صفحه نخست >> اخبار تعداد نظرات: 0

ثروتمندترين گيمرهاي جهان چه کساني هستند؟

همين حالا که در حال نوشتن اين مطلب هستيم، پولدارترين ورزشکار جهان، بوکسور معروف، Floyd Mayweather است که مجموعا ۱۰۵ ميليون دلار درآمد دارد. پس از او، کريستيانو رونالدو با ۸۰ ميليون دلار در رتبه دوم قرار دارد. تصور کنيد، هر روز که از خواب بيدار مي شويد کاري را انجام مي دهيد که عاشقش هستيد و در انتهاي هر سال هم ميليون ها دلار به جيب مي زنيد.

کد خبر: 798

ديجياتو/ البته اين اعداد و ارقام چندان ارتباطي با ما ندارند. هيچ وقت نمي توانيد با خانه نشيني و روزي چند ساعت بي هدف بازي کردن به لبران جيمز تبديل شويد و ۷۲ ميليون دلار پول داشته باشيد. مطمئنم که مشابه همين حرف را روزانه صد بار پدر و مادرتان در گوش تان زمزمه مي کنند و شما بي توجه هستيد.

اما صبر کنيد، مگر بچه هايي که در کوچه و خيابان فوتبال بازي مي کنند همه شان ميليون ها دلار درآمد دارند؟ همانند هر ورزشکار حرفه اي ديگري که زندگي خود را وقف تمرينات طاقت فرسا مي کند، گيمرهايي که مي خواهند درآمدهاي ميليون دلاري داشته باشند بايد تمام وجود و حواس شان را درون موس و کيبورد و کنترلر قرار دهند.

بله، همين حالا، ده ها و شايد صدها گيمر هستند که تنها از طريق جوايز تورنومنت ها و نه درآمد اضافه، ميليون ها دلار در آمد دارند؟ کنجکاو شديد؟ با ما در ادامه مطلب همراه باشيد.


لي يونگ هو – کره جنوبي
ملقب به KT FlaSh
درآمد: ۴۴۹ هزار و ۵۱۶ دلار

بازي محبوب FlaSh و منبع درآمد او StarCraaft: Brood War نام دارد و اگر نمي دانستيد بايد بگوييم که اين بازي در کره جنوبي بسيار پرطرفدار است. احتمالا بارها ديده ايد يا شنيده ايد که دختران و پسراني، براي اينکه در سينما موفق شوند به هاليوود مي روند. همين مسئله در رابطه با استارکرفت و کره جنوبي صادق است. اگر مي خواهيد در دنياي استارکرفت موفق باشيد، به کره جنوبي مهاجرت کنيد.

به قدري کره جنوبي در اين زمينه جدي است که حتي نيروي هوايي کشور اقدام به تاسيس تيم در اين حوزه کرده. بنابراين زمان سربازي، جوانان مجبور نيستند موس و کيبورد را زمين گذاشته و سلاح به دست رژه بروند.

او از اين حيث خوش شانس بوده و در کشوي متولد شده که به علاقه مندي اش توجه بالايي مي شود. هر بار که وي در تورنومنتي شرکت مي کند تقريبا ۱۰ هزار دلار به جيب مي زند و جالب است بدانيد که بيش از نصف درآمدش را پيش از ۱۸ سالگي به دست آورده. از همين رو، تصور کنيد مادر لي در بزرگ کردن وي چه مشقتي کشيده.

کلمنت ايوانوف – استوني
ملقب به Puppey
درآمد:۴۵۰ هزار و ۴۸۰ دلار

پاپي يکي از افتخارات کشور استوني است و اين يک حقيقت غير قابل انکار است. جواني که شايد اندازه هر ورزشکار ديگري در اين کشور شهرت دارد و مقام کسب کرده. وي عضو تيم Natus Vincere (کوتاه: Na’ Vi) است و با هم قطارانش رتبه هاي برتر بسياري کسب کرده. او در مسابقات The International 2014 موفق نبود اما به هر حال هنوز هم يکي از نام آورترين گيمرهاي جهان به حساب مي آيد.


اولکساندر داشکوويچ – اوکراين
ملقب به XBOCT
درآمد: ۴۵۳ هزار و ۳۱۱ دلار

 
داشکويچ از آن دسته گيمرهاي مرفه بي درد نبوده که صبح تا شب بازي کند و عين خيالش نباشد، اما زحمت زيادي کشيده. Planet-X در سال ۲۰۰۹ توسط اولکساندر راه افتاد اما به جايي نرسيد تا اينکه وي همراه با کلمنت ايوانو به NaVi پيوستند.

اوايل مورد انتقاد بسياري بود و حتي يک بار در تورنومنتي به وي امتياز ۴ از ۱۰ داده شد اما اين بازخوردهاي منفي تنها سبب حريص تر شدن داشکوويچ گشت و به جايي رسيد که با NaVi رتبه اول جهان را کسب کرد.

جانگ مين چول – کره جنوبي
ملقب به MC
درآمد: ۴۵۳ هزار و ۹۲۶ دلار

 
برگرديم به کره جنوبي و Star Craft. جانگ مين چول ۲۴ ساله يک ورزشکار حرفه اي است که سراسر دنيا را ديده و مرتبا در تورنومنت ها ورقابت هاي مختلف شرکت مي کند. جدا از اينکه MC تا چه حد فعال و پر طرفدار است، وي به خاطر رفتاري که پس از هر پيروزي اش از خود نشان مي دهد شهرت دارد. معمولا مي داند که پيروز ميدان است و هميشه خودش را آماده اين شرايط مي کند.

در مسابقات MLG سال ۲۰۱۱، وي پس از کسب مقام قهرماني، خود را به شکل Murloc درآورد و جمعيت را هيجان زده کرد. به هر حال، چول کره اي هم دلخوشي هاي خاص خود را دارد.

جاناتان وندل – ايالات متحده آمريکا
ملقب به Fatal1ty
درآمد: ۴۵۴ هزار و ۹۱۹ دلار

 
برخلاف بسياري از گيمرهاي حرفه اي دنيا، Fatal1ty مهارت بالايي در اغلب بازي هاي شوتر دارد اما عمده شهرت خود را مديون Painkiller است. بعدها به Quake ،Call of Duty ،Unreal Tournament ،Doom 3 ،Counter Strike و Alien Versus Predator هم روي آورد که او را بيش از پيش عجيب و غريب جلوه مي دهد.

وي تخمين زده که طي اين سال ها، بيش از ۵ ميليون نفر را به قتل رسانده (عجب اعتراف شيريني). حالا ۳۳ سال دارد و يک کارآفرين جوان است، علاوه بر بازي کردن و کشتن آدم ها، به طراحي ماوس، هدفون و وسايل جانبي مشابه نيز مشغول است. در سال ۲۰۱۰، نام وي در تالار مشاهير بازي هاي ويديويي به ثبت رسيد و حتي به خاطر بيشترين ميزان کشتار در ۶۰ دقيقه، نامش در کتاب رکوردهاي جهاني گينس ثبت شد.

دنيل ايشوتين – اوکراين
ملقب به Dendi
درآمد: ۴۵۲ هزار و ۸۴۱ دلار

 
و باز هم يکي ديگر از اعضاي تيم NaVi که سال خوبي را پشت سر نگذاشت. پس از تورنومنت جهاني دوتا ۲ در تابستان امسال و قهرماني تيم Newbee، دو نفر از اعضاي کليدي NaVi از گروه جدا شدند: Puppey استونيايي و KuroKy، بازيکن ايراني-آلماني.

با ۴۵۰ هزار دلار ثروتي که وي طي اين ۵ سال به جيب زده، مي توان چنين چيزهايي را خريد:

يک ويلاي لوکس با استخر در آفريقاي شمالي
يک آپارتمان کوچک در لندن
چندين مدرک دانشگاهي
يک سفر تفريحي به مريخ با SpaceX
يک لامبورگيني آونتادور
يک موشک BGM-109 Tomahawk
بيش از هزار اکس باکس وان يا پلي استيشن ۴
۴۵۰ هزار عدد اسکناس يک دلاري

 
لي جا دونگ – کره جنوبي
ملقب به Jaedong
درآمد: ۵۱۹ هزار و ۰۸۶ دلار

 
باز هم يک پولدار کره اي ديگر که استارکرفت او را ثروتمند کرده. در سال ۲۰۰۵، کره جنوبي مسابقاتي برگزار کرد که ۱۲۰ هزار بيننده داشت (رقم وحشتناکي است، ۴۰ هزار نفر بيشتر از تماشاکنندگان مسابقه فينال فوتبال آمريکايي که پربيننده ترين رويداد تلويزيوني سال آمريکاست). در اين مدت، Jaedong ثابت کرده که کارش حرف ندارد و يکي از بهترين هاي کشورش است، چندين و چند رکورد به ثبت رسانده و از انجام بازي هاي ويديويي، نيم ميليون دلار ثروت کسب کرده.

تيم Newbee – چين
ژانگ پان (Mu)، چن ژيهاو (Hao)، ژانگ نينگ (Xiao8)، وانگ جياو (Banana)، وانگ ژاوهي (SanSheng)
درآمد: ۱ ميليون و ۵ هزار و ۶۶۱

 
تيم Newbee در مسابقات جهاني Dota 2 امسال قهرمان جهان شد و هر کدام از اين ۵ جواني که در تصوير بالا مي بينيد، موفق به دريافت بيش از يک ميليون دلار جايزه نقدي شدند، آن هم فقط از يک مسابقه.

برخلاف نامي که روي تيم خود گذاشته اند (Newbee به معناي تازه وارد و نابلد)، اين چيني هاي نوجوان در کار خود فوق العاده حرفه و کاربلد اند. لازم نيست جوايز ديگرشان را جمع کنيم تا به ثروت کلي شان دست پيدا کنيم، آن ها بزرگ ترين جايزه تاريخ بازي هاي ويديويي را از آن خود کرده اند، همين کافيست.

نظرات بینندگان

ارسال نظر