صفحه نخست >> اقتصادی تعداد نظرات: 0

نان 2 هزار تومانی که گران نیست !!

در نانوایی‌های دولتی نان سنگک ساده 800 و کنجدی هزار تومان است اما کیفیت مرغوبی نداشته و از طرفی حجم نان ها هم کمتر است.

کد خبر: 17279

رییس اتحادیه نانوایان سنگک در خصوص علت افزایش قیمت نان‌های سنتی گفت: با اینکه می پذیریم که نانوایی‌ها قیمت‌ها را افزایش داده‌اند، اما قیمت دو هزار تومان برای نان سنگک گران نیست.

محمدرضا نظرنژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی میزان با بیان اینکه کیفیت نان‌های سنگک بعد از آزادسازی آرد افزایش یافته است، افزود: نانوایی‌های سنگک بعد از آزادسازی قیمت‌ها کیفیت نان‌های خود را افزایش داده و طبق مصوبه اتحادیه در نانوایی های آزادپز سنگک، قیمت نان ساده 1300 تومان، یک رو کنجدی 1500 تومان و دورو کنجدی 2 هزار تومان است.

وی ادامه داد: در نانوایی‌های دولتی نان سنگک ساده 800 و کنجدی هزار تومان است اما کیفیت مرغوبی نداشته و از طرفی حجم نان ها هم کمتر است.

نظرنژاد با اشاره به اینکه حجم نانها نیز تغییر یافته است، گفت: مردم می‌گویند نان گران شده اما حجم نان‌ها نسبت به گذشته تغییر یافته و هر نان سنگک باید بین 450 تا 470 گرم باشد که در برخی نانوایی ها به 500 گرم هم می رسد.

رییس اتحادیه نانوایان سنگک با تایید آزادسازی نانوایان گفت: به گفته وی سهمیه آرد دولتی 230 هزار تومان است یعنی برای هر 10 کیسه آرد 230 هزار تومان سوبسید می دهد اما باید به سمت آزادسازی پیش برویم.

نظرنژاد با اشاره وضعیت تولید گندم گفت: متاسفانه تولید بسیار کاهش و واردات افزایش یافته است در سال جاری 7 میلیون تن گندم وارد کردیم این در حالی است که دولت گندم را 1150 تومان می خرد و به کارخانه می‌فروشد اما در حال حاضر شاهد این هستیم که گندم‌های وارداتی قیمت ارزان‌تر و کیفیت بهتری دارند.

گفتنی است بر اساس اعلام محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت، قیمت نان بنا بر خواسته اتحادیه نانوایان و برای جبران افزایش هزینه‌ انرژی و دستمزد کارگران از روز 10 آذر 93 حداکثر به میزان 30 درصد افزایش یافت.

این در حالی است که بعد از آزادسازی قیمت نان، نانوایی ها آزادپز به طرز چشمگیری قیمتها را افزایش داده و هیچکس هم جوابگوی این اتفاق نیست. از طرفی تمایل نانوایان به سمت آزادپزی نیز افزایش یافته و دیگر خواستار دریافت سهمیه آرد نیستند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر