صفحه نخست >> ازدواج تعداد نظرات: 0

نکاتي که بايد درمورد شلوار بارداري بدانيد

شلوار بارداري و جنس آن براي سلامت زنان باردار بسيار اهميت دارد. بهترين نوع شلوار بارداري به توجه به فصول مختلف و همچنين زمان مناسب پوشيدن شلوار بارداري را بايد رعايت کرد تا در دوران بارداري مشکلي ايجاد نشود

کد خبر: 3671

نمناک/ شلوار بارداري و جنس آن براي سلامت زنان باردار بسيار اهميت دارد. بهترين نوع شلوار بارداري به توجه به فصول مختلف و همچنين زمان مناسب پوشيدن شلوار بارداري را بايد رعايت کرد تا در دوران بارداري مشکلي ايجاد نشود .
زمان مناسب براي خريدن شلوار بارداري:
در واقع بايد گفت که در پايان 3 ماهه اول بارداري بيشتر خانم‌ها احساس مي‌کنند در لباس‌هاي فعلي‌شان راحت نيستند. با اين حال تمايل چنداني ندارند تا براي لباس‌هاي بارداري هزينه کنند زيرا از يک طرف قيمت اين نوع لباس‌ها کمي بالاست، از سوي ديگر فکر مي‌کنند نهايتا 6 ماه مي‌توانند از آنها استفاده کنند اما قرار نيست به محض زايمان کردن اين لباس‌ها را کنار بگذاريد چون مسلما چند ماهي طول مي‌کشد تا به سايز قبلي خود برگرديد و در طول شيردهي وقتي هنوز اضافه وزن داريد و شکمتان کمي بزرگ است، اين لباس‌ها همچنان به کارتان مي‌آيد.
چه نوع شلوار بارداري مناسب و سالم تر است؟
شلوار بارداري انوع مختلفي دارد و انواع کلاسيک شلوار بارداري نواري از جنس ژرسه به جاي کمر دارند که دور تا دور شکم را مي‌گيرد و تا بالاي ناف کشيده مي‌شود. اين نوع شلوارها بسيار راحت است و کش يا دکمه‌هاي کنار شلوار امکان تغيير سايز را فراهم مي‌کند.
بايد توجه داشته باشيد که مخصوصا در زمستان، اين نوع شلوارها به گرم ماندن شکم کمک مي‌کنند و حتي محافظ مناسبي براي پوست شکم است که در طول بارداري در معرض انواع آسيب‌هاست.
همچنين بايد گفت براي خانم‌هايي که در تابستان باردارند و احساس مي‌کنند اين نوار گرمشان مي‌کند، راه‌حلي وجود دارد؛ کافي است نوار را تا کنند و روي باسن بکشند تا مدل شلوار عوض شود.
اما اگر با شلوارهاي فاق بلند راحت نيستيد، مي‌توانيد انواعي را انتخاب کنيد که يا بدون کمر هستند يا کمرهاي کشي باريک دارند که زير شکم قرار مي‌گيرد.
اين شلوارها کش قابل تنظيم دارند تا با بالا رفتن سن بارداري بتوان ميزان سفتي آنها را تنظيم کرد. استفاده از اين نوع شلوارها معمولا به خانم‌هايي توصيه مي‌شود که زايمان کرده‌اند و هنوز اضافه وزن بارداري دارند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر