صفحه نخست >> اخبار تعداد نظرات: 0

بچه‌هایی که برای منصوریان جان می‌دهند

برای نفت‌؛ این نماینده شایسته ایران در عربستان، لحظه‌های سختی را پیش‌بینی می‌کردیم. نه اینکه هنر کرده باشیم. می‌دانیم این پیش‌بینی همه دوستانی بود که با نحوه میزبانی عربستانی‌ها از تیم‌های ایرانی آشنا هستند‌؛ بیشتر دلواپسی ما از شرایط خود بازی بود.

کد خبر: 28295

خبر ورزشی: برای نفت‌؛ این نماینده شایسته ایران در عربستان، لحظه‌های سختی را پیش‌بینی می‌کردیم. نه اینکه هنر کرده باشیم.

می‌دانیم این پیش‌بینی همه دوستانی بود که با نحوه میزبانی عربستانی‌ها از تیم‌های ایرانی آشنا هستند‌؛ بیشتر دلواپسی ما از شرایط خود بازی بود.

در غیر این صورت می‌دانیم در فرودگاه بر نفتی‌ها چه گذشت و حس می‌کنیم سرگردانی در فرودگاه جده و توهین مستقیم و غیرمستقیم عربستانی‌ها به ایرانی‌ها چقدر می‌تواند بر روح و روان یک تیم تأثیر بگذارد.

اما چرا نگران نفت در خود بازی بودیم؟ نفت در دیدار رفت یک گل به الاهلی زده بود. درست همان نتیجه‌ای که پرسپولیس مقابل الهلال گرفت اما این گل برای نماینده ما حاشیه امنیت محسوب نمی‌شد.

پرسپولیس برای دفاع مقابل الهلال به میدان رفت و حاصل کار هم به فاجعه‌ای تأسف‌بار تبدیل شد اما نفت که ظاهراً تیم کم‌تجربه‌تری بود، چه سیاستی داشت؟ آیا نفت هم می‌خواست در دیدار با الاهلی دفاع کند؟

در این صورت شک نداشتیم فشار تیم عربستانی باعث می‌شد تا خط دفاع نفت آنقدر تحت فشار قرار بگیرد تا حفره‌های دفاعی این تیم سر باز کند. نفت اما به تاکتیک خجسته‌ای رو آورد‌.

این تیم برای بردن به میدان رفت. نفت از اول برای ضربه زدن به حریفش وارد زمین شد، تا جایی که گل اول را به این تیم زد. یک لحظه فکر کنید که نفت برای دفاع کردن به میدان می‌رفت و از اول تا آخر زیر توپ می‌زد‌؛ آن‌وقت چه فاجعه‌ای می‌شد؟

نفت طوری مقابل الاهلی بازی کرد که گویی سال‌ها تجربه آسیایی پشت این تیم است. انگار نه انگار این همان تیمی است که چند سال پیش بر سر فروش امتیازش به یک شهرستان دعوا بود. نشان به آن نشان که خیلی‌ها «دربه‌در» به فکر رد کردن این تیم از تهران بودند‌؛ غافل از اینکه این نفت است که آبروی ایران در لیگ قهرمانان آسیا می‌شود.

نفت دو گل از الاهلی خورد اما برای اینکه نتیجه بازی را به نفع خودش حفظ کند، تا لحظه آخر دوید و جنگید. فراموش نکنیم در لیگ قهرمانان آسیا میزان دوندگی هر تیمی اهمیت دارد. نفت هم تیمی است که بی‌اندازه می‌دود و بازیکنانی در آن حضور دارند که برای سرمربی‌‌اش جان می‌دهند.

بله علیرضا منصوریان در نفت چنین کرده‌؛ بچه‌هایش برایش جان می‌دهند و چقدر رفتار این مربی بعد از برد در عربستان متمدنانه بود. منصوریان نشان داد فرق است میان بازیکنان و مربیانی که فوتبال اروپا را تجربه کرده و نکرده‌اند...

نظرات بینندگان

ارسال نظر