صفحه نخست >> اخبار تعداد نظرات: 0

رویانیان: دولت مشکل پرسپولیس راحل کند

مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس گفت: «حضور 100 هزار نفر در ورزشگاه آزادی نقد کسانی بود که پرسپولیس را به این روز انداختند.»

کد خبر: 21959

روزنامه گل: اتفاقات خوبی برای پرسپولیس در حال رقم خوردن نیست. به نظر می‌رسد جدا از ماجرای خصوصی‌سازی حالا با آزاد شدن حمیدرضا سیاسی شرایط مدیریتی باشگاه هم دچار بحران شده است.

این‌که چرا وزیر ورزش در این خصوص مداخله نمی‌کند هنوز دلیل مشخصی برای آن عنوان نشده است ولی محمد رویانیان که این چند وقت اخیر سعی کرد با توصیه و حضور در جلسات گروه هدایتی به آنها بابت خرید باشگاه اطلاعات و جهت‌دهی کند حالا نگران آینده پرسپولیس است و از دولت و رییس‌جمهور می‌خواهد به این قضیه ورود کنند. وی همچنین حضور صدهزار نفری هواداران در دیدار برابر النصر را یک پیام روشن برای وزارت ورزش می‌داند.

رویانیان که قصد نداشت درباره پرسپولیس زیاد صحبت کند به سوالات تلگرافی پاسخ داد.

* اوضاع پرسپولیس دوباره برهم ریخته است؟

- من خبری ندارم. باور می‌کنید 48 ساعت است که سایت‌ها را بررسی نکرده‌ام.

* هدایتی کنار کشیده و دوباره بحث حضور سیاسی در پرسپولیس مطرح است.

- من در این باره نظری ندارم...

* با این شرایط پرسپولیس همچنان دچار بحران مدیریتی است؟

- امیدوارم رییس‌جمهور و دولت همان‌طور که در مذاکرات 1+5 توانستند تحریم‌ها را حل و فصل کنند در حوزه ورزش هم ورود کنند و مشکل وزارت ورزش و پرسپولیس را هم درست کنند. وقتی می‌توان بحران جهانی را علیه ایران درست کرد پس فکر نمی‌کنم نشود مشکل وزارت ورزش را هم حل نکرد.

* شما عملکرد وزارت ورزش را در طول سال گذشته چطور دیدید؟

- به طور کلی باید بگویم سیستم ورزش موفق نبود، یکسری فدراسیون‌ها بدون نظارت ورزش همواره قهرمانی کسب کرده‌اند و می‌کنند پس اگر قهرمانان همیشگی ورزش و فدراسیون‌های‌شان را از ورزش جدا کنید می‌بینید که وزارت ورزش در کارش موفق نبوده است.

* با حضور یکصد هزار نفر در آزادی بار دیگر پرسپولیس متفاوت و رکوردشکن ظاهر شد...

- حضور هواداران در آزادی اتفاق خوبی بود و باعث شور و نشاط اجتماعی شد. اما این حضور پرشور تنها یک اتفاق نبود بلکه پیامی بود که هواداران به مسئولان دادند. آنها خواستند بگویند بعداز یک سال شکست و خون‌دل خوردن دیگر می‌خواهند شرایط درست شود تا مثل همیشه سرزنده و مدعی پرسپولیس را ببینند.

* این حضور هم بازتاب سیاسی داشت و هم ورزشی اما شما می‌گویید در اصل یک نوع اعتراض به شرایط وجودباشگاه بود؟

- دلایل متعددی را می‌توان برای حضور یکصد هزار نفری هواداران پرسپولیس در دیدار برابر النصر برشمرد اما من معتقدم این حضور در اصل در نقد عملکرد کسانی بود که پرسپولیس را به این روز انداخته‌اند. هواداران با این حضورشان درخواست بهبود وضعیت باشگاه را خواستار شدند. البته این‌که عربستان همیشه گربه سیاه فوتبال ما بوده و اتفاقاتی در گذشته میان فوتبال ما و عربستان رخ داده و برخی مسایل دیگر هم در این میان وجود داشت که نمی‌خواهم به آن بپردازم.

* فکر می‌کنید پرسپولیس با این شرایط بتواند برای فصل بعد سروسامان بگیرد؟

- امیدوارم دست‌اندرکاران کار را به دست بگیرند و پیام مردم را شنیده باشند. مدیران آینده پرسپولیس باید از مدیران گذشته و عملکردشان درس بگیرند.

* گویا وزارت ورزش هنوز با شما مشکل دارد و مشاور شما که رییس فدراسیون اتومبیلرانی بوده را برکنار کرده است؟

- من در این باره صحبتی ندارم... الان هم بین دو نماز با من تماس گرفتید و مصاحبه بین دو نماز واجب نیست مصلحتی است!

نظرات بینندگان

ارسال نظر