صفحه نخست >> اخبار تعداد نظرات: 0

کواچ: شانس زیادی برای صعود داریم / معروف: امیدوارم آمریکا دوربعد برود

سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان تأکید کرد این تیم شانس زیادی برای راهیابی به مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال دارد، اگر مانند دیدار مقابل آمریکا عمل کند.

کد خبر: 31720

خبرگزاری تسنیم: اسلوبودان کواچ در نشست خبری پس از دیدار تیم‌های والیبال ایران و آمریکا درباره پیروزی 3 بر صفر ملی‌پوشان والیبال کشورمان مقابل آمریکا، اظهار داشت: از این پیروزی بسیار خوشحال هستم. اگر ما در بازی اول به خاطر تماشاگران‌مان آمریکا را شکست دادیم امشب به خاطر بازی خوب‌مان این کار را انجام دادیم. ما از این پیروزی خوشحالیم اما می‌دانیم که چهار قدم دیگر برای صعود داریم. باید از همه بازیکنانم تشکر کنم که امروز مثل یک تیم بازی کردند و با همت آنها توانستیم آمریکا را شکست دهیم.

 


سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان در پاسخ به این سؤال که برای پیروزی مقابل آمریکا چه استراتژی داشته است، گفت: ما سخت تلاش و سعی کردیم که توانستیم آمریکا را شکست بدهیم. تیم والیبال ایران با دو نتیجه 3 بر صفر آمریکا را برد. در این دو مسابقه هر لحظه می‌شد آمریکا به بازی برگردد و نتیجه را برگرداند اما ما این اجازه را به این تیم ندادیم. بازیکنانم امروز با سرویس‌های قدرتمند و حملات خوب توانستند آمریکا را شکست دهند.

وی افزود: تیم ایران نسبت به پارسال تغییر داشت و الان با این شرایط خیلی سخت است که تیم‌های قدرتمند مقابل ما بازی کنند. ما در بازی مقابل آمریکا خیلی سخت تلاش کردیم و خیلی خوب توانستیم بازی کنیم. با این وجود به نظر من آمریکا قدرتمندترین و بهترین تیم دنیاست که ما باید از این تیم نظم را یاد بگیریم.

کواچ خاطر نشان کرد: من هم مثل سرمربی تیم ملی آمریکا که مردم ایران را افرادی میهمان‌نواز می‌داند، مردم آمریکا را بسیار مهربان می‌دانم. آنها پیش از مسابقات قهرمانی جهان در سال 2014 امکانات بسیار خوبی را در اردوی آمریکا برای ما مهیا کردند.

سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان ادامه داد: من فراموش کردم که چطور بازیکنی بودم و در تلاش هستم تا ذهنیت خود را در قالب یک مربی عوض کنم. ما چهار بازی سخت دیگر پیش رو داریم چون اگر دیمتری موزرسکی هم به همراه تیم ملی روسیه به تهران بیاید روس‌ها هم حریف بسیار سرسختی خواهند بود.

وی تصریح کرد: لهستان قهرمان جهان است ولی قطعاً از آمریکا بهتر نیست. چیزی که مسلم است اینکه هیچ تیمی به ما امتیاز نمی‌دهد و ما باید هر پوئن را خودمان کسب کنیم. ما شانس زیادی برای صعود داریم به شرط اینکه مثل امشب بازی کنیم.

========================================

 

 

معروف: امیدوارم آمریکا به دور بعد راه پیدا کند

خبرگزاری تسنیم: سعید معروف که پس از پیروزی 3 بر صفر تیم ملی والیبال ایران مقابل آمریکا در هفته ششم لیگ جهانی در کنفرانس خبری حاضر شده بود، اظهار داشت: از آمریکا به شناخت خوبی رسیده بودیم و پیش‌بینی هم می‌کردیم که در این بازی کار سخت‌تری داشته باشیم که همین اتفاق هم برای‌مان رقم خورد.

وی با اشاره به اینکه آمریکا در دومین بازی خود عملکرد بهتری نسبت به دیدار قبلی داشت، افزود: آمریکایی‌ها بر خلاف بازی قبلی بهتر سرویس زدند و اشتباهات آنها کمتر شده بود و قوی‌تر عمل کردند. ما هم اگر تیم کاملی نبودیم نمی‌توانستیم به این شکل آمریکا را شکست دهیم اما همه بچه‌های ما از بازیکنان اصلی گرفته تا تعویضی به خوبی به وظایف خود عمل کردند. من به شخصه از همه آنها تشکر می‌کنم.

کاپیتان تیم ملی والیبال کشورمان خاطرنشان کرد: امیدوارم آمریکا در چهار بازی آینده خود پیروز شود و بتواند به دور بعد لیگ جهانی صعود کند اما قبلاً هم گفته بودم که هیچ تیمی در لیگ جهانی نیست که بخواهد همه رقبای خود را 3 بر صفر ببرد. اکنون تمام دیدارها پایاپای انجام شده و بیشتر بازی‌ها پنج سته می‌شود.

معروف خاطرنشان کرد: ما به کار خودمان ایمان داشتیم و می‌دانستیم که می‌توانیم بعد از چهار شکست به شرایط خوب بازگردیم اما آنهایی که چشم دیدن تیم ما را ندارند، این باور را نداشتند. ما همانطور که پس از چهار شکست در دو بازی اول‌مان خودمان را نباختیم اکنون هم این دو پیروزی مقابل آمریکا را فراموش می‌کنیم. ما می‌خواهیم در چهار دیدار پیش رو موفق شویم و دور بعد صعود کنیم

 

 

نظرات بینندگان

ارسال نظر