صفحه نخست >> اقتصادی تعداد نظرات: 0

سفرهاي ميليوني بچه پولدارهای ایرانی در تعطيلات نوروز!

يک آژانس مسافرتي در پايتخت براي تور 10 روزه برزيل در تعطيلات نوروز قيمت 20 هزار دلار معادل 70 ميليون تومان را تعيين کرده است.

کد خبر: 14694

متن پيش رو در پارسينه منتشر شده و انتشار آن به معني تاييد تمام يا بخشي از آن نيست.

يک آژانس مسافرتي در پايتخت براي تور 10 روزه برزيل در تعطيلات نوروز قيمت 20 هزار دلار معادل 70 ميليون تومان را تعيين کرده است.


تعطيلات نوروزي فرصت خوبي را براي تفريح، استراحت و قدري فراغت از کار براي افراد شاغل فراهم مي‌کند و زمان مناسبي براي دور هم جمع شدن خانواده‌هايي است که در طول سال مشغله‌هايشان امکان با هم بودن آنها را به هم نمي‌دهد.

بسياري از خانواده‌هاي ايراني براي تعطيلات نوروزي خود برنامه‌ريزي مشخصي دارند و ايده‌آل اغلب خانوارها رفتن به سفري حداقل دو سه روزه به مقصد شهر‌هايي از جمله شمال کشور، مشهد، اصفهان، شيراز، يزد و غيره است که همين هم براي خيلي‌ها در حد يک روياست. چه اينکه حقوق‌هاي کارگري و کارمندي با مخارج سرسام‌آور شب عيد، کفاف سفر داخلي خانواده‌اي چهارنفره را هم نمي‌دهد.

در اين ميان قشري از جامعه هم هستند که محدوديتي در انتخاب سفرهاي نوروزي خود ندارند و پشتوانه مالي آنها باعث مي‌شود در برنامه‌ريزي براي نوروزشان محاسبات ريزي انجام ندهند. اين‌ها کساني هستند که توانايي مالي رفتن به سفرهاي داخلي لوکس مثل تور کيش 3ميليون توماني يا گران‌قيمت ترين تورهاي خارجي مثل برزيل 70 ميليوني را هم دارند.

پارسينه در اين گزارش به بررسي گران قيمت‌ترين تورهاي خارجي نوروز 94 پرداخته که در زير مي‌آيد:

1. يک آژانس مسافرتي در پايتخت براي تور 10 روزه برزيل در تعطيلات نوروز قيمت 20 هزار دلار معادل 70 ميليون تومان را تعيين کرده است. اين سفر شامل اقامت در هتل‌هاي 5ستاره سائوپائولو، ريودوژانيرو و بازديد از آبشار ايگواسو است. البته اين آژانس مسافرتي مي‌گويد که براي اجراي اين تور بايد حداقل 15 نفر ثبت‌نام کنند و هنوز اين نصاب حاصل نشده است.

2. تور 16 روزه به مقصد مکزيک و کوبا ديگر انتخابي است که افراد مرفه مي‌توانند براي تعطيلات نوروزشان داشته باشند. قيمت اين تور 21 ميليون تومان در نظر گرفته شده است.

3. سفر 13 روزه به کره و ژاپن مي‌تواند انتخاب ديگري براي نوروز 94 باشد. يک آژانس مسافرتي قيمت اين تور را 20 ميليون تومان در نظر گرفته است.


4. آژانس مسافرتي ديگري براي تور 14روزه استراليا قيمت 18 ميليون تومان را تعيين کرده است.


5. يک آژانس مسافرتي براي نوروز 94 سفر 25 روزه به 10 کشور اروپايي را در نظر گرفته است. اين تور که شامل سفر به ايتاليا، فرانسه، يونان، سوييس، هلند، آلمان، چکسلواکي، اتريش، مجارستان و بلژيک است، 15 شب اقامت در هتل سه ستاره، 8شب اقامت در هتل 4ستاره و يک شب اقامت در کشتي مسافرتي را براي مسافرانش پيش‌بيني کرده و قيمت تور را نيز 17 ميليون تومان تعيين کرده است.


6. سفر 14 روزه به اسپانيا و پرتغال شامل اقامت در هتل‌هاي 4 و 5 ستاره نيز حدود 16 ميليون تومان در نظر گرفته شده است.


7. مسافران نوروزي که پشتوانه مالي کافي دارند امکان انتخاب سفرهاي متفاوت‌ و هيجان انگيزتري را هم دارند. به همين منظور تور 12 روزه آفريقاي جنوبي با اقامت در هتل‌هاي 4 و 5 ستاره ژوهانسبورگ، کيپ تاون و سان سيتي، 14.5 ميليون تومان پيش‌بيني شده است.


8. سفر 8 روزه به جزيره بالي اندونزي هم توسط يک آژانس مسافرتي 14 ميليون تومان قيمت‌گذاري شده است.


9. سفر 10 روزه به ويتنام شامل اقامت در هتل‌هاي 5ستاره اين کشور هم از سوي يک آژانس مسافرتي 13.5 ميليون تومان پيش‌بيني شده است.


10. يک آژانس مسافرتي ديگر نيز سفر 9روزه به کنيا، نايروبي و پارک ملي ماسايي مارا را هم 13 ميليون تومان در نظر گرفته است.


11. آژانس مسافرتي ديگري براي مشتريان خود تور 16 روزه به تايلند، لائوس و کامبوج را با اقامت در اقامت‌گاه‌هاي محلي لوکس به قيمت 13 ميليون تومان پيش بيني کرده است.


12. جزيره موريس هم مي‌تواند انتخاب متفاوت ديگري براي مسافران پولدار نوروزي باشد. قيمت تور 8 روزه به اين جزيره -که در جنوب غربي اقيانوس هند واقع شده- شامل اقامت در هتل 5ستاره فوق تاپ 11.5 ميليون تومان تعيين شده است.

اين افراد همچنين امکان انتخاب تور 7 روزه مالديو به قيمت 9 ميليون تومان، تور 8 روزه هند به قيمت 8 ميليون تومان، تور 9 روزه دور چين به قيمت 7.5 ميليون تومان و تورهايي به قيمت دو تا 5 ميليون تومان به مقصد امارات و ترکيه را نيز دارند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر