صفحه نخست >> اخبار تعداد نظرات: 0

رسوب نوشابه‌های انرژی زا در کبد

محمود اسحاق حسینی متخصص گوارش درباره مصرف نوشابه‌های انرژی زا اظهار کرد: نوشابه‌های انرژی زا در کبد انسان به چربی‌های مضر تبدیل شده و با گذشت زمان در کبد رسوب می‌کند.

کد خبر: 24899

 

باشگاه خبرنگاران/ محمود اسحاق حسینی متخصص گوارش درباره مصرف نوشابه‌های انرژی زا اظهار کرد: نوشابه‌های انرژی زا در کبد انسان به چربی‌های مضر تبدیل شده و با گذشت زمان در کبد رسوب می‌کند.
 

وی افزود: به طور کلی نوشابه‌های انرژی زا با افزایش فعالیت‌ کبد کار سیستم گوارش را مختل می کنند.
این متخصص گوارش ادامه داد: نوشابه‌های انرژی زا به سبب مواد افزودنی باعث پدید آمدن رفلکس معده و همچنین سبب تشدید این معضل در افراد مبتلا به بیماری‌های گوارشی می‌شود.

وی تاکید کرد: مصرف این نوع نوشابه‌ها سبب حاد شدن وضعیت بیماران دیابتی و مبتلایان به کبد چرب نیز می شود.
در همین راستا اکبر فاضل متخصص دندان پزشک در گفت‌و‌گو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران نوشابه‌های انرژی زا را به دلیل اسید فسفریک موجود در آن‌ها باعث پدید آمدن اثرات سوء بر مینای دندان دانست و گفت: استفاده از نوشیدنی‌های گاز دار علاوه بر بروز چاقی مفرط به دلیل قند و اسید بسیار بر پوسیدگی دندان تاثیر دارد. با مصرف این نوشابه‌ها به مروز زمان مینای دندان از بین رفته و عاج دندان نیز دچار پوسیدگی می‌شود.
وی در پایان خاطر نشان کرد: نوشیدن مکرر نوشابه‌های گاز دار با برداشتن یون‌های کلسیم دندان، عصب‌ها را سست و آسیب پذیر می‌کند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر