صفحه نخست >> اقتصادی تعداد نظرات: 0

باحالترين‌هاي سال ۹۴ / تعطيلات پشت سر هم ۳روزه

يکي از آنها اين است که سال تحويل روز شنبه است و همين موضوع يادآور ضرب‌آلمثلي معروف در فرهنگ و اقوال نياکانمان است. آنها در مواجهه با خوش‌يمني‌هاي پيش رو مي‌گفتند: شنبه به نوروز افتاده است.

کد خبر: 10855

جام جم/ فقط ۳۵ روز ديگر به آغاز سال ۱۳۹۴ خورشيدي باقي مانده است. سال نو، سالي است که ويژگي‌هاي جالب و باحال بسياري دارد. يکي از آنها اين است که سال تحويل روز شنبه است و همين موضوع يادآور ضرب‌آلمثلي معروف در فرهنگ و اقوال نياکانمان است. آنها در مواجهه با خوش‌يمني‌هاي پيش رو مي‌گفتند: شنبه به نوروز افتاده است.امسال سال بز است و بز هم، نماد دانايي
اولين نکته اينکه سال آينده سال «بز» است؛ بز سمبل دانايي و باسوادي است، پس بايد خوشحال باشيم که مي‌توانيم در اين سال با تکيه بر درک و دانايي و فهم بيشتر امور زندگيمان را بهتر سامان دهيم.
متولدين چه سال‌هايي در سال بز به دنيا آمده‌اند؟ کساني که بين سال‌هاي زير به دنيا آمده‌اند متولد سال بز هستند:
از بهمن سال ۱۳۳۳ تا بهمن سال ۱۳۳۴ / از بهمن سال ۱۳۴۵ تا بهمن سال ۱۳۴۶ / از بهمن سال ۱۳۵۷ تا بهمن سال ۱۳۵۸ / از بهمن سال ۱۳۶۹ تا بهمن سال ۱۳۷۰ / از بهمن سال ۱۳۸۱ تا بهمن سال ۱۳۸۲ / از بهمن سال ۱۳۹۳ تا بهمن سال ۱۳۹۴.


تحويل سال چه ساعتي است؟
لحظه تحويل سال ۹۴ ساعت ۲ و ۱۵ دقيقه و ۱۰ ثانيه بامداد روز شنبه اول فروردين است. خوب است بدانيد که سال‌ها طول مي‌کشد تا سال جديد در روز شنبه تحويل شود. نياکان ما در صورت چنين اتفاقي آن را به فال نيک مي‌گرفتند و خوش يمن مي‌دانستند. به همين دليل وقتي يک اتفاق غير منتظره رخ مي‌دهد مي‌گويند: «شنبه به نوروز افتاده»؛ پس امسال را به فال نيک مي‌گيريم تا با برخي فال‌هاي نيک ديگر اين سال را نيز آشنا شويم.

سيزده به در چه روزي است؟
سيزده به در هم افتاده است به روز پنج شنبه و شما مي‌توانيد با خيال راحت به در و دشت بزنيد و هواي پاک را نفس بکشيد و جمعه را هم راحت و آسوده استراحت کنيد تا صبح شنبه پرانرژي و شاداب کار و فعاليت را از سر بگيريد.

اوضاع تعطيلات سال جديد چگونه است؟
اين طور که از تقويم‌هاي اين سال برمي‌آيد، مشخص شده که سال ۹۴ در مجموع ۲۷ روز تعطيل رسمي است و براي مسافرت‌هاي تابستاني هم بايد به فکر ذخيره مرخصي باشيد چون تابستان کم تعطيلاتي در پيش است. با اين حال، سال آينده پر از تعطيلات ۳ روزه است! يعني اغلب مناسبتهاي تعطيلي به آخر يا اول هفته افتاده است و مي‌شود اميدوار بود که خيلي‌ها از اين تعطيلات پشت سر هم آن حسابي لذت ببرند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر