صفحه نخست >> اقتصادی تعداد نظرات: 0

کسب درآمد ازضرر زيان ديگران ممنوع!

يک کارشناس صنعت خودرو گفت: نبايد اجازه داد افرادي که به خريد و فروش خودروهاي تصادفي و قطعات تعويضي خودروها مشغولند از ضرر و زيان ديگران، کسب درآمد کنند.

کد خبر: 15076

ايسنا/ يک کارشناس صنعت خودرو گفت: نبايد اجازه داد افرادي که به خريد و فروش خودروهاي تصادفي و قطعات تعويضي خودروها مشغولند از ضرر و زيان ديگران، کسب درآمد کنند.

امرالله اميني اظهار کرد: متاسفانه شنيده مي‌شود که فروش خودروهاي تصادفي و قطعات آسيب ديده اين خودروها از بازار داغ و پر سودي برخوردار است.
وي با بيان اينکه در هيچ کجاي دنيا اجازه نمي‌دهند خودروي تصادفي بدون حساب و کتاب فروخته شود، خاطرنشان کرد: ‌در کشورهاي توسعه يافته، خودروهاي تصادفي يا بايد در تعميرگاه‌هاي مجاز تعمير شده و يا اوراق شوند.

اين کارشناس صنعت خودرو ادامه داد: بنابراين اين وضعيت که عده‌اي خودروهاي تصادفي و چپي را با قيمت نازل خريداري کرده و با تعمير سطحي و غير اصولي، ظاهر خودرو را بزک کرده و بفروشند، نادرست است.
وي افزود: نکته تاسف‌بار در اين زمينه اين است که برخي شرکت‌هاي عمومي مانند شرکت‌هاي بيمه نيز قطعات آسيب ديده و تعويضي خودروها را مي‌فرشند در حاليکه مشخص است اين قطعات هيچ کاربردي جز تعمير غير اصولي و سطحي خودروها ندارند.
اميني با بيان اينکه پليس راهنمايي و رانندگي بايد هرچه زودتر وارد عمل شده و سامانه ثبت وضعيت خودروهاي تصادفي را راه‌اندازي کند، تصريح کرد: با راه‌اندازي اين سامانه، خودروهاي تصادفي شديد و چپي يا بايد در تعميرگاه‌هاي مجاز تعمير شده و يا اوراق شوند.
وي خاطرنشان کرد: با اين کار دکان افرادي که به خريد و فروش خودروهاي تصادفي و قطعات تعويضي خودروها مشغولند بسته شده و از آسيب مالي و جاني شهروندان جلوگيري خواهد شد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر