صفحه نخست >> اخبار تعداد نظرات: 1

کی‌روش کدام مربی ایرانی را تحقیر کرد؟

منتقدان کارلوس کروش این روزها حجم انتقادهای خود را از او بالا برده‌اند و می‌گویند ایران و ایرانی را تحقیر می‌کند. گودرزی وزیر ورزش هم در دیدار اخیرش با پیشکسوت‌های فوتبال ایران، گفت کروش، ایرانی‌ها را تحقیر می‌کند تا تشویق شود اما آیا او مربیان ایرانی را در تیم‌ملی تحقیر کرده است؟

کد خبر: 24849

خبر ورزشی: منتقدان کارلوس کروش این روزها حجم انتقادهای خود را از او بالا برده‌اند و می‌گویند ایران و ایرانی را تحقیر می‌کند. گودرزی وزیر ورزش هم در دیدار اخیرش با پیشکسوت‌های فوتبال ایران، گفت کروش، ایرانی‌ها را تحقیر می‌کند تا تشویق شود اما آیا او مربیان ایرانی را در تیم‌ملی تحقیر کرده است؟

منتقدان کروش می‌گویند او رفتار خوبی با دستیاران ایرانی‌‌اش نمی‌کند و همین مسئله باعث فرار و تحقیر آنها شده است. مارکار آقاجانیان دستیار ایرانی کروش می‌گوید: «به شخصه کروش هیچ‌گاه با من رفتار بدی نداشته است.» یک جمله کروش باعث شد تا مربیان داخلی علیه او موضع بگیرند و آن جمله این بود: «مربی ایرانی باید لباس تیم‌ملی را بردارد و قیف بچیند.» آقاجانیان در این‌باره می‌گوید: «فکر می‌کنم بعضی از مربیان دچار اشتباه شده‌اند. کروش در واقع خواست بگوید به خاطر تیم‌ملی همه باید این کار را بکنند. خیلی وقت‌ها کروش خودش قیف می‌چیند. من فکر می‌کنم حرف او را اشتباه فهمیده‌اند.»

اما آیا به راستی او با مربیان ایرانی رفتار بدی در تیم‌ملی داشته است؟ نگاهی به دلایل جدایی امید نمازی، مجید صالح و علی کریمی نشان می‌دهد ردپایی از تحقیر آنها توسط کروش وجود نداشته است. نگاه کنید:

امید نمازی؛ او به دلیل مشکلات مالی که با فدراسیون داشت، تصمیم به جدایی گرفت. علت دلخوری شدید کروش از نمازی هم به خاطر رفتار غیرحرفه‌ای‌‌اش بود. دستیار کروش از او اجازه گرفت تا به خاطر مشکلات خانوادگی راهی آمریکا شود. کروش به او اجازه داد و وقتی امید به آمریکا رسید، همه فهمیدند او مربی تیم بانوان این کشور شده است! این رفتار نمازی دلخوری شدید کروش را در پی داشت و گفت کارهای او را عباس، تدارکاتچی تیم‌ملی هم انجام می‌دهد. این عصبانیت هم طبیعی بود چرا که نمازی در آستانه جام‌جهانی‌ بی‌آنکه کروش را در جریان بگذارد، از تیم‌ملی رفت.

مجید صالح؛ او تنها دو هفته در اردوی تیم‌ملی بود و به خاطر یک جمله کروش جدا شد. سرمربی تیم‌ملی ایران در اردوی اتریش پیش از جام جهانی، در جریان یکی از بازی‌ها از صالح خواست که از روی سکوها بازی را ببیند و آنالیز کند. دستیار ایرانی هم سریعاً موضع گرفت و گفت او آمده تا روی نیمکت بنشیند. این اختلاف‌نظر باعث جدایی صالح از تیم‌ملی شد. در فدراسیون به این مربی گفته بودند دستیار اول کروش خواهد بود اما سرمربی تیم‌ملی گفت که هرگز چنین چیزی را به مسئولان نگفته است.

علی کریمی؛ علت جدایی او هم که کاملاً مشخص شد. کریمی در آخرین گفت‌وگوی خود با خبرورزشی گفت که به خاطر یک سری مسائل از جمله بی‌توجهی به تیم‌ملی، وجود مشکلات گوناگون و بی‌سابقه در تیم‌ملی از جمله مشکل لباس‌ها و... تیم‌ملی را ترک کرد. کریمی در طول مصاحبه بلندی که با خبرورزشی داشت، حتی یک بار هم نگفت کروش با او رفتار بدی داشته یا از برخوردهای او ناراحت شده است.

تکمله: با وجود این واقعیت‌ها، همچنان منتقدان کروش می‌گویند او با مربیان ایرانی رفتار خوبی ندارد و آنها را در تیم‌ملی تحقیر می‌کند ولی آیا شواهدی برای حرف‌های‌شان دارند؟

نظرات بینندگان

  • شیروانی

    | |

    به هیات مدیره استقلال (بی/ با) غیرت شکست استقلال را تبریک می گوییم با حفظ قلعه نوعی و نظری جویباری و فکری انشا ا... لیگ یک برویم چون با تدابیر ارزنده تان تحقق خواهد یافت همه هواداران آبی ایرانی به شما تبریک می گویند.

ارسال نظر