صفحه نخست >> ازدواج تعداد نظرات: 0

با هر زني که صحبت مي کنم خانمم بدبين مي شود

کد خبر: 7205

خراسان/ مردي 37 ساله هستم. ازدواج کرده ام و 2 فرزند دختر دارم. همسرم خيلي بدبين و شکاک است و با هر زني که صحبت مي کنم، به من بدبين مي شود. هر روز تلفن همراه و جيب هاي شلوارم را بررسي مي کند. شما بگوييد چه کار کنم؟
عليرضا عبدي، کارشناس ارشد روان شناسي باليني
برادر گرامي، بيشتر اوقات بدبيني و شک بين زوجين از علاقه و عشق زياد به يکديگر نشات مي گيرد بنابراين ممکن است همسرتان شما را تنها متعلق به خود بداند و طبيعتا هر نوع رفتاري خارج از منزل، برايش سخت و غير قابل هضم باشد.
با اين حال و با توجه به شناختي که شما در چندين سال از شروع زندگي مشترک تان به دست آورده ايد، توجه به نکاتي که بيان مي شود ضروري به نظر مي رسد. البته فراموش نکنيد که براي درمان اختلال بدبيني همسرتان بايد کمي صبور باشيد و از رفتارهاي نامناسب او مانند بررسي جيب ها و تلفن همراه تان ناراحت نشويد تا در حل اين مشکل موفق تر عمل کنيد.
هميشه با همسر تان صادق باشيد
ريشه بسياري از بدبيني ها نداشتن صداقت در زندگي است. فراموش نکنيد که پنهان کاري نقطه شروع بدبيني هاست بنابراين به هيچ وجه به همسرتان دروغ نگوييد.
نسبت به قول هايتان خيلي حساس باشيد
اين موضوع را به خصوص شما که مرد هستيد بايد بيشتر رعايت کنيد چرا که معمولا خانم ها به تاخيرها در برگشتن به خانه و حضور در قرارهاي از قبل تعيين شده، مثبت نگاه نمي کنند و طبيعتا افکار منفي در آن ها شکل مي گيرد؛ بنابراين تلاش کنيد تا حد امکان همسرتان از ساعت کاري و برنامه هاي شما آگاهي کامل داشته باشد تا بدبيني اش کاهش يابد.
در مراودات اجتماعي با جنس مخالف خيلي مراقب باشيد
هر نوع صحبت غيرکاري، تماس هاي بي مورد و روابط آزاد در محيط هاي کاري، نتيجه اي شوم در بردارد که اگر شما هم فکري در سر نداشته باشيد، همسرتان به گونه ديگري برداشت مي کند؛ بنابراين اين روابط را کنترل کنيد تا بعد از مدتي بدبيني همسرتان کاهش يابد.
بيشتر مراقب فرزندان تان باشيد
باتوجه به اين که شما 2 فرزند دختر داريد بايد توجه داشته باشيد که فرزندان والدين بدبين و شکاک در طول زندگي ياد مي گيرند که در آينده نيز نسبت به همسرشان و اطرافيان خود بدبين و شکاک باشند.
اين موضوع نقش تربيت خانواده را به راحتي روشن مي کند چراکه اين گونه، فرزندانتان، بدبيني و شک به همسر را از شما و مادرشان ياد مي گيرند. بنابراين در فضايي صميمانه اين نکته مهم را به همسرتان يادآوري کنيد تا در آينده مشکلي در اين زمينه براي فرزندان تان به وجود نيايد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر