صفحه نخست >> اقتصادی تعداد نظرات: 0

طنز؛ پاداش کارمندان را توی سرشان بزنید!

کد خبر: 10745

محمد صفاجویی در روزنامه قانون نوشت:

پرداخت پاداش آخر سال ممنوع شد (ابرار اقتصادی)

وقتی برای کسری بودجه، با غایبان خدمت سربازی به مثابه ریچکیدزآوتهران برخورد شده و جرم شان بخشیده می‌شود- بخوانید پرداخت می‌شود- باید می‌فهمیدیم که اوضاع خیلی روبه‌راه نیست و گویا پس از حسابرسی آخر پاییز، خیلی جوجه کم آمده است.

ولی خودمانیم این پاداش آخر سال هم یک چیزی در مایه‌های ولنتاین بود ها. یک لوس بازی هزینه بر. طرف آمده کارش را کرده، دنده‌ش نرم، باید هم می‌کرده. پاداش بدهیم که یعنی مرسی، دستت درد نکنه؟ عمرا! ما از آن مملکت‌هایش نیستیم که همین جوری به کسی پاداش بدهیم.

طرف باید اقلا یک شیرین‌کاری‌ای بکند تا پاداش بگیرد. منطقی است. مثلا کارمند مربوطه بیاید دفتر رئیسش تقلید صدای مستربین را کند یا با دندان یک خاور را بکشد تا مستحق دریافت پاداش باشد. وگرنه اصل شایسته‌سالاری که جاری و ساری و آمل در مملکت ماست، از بین می‌رود. (بی مزه!)

حالا به ادارات و نهادها و سازمان‌ها پیشنهاد می‌دهیم حقوق آخرین ماه کارمندان را هم نصفه بدهند تا حساب کار به وضوح بیاید دست کارمندان؛ این کارمندان متوقع و متوسط. این جوری از سال آینده توقع پاداش که ندارند هیچ، همین که حقوق‌شان را کامل پرداخت کنید هم راضي می‌شوند و می‌پرند بالا کف کفش‌هایشان را با هم اصابت می‌دهند. مثل انتهای نود درصد تیزرهای تلویزیون. 

نباید به کارمندها باج داد. اینها همان‌هایی هستند که ساعت 9 می‌آیند سر کار، یک چای می‌خورند ساعت می‌شود 10، یکی، دو تا کار انجام می‌دهند ساعت که شد 12، می‌روند برای نماز و ناهار تا 2.

بعد از ناهار هم که کسی انرژی خالص پیش از ظهرش را ندارد و شبکه‌ها هم که اصولا قطع است و مراجعان بعدازظهر به فردا موکول می‌شوند.

انگار که کلا بعدازظهر کاری نباید انجام شود. خلاصه اینها همان کارمندها هستند. حالا وقت انتقام فرا رسیده. اگر کارمندی دم دست‌تان می‌بینید همین الان پاداش او را از طریق برخورد دادن یک جسم سخت با سرش یا دهانش پرداخت کنید. هر ایرانی / یک کارمند.

گیریم که کارمندها کارشان را درست انجام داده باشند، اصلا اوکی، قبول. یک مسئله‌ای؛ این همه سال به اینها پاداش دادیم الان وضعیت‌مان این است.

مسئولان که مشکلی ندارند، کارشان را انجام می‌دهند و می‌روند طفلکی‌ها. این کارمندها هستند که همیشه سرجایشان نشسته‌اند. هر چه هست زیر سر اینهاست.

پاداش می‌خواین آره؟!  می‌دونم باهاتون چیکار کنم! به خدا اگر بشنوم کارمندی پاداش گرفته، خودسوزی می‌‌کنم. همین جلوی مجلس. نامردم اگر نسوزم.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر