صفحه نخست >> اقتصادی تعداد نظرات: 0

پيش‌بيني‌/ خانه ارزان می شود يا گران؟

در حالي که دولتي‌ها، بازار آرام مسکن را در آينده پيش‌بيني مي‌کنند، اما برخي از کارشناسان، خبر از احتمال افزايش قيمت‌ها مي‌دهند.

کد خبر: 10997

خبرآنلاین: در حالي که دولتي‌ها، بازار آرام مسکن را در آينده پيش‌بيني مي‌کنند، اما برخي از کارشناسان، خبر از احتمال افزايش قيمت‌ها مي‌دهند.

پيش‌بيني‌ناپذيري اقتصاد ايران براي هيچ‌کس پوشيده نيست و هر اتفاقي ممکن است پيش‌بيني‌ها و معادلات را بر هم زند. مسکن نيز از اين قاعده مستثني نيست و هنوز کسي نمي‌داند چه اتفاقي در آينده در بازار مسکن خواهد افتاد و آيا اتفاقات سال 1386 دوباره در بازار تکرار مي شود يا خير. با اين وجود، عده‌اي که اغلب وابستگي دولتي دارند، پيش‌بيني بازار آرام مسکن را در آينده دارند و در مقابل، اما برخي از کارشناسان و تحليلگران بازار، خبر از احتمال افزايش قيمت‌ها مي‌دهند.

گروه اول منطقي که در اين زمينه مي‌آورند، خروج از رکود بخش مسکن با شيب ملايم است و در عين حال معتقدند که طرح‌هايي که دولت در پيش دارد، قيمت مسکن را کاهش مي‌دهد. اين در حالي است که گروه دوم، همچنان تاکيد دارد بخش مسکن در رکود به‌سر مي‌برد، بنابراين قيمت مسکن بدون جنجال در شرايط رکود افزايش مي‌يابد.

اما واقعا چه اتفاقي براي بازار مسکن مي‌افتد؟! آن هم در شرايطي که براساس آمارهاي جهاني، ايراني‌ها از نظر توان مالي خريد خانه، بين ١٢٢ کشور جهان رتبه ١٠٧ را از آن خود کرده‌اند. در همين رابطه، به 7 پيش‌بيني براي بازار مسکن و احتمالاتي که درباره آن وجود دارد، اشاره مي‌شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر