صفحه نخست >> اخبار تعداد نظرات: 0

اعتراض‌ها و انتقادهای گسترده به حضور ماشین عضله در ایران!!

سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی ایران گفت: ما هیچ‌گونه مجوز پزشکی ورزشی برای فعالیت آموزشی این فرد صادر نکردیم.محمد تقی خانی درباره اقدامات فدراسیون پزشکی ورزشی ایران نسبت به آمدن "رونی کُلمن" آمریکایی معروف به ماشین عضله با دارو، اظهار داشت: فدراسیون پزشکی ورزشی ایران به هیچ عنوان مجوزی برای فعالیت این فرد نداده و باید از نهادهایی که به این فرد مجور دادند چنین مباحثی را پرسش کرد.

کد خبر: 21832

تسنیم/ سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی ایران گفت: ما هیچ‌گونه مجوز پزشکی ورزشی برای فعالیت آموزشی این فرد صادر نکردیم.

محمد تقی خانی درباره اقدامات فدراسیون پزشکی ورزشی ایران نسبت به آمدن "رونی کُلمن" آمریکایی معروف به ماشین عضله با دارو، اظهار داشت: فدراسیون پزشکی ورزشی ایران به هیچ عنوان مجوزی برای فعالیت این فرد نداده و باید از نهادهایی که به این فرد مجور دادند چنین مباحثی را پرسش کرد.

وی با صحه گذاشتن بر خطرات ورود چنین افرادی به کشور که تبدیل به الگوهای ورزشی و رواج مصرف مکمل‌های غیرمجاز می‌شود، عنوان کرد: متاسفانه برخی مکمل‌ها نیز اصلاً آرد خالی هستند و به راحتی با مبالغ 2 تا 3 میلیون تومان به جوانان فروخته می‌شود و این کار به معنای واقعی دزدی در ورزش است.

سرپرست جدید فدراسیون پزشکی ورزشی ایران تصریح کرد: ما وزارت امورخارجه نیستیم و به "رونی کلمن" مجوز حضور و فعالیت آموزشی در ایران را ندادیم، بنابراین نهادهایی که این اجازه را دادند باید پاسخگو باشند، زیرا اصلاً ما از نظر قانونی هم دستمان به جای نمی‌رسد.

تقی خانی خاطرنشان کرد: ولی این را باید عنوان کرد که ما باید در فدراسیون پزشکی ورزشی ایران به صورتی در زمینه مکمل‌های غیرمجاز و دوپینگ عمل کنیم که ده‌ها نفر از این افراد هم به ایران بیایند. ما هیچ نگرانی از حضور آنان نباید داشته باشیم و این منوط به آن است که ما باشگاه‌های خودمان را در سراسر کشور تحت یک نظارت دقیق قرار دهیم، بنابراین قصد داریم تمام باشگاه‌های کشور به خصوص پرورش اندام را نمونه‌برداری و کنترل شدید کنیم تا استفاده مواد نیروزا در ایران ریشه‌کن شود.

در این راستا یزدان راد قهرمان پرورش اندام ایران و اَسیا در گفت‌وگو با تسنیم، نسبت به نقش مافیای فساد و شرکت‌های مکمل دارویی جهان برای حضور "رونی کلمن" آمریکایی در ایران هشدار داد و گفت: بنده هفته‌هاست که با رسانه ملی در تماس هستم تا این هشدار را بدهم ولی دریغ از همکاری که با ما شود.

وی ادامه داد: حضور "رونی کلمن" آمریکایی که معروف به ماشین عضله‌سازی با داروست با روش کنونی که فدراسیون پرورش اندام پیش گرفته اصلاً صحیح نیست، زیرا چطور می‌شود یک بازیگر زن(روناک یونسی) مسئول هماهنگی برای حضور این پرورش اندام آمریکایی در ایران باشد و از طرفی دیگر این آمریکایی می‌خواهد برای بانوان کشورمان هم کلاس پرورش اندام بگذارد و این سؤال پیش می‌آید: این ماشین عضله می‌خواهد برای زنان ما فیگور بگیرد؟

راد با انتقاد از هزینه‌های میلیاردی که برای شرکت در کلاس "رونی کلمن" از جوانان کشورمان گرفتند، گفت: چطور امکان دارد هر فردی که می‌خواهد با "رونی کلمن" عکس بگیرد باید تا 75 میلیون پرداخت کند و در نهایت افراد باید در حدود 20 میلیون برای حضور 2 ساعت در کلاس این آمریکایی بپردازند.

