صفحه نخست >> اخبار تعداد نظرات: 0

ثبت‌نام قطعی 85 هزار دانشجو برای "بن کارت"/دانشگاه آزادی‌ها وارد لیست شدند

تا ساعت 10 صبح امروز حدود 85 هزار دانشجو برای خرید بن کارت دانشجویی نمایشگاه کتاب ثبت نام قطعی داشته‌اند.

کد خبر: 21878

زمان/  ثبت نام بن کارت دانشجویی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از روز 29 فروردین ماه آغاز شده است.

 

بر اساس این گزارش، این ثبت نام دو مرحله‌ای است ابتدا دانشجویان باید به عضویت سایت در آمده و شماره دانشجویی و کد ملی خود را وارد کنند، با توجه به اینکه لیست‌ اسامی و شماره دانشجویی دریافت شده از وزارت علوم، دانشگاه علم کاربردی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه آزاد، حوزه علمیه، پس از ورود اطلاعات تنها به دانشجویان امکان خرید بن داده می‌شود.

این گزارش اضافه می‌کند از شب گذشته اسامی دانشجویان دانشگاه آزاد هم وارد سامانه بانک اطلاعات بن کارت نمایشگاه شده از این رو دانشجویان دانشگاه آزاد هم می‌توانند ثبت نام داشته باشند.

 

مجموعا اسامی 4 میلیون و 800 هزار دانشجو در بانک اطلاعات بن کارت وارد شده تا بر اساس ثبت نام دانشجویان و تطبیق شماره کارت دانشجویی این خرید صورت گیرد.

تا ساعت 10 صبح امروز 150 هزار دانشجو برای دریافت بن ثبت نام اولیه داشته و تنها 85 هزار نفر وجه مورد نیاز یعنی 40 هزار تومان را پرداخته‌اند؛ در سال جاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بیست و هشتمین نمایشگاه کتاب تهران برای هر دانشجو و طلبه 40 هزار تومان در نظر گرفته است که این مبلغ نسبت به سال گذشته 30 درصد افزایش داشته است. همچنین به مانند دوره‌ها گذشته، دانشجویان و طلاب متقاضی نیز 40 هزار تومان به حساب واریز می‌کنند و بن کارت الکترونیک 80 هزار تومانی دریافت می‌کنند.

 

دانشجویان باید از طریق سایت http://bon.tibf.ir نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند. دانشجویان و طلاب فرصت دارند تا تاریخ 5 اردیبهشت ماه نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

دانشجویان از صبح امروز برای ورود به سایت با مشکلاتی همراه شده‌اند اما مسئولان اعلام کرده‌اند که اختلال حادث شده بزودی برطرف خواهد شد.

منبع:فارس

نظرات بینندگان

ارسال نظر