صفحه نخست >> ازدواج تعداد نظرات: 0

توصيه هايي براي ازدواج موفق دختران و پسران

. پيش و پس از ازدواج درباره زندگي متاهلي‌تان با پروردگار متعال راز و نياز کنيد و از او خواهش کنيد راه درست را نشان‌تان دهد. آن کس که در روزهاي شادي و غم همواره يار شما باقي مي‌ماند، تنها اوست. 10. خوشبختي را فداي ماديات نکنيد. در هر مرحله از زندگي که به گذشته نگاه کنيد، خاطرات خوش به امور معنوي مربوط مي‌شوند و نه پولي که خرج کرده‌ايد.

کد خبر: 3254

جام جم/ به دخترخانم‌ها و آقاپسرهايي که در سن ازدواج قرار دارند، پيشنهاد مي‌کنيم براي موفقيت در زندگي مشترک آينده‌شان، توصيه‌هايي را که در پي ذکر شده ناديده نگيرند.
1. قرار نيست زندگي بعد از ازدواج، مدينه فاضله‌اي باشد که تمام نيازهايتان را برآورده کند و شما را صددرصد خرسند و خوشحال کند. نه، اين‌طور نيست. داشتن يک زندگي متاهلي خوب و موفق، مستلزم از خودگذشتگي، فداکاري، صبر، درک متقابل و بخشندگي است. عده‌اي مي‌گويند: آن جواني که نمي‌خواهد از غرور و خودخواهي و صفات بد خود عقب‌نشيني کند، همان بهتر که براي هميشه مجرد بماند.
2. ازدواج، بهترين فرصت براي رشد روحي و رسيدن به کمال است.​ لازم است که در اين زندگي، هر روز به فکر پيشرفت اخلاقي باشيد​.
3. اشکالي ندارد اگر در ماه‌هاي اول زندگي ناخواسته، اشتباهاتي از شما سربزند. اما سعي کنيد هرچه زودتر از اين شرايط بيرون بياييد و از اشتباهاتتان درس بگيريد و هرگز آنها را تکرار نکنيد. عملکرد شما در سال پنجم و دهم ازدواج، بايد متفاوت از سال اول باشد.
4. يک مرد واقعي مي‌تواند عاشق يک زن شود، با او ازدواج کند و تا آخر عمر پايبند او باقي بماند. يک زن واقعي هم مي‌تواند به عشق چنين مردي احترام بگذارد و در سايه علاقه‌اي که در دل به آن مرد حس مي‌کند، دلسوزانه به ساختن يک زندگي خوب و شيرين با او بپردازد.
5. عشق تنها يک حس نيست. عشق به معناي تعهد و دل‌سپردگي است. چشمانتان را باز کنيد تا با چاشني عشق و معيارهايي که برايتان اهميت دارد، به سمت زندگي جديد برويد؛ اما وقتي رفتيد، براي هر مشکلي، حتي بدترين‌ها، به‌دنبال راه‌حل باشيد و از طلاق دوري کنيد. همواره به فکر استحکام بخشيدن به نهال نوپاي زندگي دونفره‌تان باشيد، نه شکسته شدن آن.
6. اگر در گذشته با افراد ديگري روابط عاطفي داشته‌ايد، براي هميشه آنها را فراموش کنيد. داشتن روابط حتي در فضاي مجازي هم مي‌تواند براحتي عواطف و احساسات را تحريک کند و اين خيانت به همسر است. بشدت از آن حذرکنيد.
7. زنان روابط عاشقانه را در واژگان عاشقانه مي‌دانند و مردان در رابطه جنسي. زبان يکديگر را ياد بگيريد.
8. ما جذب افرادي مي‌شويم که از ما متفاوتند و در عين حال، با آنها احساس نزديکي مي‌کنيم. پس بعد از ازدواج، سعي نکنيد تفاوت‌هايي را که همسرتان با شما دارد از بين ببريد و او را شبيه خود کنيد. اين کار، او را به شخصيتي تبديل مي​کند​ که براي شما جذاب نيست.
9. پيش و پس از ازدواج درباره زندگي متاهلي‌تان با پروردگار متعال راز و نياز کنيد و از او خواهش کنيد راه درست را نشان‌تان دهد. آن کس که در روزهاي شادي و غم همواره يار شما باقي مي‌ماند، تنها اوست.
10. خوشبختي را فداي ماديات نکنيد. در هر مرحله از زندگي که به گذشته نگاه کنيد، خاطرات خوش به امور معنوي مربوط مي‌شوند و نه پولي که خرج کرده‌ايد.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر