صفحه نخست >> اخبار تعداد نظرات: 0

سپ بلاتر: استعفا نمی‌دهم

رئیس فدراسیون جهانی فوتبال تأکید کرد از سمت خود استعفا نمی‌دهد و از کاندیداتوری ریاست فیفا هم کناره‌گیری نخواهد کرد.

کد خبر: 28117

خبرگزاری تسنیم: رئیس فدراسیون جهانی فوتبال تأکید کرد از سمت خود استعفا نمی‌دهد و از کاندیداتوری ریاست فیفا هم کناره‌گیری نخواهد کرد.

دستگیری چند تن از مقامات اجرایی و اعضای اصلی فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) و تحت تعقیب قرار گرفتن 14 نفر که همگی به فساد اداری، پولشویی و رشوه‌گیری متهم هستند، موج انتقادات گسترده‌ای علیه این نهاد و رئیس 79ساله‌اش به راه انداخته است.

سپ بلاتر شب گذشته (پنجشنبه) در مراسم سخنرانی افتتاحیه شصت‌و‌پنجمین نشست کنگره فیفا با تأکید بر برگزاری انتخابات ریاست فیفا سر موعد مقرر (روز جمعه) گفت: اتفاقات اخیر بی‌سابقه و لحظات دشواری برای فیفا است. حوادث روز چهارشنبه سایه‌ عظیمی بر فوتبال و کنگره این هفته انداخت. اگر اتهامات افراد بازداشت شده به اثبات برسد، شرم و حقارت برای فوتبال خواهد آورد و انتظار تغییر از ما خواهد بود. نمی‌توانیم اجازه دهیم شهرت فیفا بیشتر از این به تیرگی کشیده شود. چند ماه آینده کار آسانی در پیش نخواهیم داشت و مطمئن هستم اخبار بد در راه خواهند بود. به هر حال ما این فرصت را داریم تا در راه طولانی و دشواری که در پیش خواهیم داشت به بازسازی اعتماد بپردازیم.

در پی این اتفاقات اتحادیه فوتبال اروپا معتقد است که کنگره فیفا باید به تعویق بیفتد و انتخابات جدید ریاست فیفا در فاصله شش ماه آینده برگزار شود. میشل پلاتینی، رئیس یوفا هم تأکید کرد که بلاتر باید از سمت خود کناره‌گیری کند.

رئیس فیفا که حالا به‌دنبال پنجمین دوره ریاست خود در این نهاد است با اشاره به اینکه قصد استعفا دادن ندارد، عنوان کرد: اجازه نمی‌دهم کار اشتباه چند نفر کار آنهایی را که سخت برای فوتبال تلاش کرده‌اند، زیر سؤال ببرد. از این رو با مقامات همکاری لازم را خواهیم داشت تا افرادی که در این تخلف سهیم بوده‌اند، دستگیر و مجازات شوند.

در برخی منابع شمار دستگیرشدگان 9 و در برخی دیگر 14 نفر ذکر شده است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر