صفحه نخست >> اقتصادی تعداد نظرات: 0

قیمت رسمی کله پاچه هم اعلام شد !!

رئیس اتحادیه طباخان تهران از کاهش قیمت خرید کله و پاچه برای واحدهای صنفی خبر داد و فروش هر دست کله و پاچه به قیمت بالاتر از 40 هزار تومان را تخلف عنوان کرد.

کد خبر: 15104

خبرگزاری ایسنا: رئیس اتحادیه طباخان تهران از کاهش قیمت خرید کله و پاچه برای واحدهای صنفی خبر داد و فروش هر دست کله و پاچه به قیمت بالاتر از 40 هزار تومان را تخلف عنوان کرد. 
 
 حسین رواسی اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی های انجام شده واحدهای صنفی ما باید هر دست کله و پاچه مرغوب و با کیفیت را هزار تومان ارزان تر از کشتارگاه‌ها یا مراکز خرید تهیه کنند که مذاکرات و اقدامات لازم در این زمینه انجام شده است. 
 
وی گفت: واحدهای صنفی تقاضای افزایش قیمت را داده بودند و برای اینکه افزایش قیمتی را مصرف کننده شاهد نباشد، برنامه‌ریزی کردیم که واحدهای صنفی بتوانند کله و پاچه خود مورد نیاز را از کشتارگاه‌ها هزار تومان کمتر از قیمت خرید و فاکتور شده تهیه کنند و البته کاهش هزار تومانی نیز در دی ماه اجرایی شد. 
 
گران‌فروشی به بهانه کیفیت 
 
رواسی با بیان اینکه قیمت فروش کله‌ و پاچه براساس نوع سرویس‌دهی، مکان پذیرایی و موارد دیگر متفاوت است، گفت: برخی واحدهای غیرقانونی به بهانه کیفیت، اقدام به گران فروشی می کنند در حالی که هر دست کله و پاچه باکیفیت در تهران نهایتا باید ۴۰ هزار تومان باشد، نه بیشتر. 
 
رئیس اتحادیه طباخان تهران در عین حال بیان کرد: در بعضی جاها شاهدیم که هر دست کله و پاچه به قیمت 50 هزار تومان به فروش می رسد که این کار غیرقانونی است و با آن ها برخورد می شود. 
 
رواسی گفت: اختلاف قیمت خرید هر دست کله و پاچه با کیفیت و بی کیفیت برای واحدهای صنفی حداکثر ۱۰ هزار تومان است. 

نظرات بینندگان

ارسال نظر