وی با اشاره به اینکه در ایران ده‌ها پرورش‌اندام‌کار مطرح کشورمان که اعتبار جهانی هم یدک می‌کشند، حضور دارند و می‌توانند بهترین کلاس‌های آموزشی پرورش اندام را برگزار کنند، عنوان کرد: بنده سال‌ها با "رونی کلمن" بودم و حتی با این فرد زندگی کردم. این فرد حتی نمی‌دانست ایران و خاورمیانه کجاست! "کلمن" فردی است که برای شرکت‌ها و کمپانی‌های بزرگ مکمل دارو فعالیت می‌کند و ما ورزشکاران بدن‌سازی چنین افرادی را نمی‌توانیم در جُرگه پرورش اندام کارهای سالم عنوان کنیم، زیرا این افراد در مسابقات مسترالمپیا شرکت می‌کنند که دوپینگ کردن در آن آزاد است، بنابراین ما فقط پرورش اندام کاران جهانی را قبول داریم که دوپینگ نمی‌کنند. از طرفی دیگر در مسابقات مسترالمپیا فقط 15 نفر شرکت می‌کنند، در حالی که در مسابقات جهانی در حدود 400 نفر رقابت می‌کنند.

راد ادامه داد: با این وجود اگر "رونی کلمن" 10 سال پیش در ایران حضور پیدا می‌کرد باز هم حرفی نبود، ولی در حال حاضر این ماشین عضله‌سازی با دارو یک دهه است که دیگر در رقابت‌های حرفه‌ای پرورش اندام شرکت نمی‌کند و بازنشسته شده است، حتی به‌ جرات می‌توانم عنوان کنم با توجه به شناختی که بنده از این فرد دارم "کلمن" حتی یک برنامه غذایی نیز نمی‌تواند ارائه کند، به‌ خاطر همین مسئولان هماهنگ‌کننده حضور "کلمن" از پرورش اندام کاران به نام ایرانی خواستند تا وی را همراهی کنند تا بتواند پاسخ شرکت‌کنندگان را بدهد.

قهرمان پرورش اندام ایران و اَسیا با اشاره به اینکه با توجه به شرایط رکود اقتصادی کشور حضور این آمریکایی فقط به اقتصاد و مصرف بی‌رویه مکمل‌ها و خروج ارز از کشور زیان خواهد زد، خاطرنشان کرد: بنده از دکتر تقی‌خانی سرپرست جدید فدراسیون پزشکی ورزشی ایران درخواست می‌کنم که با توجه به زحمات و مطالعات‌شان درباره دوپینگ و مواد نیروزا حتماً نسبت به حضور "رونی کلمن" آمریکایی که به یک تجارت تبدیل شده و میهمانان ویژه وی نه تنها قهرمانان بدن‌سازی بلکه بازیگرهای زن جوان کشور (ال.ش.) هستند هرچه سریع‌تر اقدامی کند.

به گزارش خبرنگار تسنیم، یزدان راد قهرمان پرورش اندام ایران و اَسیا از افشای فساد در پرورش‌ اندام کشور و پشت‌پرده‌های حضور این ماشین عضله‌سازی آمریکایی در روزهای آینده خبر داد.

رونی کُلمن قهرمان پرورش‌اندام مسترالمپیا روز سوم اردیبهشت به ایران می‌آید تا یک دوره آموزشی فشرده برگزار کند؛ دوره‌ای که هزینه بالایی دارد و بانوان هم می‌توانند در آن شرکت کنند و این در حالی است که طرفداران جبهه تروریستی النصره که با دولت سوریه می‌جنگند این ماشین عضله‌سازی آمریکایی را از طرفداران خود عنوان می‌کنند، به‌ طوری که عکس‌های این فرد در فضای مجازی با پرچم جبهه النصره گواه این مسئله است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر