صفحه نخست >> اقتصادی تعداد نظرات: 0

نامه آخوندي براي رفع ممنوعيت ليزينگ مسکن

مشاور مديريت و تامين مالي وزارت راه و شهرسازي از ادامه ممنوعيت‌ها براي فعاليت ليزينگ مسکن خبر داد و گفت: وزير راه و شهرسازي نامه‌اي را به بانک مرکزي ارسال و درخواست کرده هرچه زودتر اين ممنوعيت رفع شود.

کد خبر: 11317

اقتصادآنلاين/ مشاور مديريت و تامين مالي وزارت راه و شهرسازي از ادامه ممنوعيت‌ها براي فعاليت ليزينگ مسکن خبر داد و گفت: وزير راه و شهرسازي نامه‌اي را به بانک مرکزي ارسال و درخواست کرده هرچه زودتر اين ممنوعيت رفع شود.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي حسين عبده‌تبريزي از آخرين تصميمات در خصوص موافقت با طرح ليزينگ مسکن خبر داد و اظهار کرد: نقش ليزينگ در توسعه بازار رهن در ايران به علت بالا بودن نرخ ليزينگ‌ها محدودتر است و بازار خاصي را مي‌تواند پوشش دهند، البته برخي ليزينگ‌ها مثل اتومبيل که به بانک‌ها وصل نيستند يا به توليدکنندگان اصلي متصل‌اند نسبتاَ خوب عمل کردند اما در حوزه مسکن فعاليت ليزينگ‌ها محدودتر است، با اين همه وزارت راه و شهرسازي از هر نوع گسترش بازار رهن استقبال مي‌کند.

وي با بيان اينکه حدود دو ماه بعد از شروع دولت جديد نامه وزير راه و شهرسازي به رئيس کل بانک مرکزي ارسال شد،ادامه داد: در جلساتي که حضور داشتم موضوع را پيگيري کردم اما تا امروز شوراي پول و اعتبار تاييدي نداده است. هر چند ما علاقمنديم مشکلات بازار رهن در حوزه ليزينگ و رفع ممنوعيت بانک‌ها در پرداخت تسهيلات خريد مسکن را برطرف کنيم.

مشاور وزير راه و شهرسازي در امور اقتصادي از ارسال نامه ديگري به بانک مرکزي خبر داد و گفت: وزير راه و شهرسازي اين نامه را به بانک مرکزي ارسال و درخواست کرده که هرچه زودتر اين ممنوعيت رفع شود چرا که هيچ دليل منطقي براي اين کار وجود ندارد و اگر عده‌اي بخواهند در حوزه تسهيلات بخش مسکن فعال شوند جلويشان گرفته شود.

به گزارش اقتصاد آنلاين به نقل از فارس، وي ادامه داد: ممنوعيت فعال شدن ليزينگ‌ها اشتباه بوده و درخواست دوباره ما از بانک مرکزي اين است که مشکل را برطرف کنند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر