صفحه نخست >> ازدواج تعداد نظرات: 0

نکاتي طلايي براي دوران نامزدي

اين نکته ها را بخوانيد و سعي کنيد نامزدي کم تنش و خوشايندي براي خود و همسرتان بسازيد. آشنايي تا زماني که به ازدواج نرسد نمي تواند واقعيت يک رابطه را عيان کند. با اين حال، درس گرفتن از تجربه هاي ديگران مي تواند کمک کند تا رابطه بهتري را بسازيد.

کد خبر: 1207

مردمان/ اين نکته ها را بخوانيد و سعي کنيد نامزدي کم تنش و خوشايندي براي خود و همسرتان بسازيد.
آشنايي تا زماني که به ازدواج نرسد نمي تواند واقعيت يک رابطه را عيان کند. با اين حال، درس گرفتن از تجربه هاي ديگران مي تواند کمک کند تا رابطه بهتري را بسازيد.
1. سوءتفاهمات اجتناب‌ناپذيرند
هميشه سوءتفاهم اتفاق مي‌افتد. اگر حرف طرفتان را طوري متوجه شويد که بعدا بفهميد اشتباه بوده است، او را تنبيه نکنيد. فراموشش کنيد. اگر بخواهيد دوباره و دوباره آن را وسط بکشيد، بعدها مشکلات ارتباطي برايتان پيش خواهد آمد. گاهي ممکن است يک حرف يا عمل طرفتان را اشتباه متوجه شويد و از اينکه طرفتان شما را نمي‌فهمد خسته شويد. يک قدم به عقب برداريد و سعي کنيد بفهميد که مسئله چندان پيچيده‌اي نيست. سوءتفاهمات را بايد کلاَ دور بريزيد، زيرا خيلي کوچک هستند و اگر بخواهيد بزرگشان کنيد، به مشکلات واقعي تبديل خواهند شد.
2. ياد بگيريد به او اعتماد کنيد
بايد به طرفتان اعتماد کنيد. چرا بايد زندگي‌تان را با کسي تقسيم کنيد که فکر مي‌کنيد هر وقت رويتان را برگردانيد دچار لغزش مي‌شود؟ اگر به وفاداري، صداقت، محبت و يا هر چيز ديگر طرفتان اعتماد نداشته باشيد، پس در رابطه خوبي نيستيد. بهترين روابط با اعتمادي عميق شروع مي‌شوند و حتي وقتي مشکلاتي ايجاد مي‌شود، اين اعتماد آنقدر قوي است که آنها را کنار هم نگه مي‌دارد.
3. بگذاريد دلتان براي هم تنگ شود
عاشق هم هستيد، به همين خاطر مي‌خواهيد هميشه و در همه زمان کنار هم باشيد! خيلي خوب است که هميشه، صبح و شب، با هم باشيد اما کي براي تجربه کردن چيزهاي مختلف وقت خواهيد داشت؟ وقتي کارتان يا محل تحصيلتان از هم جدا باشد، موضوعي براي صحبت کردن با هم خواهيد داشت. وقتي با دوستانتان بيرون برويد و طرفتان هم با دوستان خودش، آنوقت زماني را براي خودتان خواهيد داشت و با انرژي بيشتري به سمت هم برخواهيد گشت. فرصت خواهيد داشت که دلتان براي هم تنگ شود و اين کمک مي‌کند ارزش واقعي رابطه‌تان را درک کنيد. دلتنگ شدن براي کسي فوق‌العاده است زيرا دوباره ديدن او احساسي عالي به شما خواهد داد.
4. همديگر را براي تغيير و رشد تشويق کنيد
در يک رابطه خوب، هر دو طرف براي رشد و تغيير تشويق مي‌شوند. شما فقط يکبار زندگي مي‌کنيد پس بايد آن را تمام عيار تجربه کنيد. اگر مي‌خواهيد کارتان را رها کنيد و درستان را ادامه دهيد، طرفتان بايد از شما حمايت کند. اگر مي‌خواهيد کار جديدي را امتحان کنيد يا به کاري که در گذشته مي‌کرديد برگرديد، بايد پشت شما باشد. شما هم بايد او را از همين حمايت بهره‌مند کنيد. طرفتان را تشويق کنيد کارهاي جديدي را امتحان کند، چيزهاي تازه بياموزد و با افراد جديد آشنا شود. اگر بخواهيد طرفتان هيچ تغييري نکرده و همانطور بماند که هست، زندگي‌تان فوق‌العاده خسته‌کننده خواهد شد.
5. کوتاه آمدن به اين معني نيست که ضعيف هستيد
