صفحه نخست >> اخبار تعداد نظرات: 0

سه شرکت، سه تفنگدار! برترين هاي 2014

تا پايان سال جاري ميلادي تنها چند ده ساعت! باقي مانده است! از اينرو در بسياري از وب سايت ها و خبرها برترين محصولات دنياي پر سرعت و گريزپاي IT را معرفي کرده اند! در اين خبر نيز شما سه محصول متفاوت را از سه شرکت پرآوازه خواهيد ديد که به عنوان سه تفنگدار سال جاري ميلادي يعني 2014 انتخاب شده اند!

کد خبر: 1324

شهر سخت افزار/ تا پايان سال جاري ميلادي تنها چند ده ساعت! باقي مانده است! از اينرو در بسياري از وب سايت ها و خبرها برترين محصولات دنياي پر سرعت و گريزپاي IT را معرفي کرده اند! در اين خبر نيز شما سه محصول متفاوت را از سه شرکت پرآوازه خواهيد ديد که به عنوان سه تفنگدار سال جاري ميلادي يعني 2014 انتخاب شده اند!

محصول اول از شرکتي است که بسياري از ما آنرا در کنار اينکه محصولات دوست داشتني و قدرتمندي مي سازد، شرکتي پول پرست هم مي شناسد که کم با اسم قطعات خود بازي نکرده است! اين شرکت و اين محصول چيزي نيست جز: nVIDIA GeForce GTX 970 !

اين کارت گرافيک نه به خاطر اينکه توانسته است اردوگاه سرخ را تا حدودي با چالش روبرو کند بلکه به واسطه معماري نويني که ارائه داده است و توان مصرفي کم خود در قبال کارايي قابل توجهش، باعث شده تا در اين ليست قرار گيرد. کارت گرافيکي که به نوعي حکم کارت GTX 8800 افسانه اي را مي تواند بازي نمايد و انويديا نيز سود خوبي از اين کارت کسب کرده است. اگرچه از نظر نويسنده اين مطلب، کارت GTX 980 براي انتخاب در اين رده براي شرکت انويديا مناسب تر مي توانست باشد. در هر حال!

محصول دوم نيز از سوي شرکتي است که پيشرفتش تا به امروز را بايد مديون شرکتي باشيم که هر چند صباحي سوزني به آن مي زند تا کمي خود را به جلو هدايت کند (همان AMD خودمان!). درست حدس زده ايد! اين شرکت همان شرکت دوست داشتني و توليد کننده پردازنده هاي مرکزي قدرتمند يعني Intel است که نويسنده علاقه اي فراوان به آن دارد!

پلتفرم جديد اينتل با چيپ ست X99 و پردازنده i7 5820K. با بهره مندي از حافظه هاي چهار کاناله DDR4 و همچنين پشتيباني ذاتي از USB 3.0 در کنار جديد ترين پورت هاي ذخيره سازي از ديگر مشخصات پلتفرم X99 به شمار مي رود. اما چرا پردازنده 5820 ؟ پاسخ اين پرسش بسيار ساده است! شما مي توانيد به آخرين فناوري هاي ارائه شده توسط اينتل و همچنين پردازنده اي قدرتمند با ضريب باز، آن هم با قيمتي کمتر از 400 دلار دسترسي داشته باشيد. اگرچه اين پلتفرم توانسته است پيشرفت هاي قابل ملاحظه اي را داشته باشد اما از نظر نويسنده سوکتي که مي توان آنرا معظم و قابل احترام خواند تنها LGA 775 مي باشد!

AMD R9 295X2 آخرين محصول در بين سه محصول مورد نظر ما است. اين کارت به معناي واقعي يکي از بهترين عملکردهاي مهندسين به شمار مي رود که توانسته اند تا محدوديت ها را کنار بزنند و کارتي بااين قدرت را ارائه دهند. چراکه با دارا بودن دو GPU توانسته است خود را به عنوان سريعترين کارت براي مدتي نه چندان کوتاه معرفي نمايد. کارتي که هم داراي خنک کننده اي مايع و همدارا خنک کننده اي بادي است. شايد تنها ايرادي که به توان به اين کارت روا داشت مصرف بالاي آن باشد، اما به هر حال اين کارت از دو GPU بهره مي برد.

بسياري از وب سايت ها محصولات مورد نظر خودشان را معرفي کردند و ما هم در اين بحث کوتاه با شما همراه بوديم. حال مي خواهيم نظر شما را بدانيم! شما چه فکر مي کنيد؟ از نظر شما کدام يک از محصولات دنياي IT مي تواند لقب برترين محصول سال 2014 را با خود يدک بکشد؟ آيا محصول مورد نظر شما در اين ليست قرار داشت؟ ما منتظر بحث هاي هميشگي شما هستيم!

نظرات بینندگان

ارسال نظر