صفحه نخست >> اخبار تعداد نظرات: 0

اظهار نظر جنجالی درباره اتفاقات تبریز

بازیکن جوان تیم فوتبال نفت تهران گفت: «سپاهانی‌ها شش بازی آخر تمام بازی‌های خود را بردند و قهرمانی این تیم نباید زیر سوال برود.»

کد خبر: 29273

روزنامه ایران ورزشی: تیم نفت در لیگ برتر و جام حذفی تا یک قدمی قهرمانی رفت اما دو نماینده اصفهانی نگذاشتند منصوریان و شاگردانش این جام را بالای سر بگیرند هر چند که این تیم در آسیا تنها نماینده موفق ایران بود، ضمن اینکه تیم بی‌ادعای منصوریان در لیگ برتر و جام حذفی با دانه درشت‌های دو جام جنگید و شاید اگر کمی خوش شانس‌تر بود یکی از جام‌ها را بالای سر می‌گرفت.
 

سعید لطفی یکی از بازیکنان جوان این تیم درباره نحوه عملکرد این تیم در جام حذفی و لیگ برتر صحبت می‌کند.

* قهرمانی جام حذفی را از دست دادید!

- دلایل زیادی بود که ما در جام حذفی قهرمان نشویم. خستگی یکی از مهم‌ترین دلایل ما برای نگرفتن جام بود. زمان بدی هم برای این بازی تعیین کرده بودند. ما به فاصه کم به مصاف دو تیم الاهلی و ذوب رفتیم و نتوانسته بودیم ریکاوری کنیم. البته این حرف‌ها را نمی‌زنم که بگویم ذوب ضعیف بود این تیم هم خوب کار کرد اما ما با کیفیت صددرصد به مصاف این تیم نرفتیم.

* در لیگ برتر و جام حذفی تا یک قدمی قهرمانی رفتید اما در هر دو جام نتوانستید پیروز باشید و قهرمان شوید! دلیلش چه بود؟

- یکسری اتفاقات افتاد که مسیر ما برای رسیدن به قهرمانی عوض شد! ما در بازی با فولاد خوزستان و ذوب‌آهن شش امتیاز را از دست دادیم که در نهایت همین شش امتیاز در روز آخر لیگ به ضرر ما شد.

* و سرانجام در روز آخر یک اتفاق عجیب در ورزشگاه یادگار امام افتاد و قهرمانی را از تیم شما گرفت!

- البته ما می‌دانستیم که بازی سپاهان 2 - صفر به نفع سپاهان است. سرپرست و مربی ما هم دایما می‌گفتند آن بازی را سپاهان برده اما نمی‌دانم لحظات آخر چه شد که نیمکت تراکتورسازی گفت آن طرف بازی مساوی است و آن طور وقت‌کشی کردند!

* در عصر ارتباطات قبول داری که این بهانه‌ها کمی عجیب است!

- قبول دارم ما می‌دانستیم آن طرف بازی به نفع سپاهان است. اصلا این خبر از خود نیمکت تراکتورسازی بیرون آمد. من یک گله از همه دارم، در این هیاهو هیچ کس نگفت شانس قهرمانی از تیم نفت گرفته شد. در حالی که ما برای قهرمانی خیلی شانس داشتیم.

* چون بازی در تبریز بود و هواداران تراکتورسازی خیلی شادی کردند، همه از شانس قهرمانی این تیم حرف زدند.

- قبول دارم در حق آنها هم ظلم شد اما باید از قهرمانی ما هم صحبت به میان می‌آوردند.

* انگار در آن بازی شما برای سپاهان بازی کردید!

- قشنگی فوتبال همین است. مطمئنا تقدیر اینطور بوده است و هیچ کس نباید قهرمانی سپاهان را زیر سوال ببرد. سپاهانی‌ها شش بازی آخر تمام بازی‌های خود را بردند و قهرمانی این تیم نباید زیر سوال برود.

* نفت در بازی‌های آسیایی خوب نتیجه گرفت و با اینکه برای اولین بار در این بازی‌ها حضور داشت اما تنها نماینده ایران است که به دور بعد صعود کرده. از این بازی‌ها صحبت می‌کنی؟

- به نظرم برنامه‌ریزی دقیق کادر فنی نفت ما را به اینجا رساند. منصوریان و دستیارانش یک ماه قبل از بازی‌ها تمام حریفان را آنالیز کردند و با برنامه پیش رفتند. ما مقابل پاختاکور هم به خاطر بی‌تجربگی باختیم اما رفته رفته بچه‌ها اعتماد به نفسشان بیشتر شد و ما پله‌پله پیش رفتیم، اگر مقابل العین هم اشتباهات دوری نبود بهتر بازی می‌کردیم. مقابل الاهلی هم فوق‌العاده بودیم و در نهایت صعود کردیم.

* در آسیا هم مثل لیگ برتر و جام حذفی تا قهرمانی پیش نروید بعد یکدفعه...!

- ما هم مثل چند سال پیش ذوب‌آهن شدیم که تا قهرمانی پیش می‌رفت اما نمی‌توانست جام بگیرد!

* چقدر تفکرات منصوریان را در این موفقیت‌ها موثر می‌دانی؟

- کمتر کسی فکر می‌کرد علی آقا امسال این قدر خوب پیش برود. ایشان و دستیارانشان تفکرات خوبی داشتند و در نهایت باعث شد که ماخوب کار کنیم.

* با نفت قرارداد داری؟

- بله من یک سال دیگر با نفت قرارداد دارم.

* از تیم دیگری پیشنهاد نداری؟

- چرا چند تیم با من تماس گرفته‌اند اما تصمیم گیری را به مسئولان تیم واگذار می‌کنم.

نظرات بینندگان

ارسال نظر