صفحه نخست >> اقتصادی تعداد نظرات: 0

برج سازی درباغات کن برای کارکنان شهرداری

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: صدور پروانه ساختمان 13 طبقه در محدوده طرح موضعی کشت اجباری باغات کن برای تعاونی مسکن کارکنان شهرداری منطقه هفت غیرقانونی است.

کد خبر: 11179

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: صدور پروانه ساختمان 13 طبقه در محدوده طرح موضعی کشت اجباری باغات کن برای تعاونی مسکن کارکنان شهرداری منطقه هفت غیرقانونی است.

«محمد حقانی» در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه اگر متولی حفظ باغات کن، اقدام به ساخت و ساز کند، از سایر مردم انتظاری نیست افزود: شهرداری مجاز به صدور پروانه ساخت وساز در املاک واقع در محدوده طرح موضعی کشت اجباری نیست.

وی گفت: پلاک ثبتی به شماره 348 به مساحت بیش از هفت هزار مترمربع متعلق به تعاونی مسکن کارکنان شهرداری منطقه هفت در محدوده طرح موضعی کشت اجباری در جنوب خیابان مرادی این منطقه واقع شده که این پلاک با توجه به قرارگیری آن در محدوده طرح کشت اجباری امکان ساخت و ساز و صدور پروانه در آن امکان پذیر نیست.

حقانی با بیان اینکه در اقدامی غیرقانونی، برای این پلاک مجوز ساخت صادر شده افزود: این اقدام برخلاف حقوق سایر شهروندانی است که سال هاست در این محدوده انتظار تعیین تکلیف املاک خود را دارند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران صدور پروانه را مربوط به سال 92 دانست و خاطرنشان کرد: به تازگی با ایستادگی شهردار منطقه پنج مقابل تقاضای قطع درختان و ساخت وساز در این پلاک، نمایندگان تعاونی شهرداری منطقه هفت اقدام به دریافت حکم قضایی علیه شهردار منطقه پنج کرده اند.

وی تاکید کرد: پروانه برای ساخت 13 طبقه این ملک صادر شده در حالیکه در صورت ممنوع نبودن صدور پروانه در محدوده طرح کشت اجباری، بر اساس پهنه قرارگیری آن که R241 است، در سال 92 باید پروانه ساخت حداکثر چهارطبقه با 30 درصد سطح اشغال صادر شود.

حقانی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران خواست تدبیری به کار گیرند تا از ساخت وساز در این پلاک جلوگیری شده و حتی الامکان اعطای معوض برای این پلاک در دستور کار قرار گیرد.

به گفته ی حقانی شهردار تهران در تاریخ چهار مهرماه سال 90 در جلسه اصلی کمیسیون ماده پنج قول تملک محدوده کشت اجباری کن و تبدیل آن را به پارک عمومی داده است.

پهنه مسکونی ارزشمند سبز (R24) به یک زیرپهنه با کد سه رقمی (R241) طبقه­ بندی شده که بر اساس این طبقه بندی، ضوابط کلی ساخت و ساز تا چهار طبقه با حداکثر تراکم 10 درصد تعریف شده است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر