صفحه نخست >> ازدواج تعداد نظرات: 0

زندگي مجردي 10 ميليون جوان ايراني

دکتر محمود گلزاري در ديدار با آيت‌الله جوادي آملي به وجود معضل طلاق در جامعه نيز اشاره و بيان کرد: متاسفانه در ايران از هر پنج ازدواج و در قم از هر چهار پيوند و در تهران از هر سه ازدواج يکي از آنها به طلاق مي‌انجامد و در حال حاضر 80 درصد از افراد طلاق گرفته در جامعه زير 30 سال هستند.

کد خبر: 3658

ايسنا/ معاون ساماندهي امور جوانان وزير ورزش و جوانان اظهار داشت: در حال حاضر بيش از 10 ميليون جوان ايراني مستعد و داراي شرايط ازدواج هستند اما به صورت مجردي زندگي مي‌کنند.

دکتر محمود گلزاري در ديدار با آيت‌الله جوادي آملي به وجود معضل طلاق در جامعه نيز اشاره و بيان کرد: متاسفانه در ايران از هر پنج ازدواج و در قم از هر چهار پيوند و در تهران از هر سه ازدواج يکي از آنها به طلاق مي‌انجامد و در حال حاضر 80 درصد از افراد طلاق گرفته در جامعه زير 30 سال هستند.

وي افزود: با توجه به تغيير هرم سني جمعيت و اهميت مساله خانواده و فرزندي براي نظام برنامه ريزي براي فرهنگ سازي، زمينه سازي و تسهيل ازدواج جوانان بخش بزرگي از برنامه معاونت وزارد ورزش و جوانان را تشکيل مي‌دهد.

وي افزود: نگاهي بر آمار جدايي زوجين نشان مي‌دهد مشکل عمده ازدواج جوانان، ناپايداري ازدواج در پنج سال نخست است و نياز به برنامه‌هاي آموزشي و فرهنگي براي آشنايي جوانان با اين مقوله به ويژه در مراکز آموزشي به شدت احساس مي‌شود.

طلاق؛ سرنوشت يک چهارم ازدواج‌ها در قم
محمود گلزاري، معاون ساماندهي امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در ديدار با امام جمعه موقت قم با تشريح فعاليت هاي صورت گرفته در حوزه جوانان گفت: متاسفانه آمار طلاق در شهر قم از ميانگين کشوري بالاتر است و از هر چهار ازدواج يکي به طلاق مي انجامد.

وي از تلاشهاي مستمر و علمي آيت الله اميني در حوزه ازدواج تقدير کرد و افزود: حضرتعالي سالها که با استقلال راي و نگاه کارشناسي در خصوص معضلات اظهار نظر مي کنيد و در خصوص ازدواج از صاحبنظرن به نام هستيد و من به جوانان توصيه مي کنم تاليفات شما را در حوزه ازدواج مطالعه کنند.

راه اندازي مجمع ملي خيرين ازدواج
معاون وزير ورزش و جوانان در ديدار با آيت‌الله جوادي‌آملي نيز گفت: در حال حاضر ۲۵ ميليون جوان در کشور ما وجود دارند که اين قشر با آسيب‌ها و چالش‌هاي قابل توجهي مواجهند که عمده اين چالش‌ها را اشتغال، مشارکت‌هاي اجتماعي، ازدواج، خانواده و آسيب‌هاي اجتماعي تشکيل مي‌دهند.

گلزاري بيان داشت: در موضوع ازدواج، توازن بين حق و مسئوليت بين زوجين بايد ايجاد شود و‌ همان طور که هر يک از زوجين به دنبال حقوق جديدي است بايد مسئوليت‌هاي جديدي نيز بپذيرد و اين نيز ناشي از تغييراتي است که در فرهنگ ازدواج اعمال شده است.

وي با اشاره به راه اندازي مجمع ملي خيرين و استفاده از ظرفيت هاي مردمي براي کاهش مشکلات جوانان گفت: مجمع ملي خيرين ازدواج در قالب سازمان‌هاي غير دولتي در نقاط مختلف کشور از جمله قم ايجاد شده و نظر ما بر اين است که اين سمن‌ها بايد به سوي هم افزايي حرکت کنند و در زمينه مسکن جوانان هم فعال شوند.

معاون وزير ورزش و جوانان تصريح کرد: موضوع فرزندآوري نيز يکي از مشکلات مهم آينده کشور است و در حال حاضر عده زيادي از جواناني که ازدواج کرده‌اند ترجيح مي‌دهند فرزندي نداشته باشند يا به يک فرزند اکتفا مي‌کنند و اين نوع نگرش دلايل و زمينه‌هايي دارد که بايد مورد بررسي کار‌شناسي قرار گيرد.

گلزاري در پايان گفت: بسيار خرسندي که در شب ميلاد رسول اکرم ( ص ) و امام جعفر صادق( ع ) خدمت مراجع و علما قم رسيديم تا از رهنمودهايي آنان براي پيشبرد اهداف جوانان استفاده کنيم.

نظرات بینندگان

ارسال نظر