کوتاه آمدن به معني تسليم شدن نيست. به اين معني نيست که جنگ را باخته‌ايد. اتفاقا دقيقا برعکس آن است. آيا مي‌دانيد گاهي‌اوقات کوتاه آمدن چه کار سختي است؟ دوست داريد حرف شما به کرسي بنشيند چون فکر مي‌کنيد درست است و حرف‌هاي طرف‌مقابلتان معنايي برايتان ندارد. يک قدم به عقب برداريد و کمي سياستمدارانه‌تر به اين مشاجره نگاه کنيد. نتيجه منطقي آن چيست؟ اگر حق با طرفتان است، از اينکه آن را بپذيريد نترسيد. حرف او را قبول کنيد يا نظرات هر دوتان را کمي تغيير دهيد که هر دو شما راضي شويد. نکته مهم اين است که حرف خودتان را به کرسي ننشانيد. کوتاه آمدن و صلح کردن به رشد رابطه‌تان کمک مي‌کند. اما بايد توجه داشته باشيد که هميشه کوتاه آمدن از طرف يک نفر ممکن است در طولاني مدت شما را آدم ناکام رابطه کند. بنابراين در چشم پوشي از خواسته هايتان تعادل برقرار کنيد.
6. ضعف‌هايتان را بپذيريد
طرفتان از شما انتظار ندارد فوق‌العاده باشيد و احتمالا شما هم چنين انتظاري از او نداريد. همه ما انسان هستيم و جايزالخطا. هيچ اشکالي ندارد که اشتباه کنيم. درواقع، براي اينکه رابطه‌اي بادوام و جدي داشته باشيد، بايد اجازه دهيد طرفتان از ضعف‌هاي شما آگاه شود. اين باعث مي‌شود نسبت به چيزهايي که اذيتتان مي‌کند حساس‌تر شود و کمکتان کند خودتان را در آن زمينه‌ها تقويت کنيد.
7. خيلي وقت‌ها بايد مسائل را بپذيريد چون قادر به اصلاح آن نيستيد
همه آدم‌ها گذشته‌اي دارند. شما داريد، طرفتان هم دارد. آيا مي‌توانيد به گذشته برگرديد و تجربيات بدتان را پاک کنيد؟ خير! مجبوريد آنها را تحمل کنيد و سعي کنيد با آن کنار بياييد. گذشتن از بعضي از اين تجربيات آسان‌تر است اما واقعيت اين است که گاهي‌اوقات نمي‌توانيد مسائل را اصلاح کنيد. نمي‌توانيد کاري کنيد که مشکلاتتان رفع شوند. بايد آنها را بپذيريد و از آنها بگذريد. در غير اينصورت رابطه‌تان تاوان خواهد داد.
8. زود و از ته دل ببخشيد
هر زمان که با هم دعوا کرديد، نگران اينکه کي مي‌برد و کي مي‌بازد نباشيد. از آن مشاجر درس بگيريد. از حرف‌هايي که زده مي‌شود و از اينکه مشکلتان چطور حل مي‌شود. وقتي از دعوايي درس مي‌گيريد، مي‌توانيد آن درس را در رابطه‌تان پياده کنيد تا از بروز دوباره آن مشکل در آينده جلوگيري شود. همه اينها خيلي خوب است اما کارتان تمام نشده است! طرفتان را ببخشيد! خودتان را هم همينطور! دعوا تمام شده است، حالا ديگر بايد از آن بگذريد. هيچ وقت از طرفتان کينه‌اي به دل نگيريد زيرا اين خشم و کينه تا جايي ادامه پيدا مي‌کند که ديگر دوست نخواهيد داشت رابطه‌تان را با او ادامه دهيد.
9. انتظارات عجيب نداشته باشيد
انتظار نداشته باشيد که طرفتان بتواند ذهن شما را بخواند، يا صبحانه‌تان را به اتاقتان بياورد، ظرف ها را برايتان بشويد. اين اتفاق‌ها قرار نيست بيفتد. نبايد هيچ انتظاري از کسي داشته باشيد، مگر اينکه آن را به او بفهمانيد. حرف بزنيد. مطمئن شويد که طرفتان مي‌داند که از رابطه چه انتظاراتي داريد. همچنين بايد نظرات شما را درمورد مسائل مختلف بداند. اين به او کمک مي‌کند با ملاحظه دربرابر شما رفتار کند اما باز با اينحال انتظاري از او نداشته باشيد.
10. احساساتتان را نشان دهيد
بدترين کاري که مي‌توانيد در يک رابطه انجام دهيد اين است که بازي کنيد. طرفتان را اذيت نکنيد؛ به رفتارهاي «خوبشان» با محبت و ابراز علاقه پاداش ندهيد. بايد مطمئن شويد که طرفتان احساس مي‌کند که دوستش داريد. ممکن است از دست او خوشحال يا عصباني باشيد، اصلاً مهم نيستُ او بايد احساس کند که دوستش داريد. او بايد احساسات شما را بداند پس کاري نکنيد که دچار سوءتفاهم شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر