صفحه نخست >> اخبار تعداد نظرات: 0

پای FBI به فساد در فیفا کشیده شد

FBI : «سپ بلاتر» ممنوع الخروج شد

در پی حوادث اخیر فیفا که منجر به بازداشت چندین مقام ارشد فدراسیون جهانی فوتبال شده است سپ بلاتر نیز ممنوع الخروج شده است.

کد خبر: 27904

خبرگزاری مهر: پس لرزه‌های اتفاقات اخیر در فیفا که منجر به بازداشت شدن چندین مقام ارشد فدراسیون جهانی فوتبال شده است همچنان ادامه دارد تا جایی که موقعیت سپ بلاتر رئیس فیفا نیز به شدت به خطر افتاده است.

بر اساس گزارش اسکای اسپورت، دولت سوئیس در پی این اتفاقات سپ بلاتر را ممنوع الخروج کرده است. دستیاران بلاتر نیز بر اساس تصمیم دولت سوئیس حق ترک این کشور را نخواهند داشت تا به پرونده آنها نیز رسیدگی شود.

اسکای اسپورت همچنین از درخواست یوفا برای تعویق انتخابات آتی ریاست فیفا خبر داده است. قرار است انتخابات ریاست فیفا روز جمعه این هفته برگزار شود. یوفا این اتفاق را لکه ننگی برای فیفا دانست و تاکید کرد که ماجرای اخیر نشان داده که فساد در فیفا ریشه دوانده است.

سپ بلاتر هم با انتشار بیانیه‌ای مدعی شد که فیفا روز سختی را در حال سپری کردن است و وی از تحقیقات به عمل آمده به شدت استقبال خواهد کرد.

=========================================================

 

 

در کنفرانس خبری که ساعاتی قبل برگزار شد، FBI، پلیس فدرال آمریکا، ۴۷ مورد اتهام را در رابطه با پرونده فیفا مورد بررسی قرار خواهد داد.

ماجرا به قدری وارد بعد تازه و پیچیده ای شده است که پای فدرال آمریکا هم به آن باز شده و در گزارش اف بی آی آمده است که در لیست اتهامات اشاره شده که برخی مقام های اجرایی با دریافت رشوه، در روند رای گیری انتخاب میزبان جام جهانی ۲۰۱۰، تاثیرات مهمی گذاشته اند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر