صفحه نخست >> ازدواج تعداد نظرات: 0

احترام به همسر راهي براي صميميت با دختر

اين کارشناس تصريح کرد: دختران اغلب با ديدن ياد مي‌گيرند؛ بنابراين والدين سعي کنند نقش پدري و مادري رادر زندگي‌اش پر رنگ جلوه دهيد، اما به ياد داشته باشيد کودکان فرق نقش بازي کردن با زندگي طبيعي را مي‌دانند.

کد خبر: 227

حورا/ خديجه مصطفي‌پور در گفتگو با حورا، با عنوان اينکه مادر الگوي فرزند خود در منزل است و پدر بايد در اين الگوپذيري نقش بسزا و مناسبي را ايفا کند، اظهار داشت: يک پدر، براي اين که بتواند با دخترش رابطه صميمي و پدرانه‌اي را برقرار کند، بايد به همسرش احترام بگذارد.

وي افزود: اگرچه دخترها عاشق پدرهايشان هستند اما هميشه مادر خود را به عنوان الگوي زندگي‌شان در نظر مي‌گيرند. اگر پدر سعي کند به همسر احترام بگذارد، احترام و علاقه دختر نيز به پدر افزايش مي‌يابد.

کارشناس زنان و خانواده ادامه داد: پدرهايي که سعي دارند مادر فرزندشان را در چشمان دخترشان کوچک نشان دهند، در واقع فاصله را با دختر افزايش مي‌دهند، به نحوي که کودک با ديد خوشايندي به پدر و مادر نگاه نمي‌کند.
مصطفي‌پور به والدين توصيه کرد:دوستان مدرسه فرزندتان را بشناسيد و سعي کنيد او را به سمت کسي که خانواده موجهي داردسوق دهيد؛ زيرا او در مدرسه با دوستانش از هر دري صحبت مي‌کند که مادر و پدر نمي‌دانند و پيشنهادات و راهکارهاي دوستانش نتيجه تربيت خانوادگي آنها است.

وي با اشاره به اينکه دخترها بيشتر از شنيدن، به شنيده شدن احتياج دارند، بيان داشت: پدر و مادر سعي کنند بدون هيچ قضاوتي خوب به حرف‌هاي دخترشان گوش بدهند. دختران براي شنيده‌شدن نياز به گوش شنوايي دارند که بدون قضاوت گوش دهد؛ البته در مواقعي که مي‌خواهند احساسات او را بيشتر درک کنند نظر بدهند.

اين کارشناس تصريح کرد: دختران اغلب با ديدن ياد مي‌گيرند؛ بنابراين والدين سعي کنند نقش پدري و مادري رادر زندگي‌اش پر رنگ جلوه دهيد، اما به ياد داشته باشيد کودکان فرق نقش بازي کردن با زندگي طبيعي را مي‌دانند.

وي به پدرها توصيه کرد: پدر براي دخترش کتاب بخواند، با او به بازي برود، گاهي به جاي سرويس مدرسه تا خانه همراهي‌اش کند و خوراکي‌هاي دلخواهش را بخرد تا زمينه گفتگوي موثر در آينده فراهم شود.
مصطفي‌پور، وفادار بودن به قول را شرط اعتماد دختر به والدين دانست و گفت: سعي کنيد قول‌هايي به دخترتان بدهيد که ساده باشد و از عهده‌اش بربياييد، با عدم انجام مکرر عهدهاي بسته شده، شأن و بزرگي پدر در چشم فرزند مي‌شکند.

کارشناس زنان و خانواده در پايان با اعلام اينکه بسياري از پدرها فکر مي‌کنند بوسيدن دخترشان به دور از شأن پدرانه است، گفت: دختر دوست دارد گرماي دست پدرانه بر سرش کشيده شود و پيشاني‌اش را ببوسد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر