صفحه نخست >> اقتصادی تعداد نظرات: 0

قیمت مسکن ویژه تهران اعلام شد

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با اشاره به اینکه قیمت واحدهای مسکونی ویژه ۲۸۶و ۲۷۶میلیون تومان تمام شده است، گفت: ساخت مسکن مهر در شهرهای کمتر از ۲۵هزارنفر در استان تهران تا پایان شهریور۹۴ به اتمام می رسد.

کد خبر: 1442

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با اشاره به اینکه قیمت واحدهای مسکونی ویژه ۲۸۶و ۲۷۶میلیون تومان تمام شده است، گفت: ساخت مسکن مهر در شهرهای کمتر از ۲۵هزارنفر در استان تهران تا پایان شهریور۹۴ به اتمام می رسد.

به گزارش مهر فریبرز واحدی در مراسم افتتاح فاز اول مسکن ویژه تهرانسر گفت: پس از ادغام وزارت راه و مسکن ماموریت پیدا کردم تا در حوزه مسکن هم وارد شوم که پروژه مسکن ویژه هم آغاز شده بود.

وی افزود: با ورود به این بخش متوجه وجود معارض جدی در زمین های این سایت شدم به طوری که بخش زیادی از زمین ها متعلق به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام و کمیته امداد امام خمینی بود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه به دلیل ثبت نام از متقاضیان امکان تغییر زمین وجود نداشت، گفت: ساخت مسکن ویژه در ابتدا در مناطق سعادت آباد، چیتگر و حکیمیه هم مطرح شده بود اما فقط در تهرانسر انجام گرفت.

وی با اشاره به اینکه در ابتدا از طریق مناقصه دولتی ساخت پروژه به سه پیمانکار واگذار شد، افزود: برای حل مشکل معارضان مجبور شدیم بخشی از قیمت زمین را به صورت نقدی و بخش دیگر را از طریق تعویض زمین پرداخت کنیم.

واحدی با اشاره به اینکه در ابتدای ثبت نام استقبالی از مسکن ویژه نشد، افزود: اما پس از جهش ۵۰ درصدی قیمت ها در اواخر سال ۹۱ با حجم زیادی از تقاضا برای ثبت نام مواجه شدیم.

مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران گفت: واحدهای مسکن ویژه با متراژ ۱۰۵ متر مربع مفید و ۱۴۸ متر غیر مفید با مشاعات بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود که در نهایت واحدهای بتنی ۲۸۶ میلیون تومان و اسکلت فلزی ۲۷۶ میلیون تومان تعیین شد.

واحدی با اشاره به اینکه هر متقاضی ۱۲۵ میلیون تومان را به صورت نقدی می پردازد و مابقی اقساط بانکی است، گفت: در واقع هر واحد بین ۱۴۰ تا ۱۶۰ میلیون تومان تسهیلات دارد که چنین وامی برای اولین بار در این سایت پرداخت شد.

وی با بیان اینکه در ابتدا قرار بود این پروژه مانند شهرک اکباتان ساخته شود، افزود: اما به دلیل شرایط منطقه که محل عبور هواپیما است امکان بلندمرتبه سازی نبود بنابراین پنج طبقه روی پایلوت طراحی شد و تعداد واحدها هم به دو هزار و ۳۱۰ واحد رسید.

مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران با اشاره به اینکه در سال ۹۴ پروژه مسکن ویژه تهرانسر بسته می شود، افزود: ساخت مسکن مهر در شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر تا پایان شهریور ۹۴ به اتمام می رسد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر