغ بودن به گرم شدن کانون خانواده کمک شاياني مي کند!
پيش از اينکه نان بخواهد گران شود، در روزنامه ها از دو سناريوي دولت در خصوص قيمت نان نوشته بود. سناريوي اول اينطور بود که "قيمت نان افزايش يابد و به جايش به مردم يارانه نان دهند" و سناريوي دوم اينطور بود که "به گندم و آرد يارانه بدهند و نان گران نشود"؛ آخرش هم هم نان گران شد و هم خبري از افزايش يارانه نان نبود و کيفيتش هم هماني ماند که بود! ... راستي! آقايي که با افزايش قيمت نان، يارانه اضافي پرداخت مي کرد ديگر رفته است!

براي اطلاع آن منتقدان بي سواد و بي شناسنامه اي که از کيفيت پايين نان شاکي هستند؛ چند مورد از مزاياي کيفيت پايين نان ارائه مي شود:
اشتغالزايي: در اين روزهايي که بيکاري معضلي شده است، بايد شغل هاي موجود را حفظ کنيم تا لااقل تعداد بيکاران از اين بيشتر نشود! يکي از همين مشاغل "نان خشکي ها" هستند. درست است که "بي سواد" هستند و برخي از آنها "شناسنامه ندارند" و کلا رابطه دولت با چنين اقشاري خوب نيست، منتها در مرام دولت تدبير و اميد نيست که نانشان را آجر کند! به همين خاطر تلاشي براي بهتر شدن کيفيت نان صورت نمي پذيرد! آنها هم زن و بچه دارند خب!

گرم شدن کانون خانواده: اين روزها مخارج آنقدر بالاست که مسافرت را براي برخي از اقشار سخت کرده است. از طرف ديگر کيفيت نان طوري است که فقط بعد از درآمدن از تنور مي توان آن را خورد و بعد از چند ساعت خوردنش ناممکن است؛

به همين خاطر پيشنهاد مي شود خانواده ها ظهرها قابلمه يشان را به اضافه زيرانداز بردارند و در کنار نانوايي ها پهن کنند و سريعا بعد از درآمدن نان از تنور آن را همان طور که داغِ داغ است ميل کنند. اين داغ بودن به گرم شدن کانون خانواده کمک شاياني مي کند!

عدم اتلاف وقت مايه داران: با افزايش قيمت نان صف نانوايي ها خلوت خواهد شد و ديگر وقت گرانبهاي مايه داران در اينگونه صف ها تلف نمي شود!
البته گويا اين روزها وقت مايه داران براي مسئولان خيلي مهم شده است، چند روز قبل هم خبري داشتيم مبني بر فروش سربازي به سربازان غايب!

توقع داريد گوجه ها مزه موز بدهند؟!
بعضي وقتها، برخي ها حرف هايي مي زنند! مثلا مي گويند چرا با افزايش قيمت نان، کيفيتش بهتر نشد! خب اصلا چه ربطي بين قيمت و کيفيت وجود دارد! مثلا مگر وقتي پرايد گران شد، کيفيتش بهتر شد؟! فوق فوقش مدل چراغ يا برف پاک کنش تغيير پيدا کرد، همين!

و يا مثلا وقتي شهريه دانشگاه ها بالا مي رود، کيفيت اساتيدش بهتر مي شود؟! ... اصلا چرا راه دور مي رويم؟! همين گوجه فرنگي، يعني الان که گران شده است، بايد توقع داشته باشيم گوجه ها، مزه موز بدهند؟! ... همين نقدها را مي کنيد که به شما بيسواد مي گويند!

کمک هزينه خريد نان!
احتمال مي دهيم همينطور که اين شيب ملايم افزايش قيمت نان پيش مي رود، در سال ها يا ماه هاي آتي شاهد اتفاقاتي از اين دست باشيم:

- برخي از ادارات براي رفاه حال کارمندانشان ... ببخشيد، براي زنده ماندن کارمندانشان(!) اقدام به دادن "وام خريد نان" کنند!

- در برخي از قرعه کشي ها، به جاي رقم هاي ميليوني؛ "کمک هزينه خريد نان" به افراد داده شود!

- اگر شنيديد عروس خانم هاي محترم هم به اندازه تاريخ تولدشان به جاي سکه، نان سنگگ را به عنوان مهريه يشان انتخاب کردند، چندان تعجب نکنيد!

يک نفري به نانوايي نرويد!
 در هنگام خريد نان موارد زير را براي امنيت بيشتر خودتان در نظر بگيريد:


- حدالمکان براي خريد بيشتر از دو عدد نان؛ چند نفري به نانوايي مراجعه کنيد!

- نان هاي خريداري شده را در پلاستيک هاي بدون رنگ و شفاف قرار ندهيد تا يکوقت دزدان با ديدن نان ها وسوسه نشوند!

- در هنگام سفر؛ همه نان هاي خود را در يک پلاستيک قرار ندهيد تا اگر يکوقت مورد دستبرد قرار گرفتيد همه نان هايتان با هم از دست نرفته باشد!

نظرات بینندگان

ارسال نظر