صفحه نخست >> اخبار دانشگاهی،کنکور،پیام نور،دانشگاه آزاد،سراسری،کارشناسی ارشد،منابع ارشد تعداد نظرات: 108

اعلام نتایج اولیه کنکور؛

اعلام نتایج آزمون سراسری سال 1395+راهنمای عملی انتخاب رشته کنکور95+ دانلود+کارنامه اولیه + اسامی 10 نفر برتر کنکور اعلام شد

زمان ثبت‌ نام و برگزاری کنکور سراسری 95 / اسامی 10 نفر برتر کنکور اعلام شد / کارنامه اولیه اعلام نتایج آزمون سراسری سال 1395/ راهنمای عملی انتخاب رشته کنکور95+ دانلود

کد خبر: 54893

راهنمای عملی انتخاب رشته کنکور95+ دانلود

 
 
 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

95/05/23

آغاز انتخاب رشته کنکور سراسری 95 از امروز

به گزارش زمان؛ مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از آغاز فرآیند انتخاب رشته داوطلبان کنکور سراسری از ساعت 16 امروز خبرداد.

دکتر توکلی با اعلام این خبر در مورد راهنمای ویژه انتخاب رشته گفت: راهنمای ویژه انتخاب رشته از روز دوشنبه ۱۸ مردادماه در دکه‌های روزنامه‌فروشی توزیع شد و در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار گرفت. توزیع فیزیکی راهنمای انتخاب رشته همزمان با دفترچه انتخاب‌رشته‌های تحصیلی از امروز شنبه ۲۳ مرداد لغایت پنجشنبه ۲۸ مردادماه انجام می‌شود.
(برای ادامه مطلب کلیک کنید)

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

کارنامه اولیه اعلام نتایج آزمون سراسری سال 1395(کلیک کنید)

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

95/05/19

اسامی 10 نفر برتر کنکور سراسری 95 در 5 گروه آزمایشی اعلام شد.

*گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی

1- احسان شریفیان

2-امیرمحمد فرزانه

3-کوشا جافریان

4-حسین مقدس

5-فراز فرحبخش

6-امیرعلی محمدحسینی

7-امیرحسین افشار راد

8-محمد امین سالارکیا

9-محمدرضا صالحی

10-سیدعلیرضا سمیعی گلیان

-------------------------------------------------------------------

*گروه آزمایشی علوم تجربی

1-محمد احمدی

2-محمدامین روانبخش

3-سهیل محمدی

4-پارسا خلافی

5-مهتا ستاریان خضرلو

6-امیرحسین طبیبیان

7-آرمین گلچین

8-مهشاد افشارزاده

9-عرفان پازکی

10-پارسا سیفی

-----------------------------------------------------------------------------

*گروه آزمایشی علوم انسانی

1-زهرا سادات موسوی

2-سجاد قاسمی

3-انوشه بابایی

4-حسین حاجیانی

5-محمدجواد صراطی

6-سیدمحمد علوی مقدم

7-نیکو صبوری

8-علی طهرانچی

9-سجاد کرباسچی

10-فاطمه دلیری قوچانی عتیق

------------------------------------------------------------------------

*گروه آزمایشی هنر

1-الهه اسماعیلی حسین‌آباد

2-مریم گلپایگانی

3-عطیه جهانشاهی

-------------------------------------------------------------

*گروه آزمایشی زبان‌های خارجی

1-نسترن رئیسی دهکردی

2-امیرحسین بلوری

3-امیرحسین کاظمی‌پور اشکذری

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

95/05/19

اعلام نتایج اولیه کنکور تا ساعت 9 صبح فردا

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

ضمن آرزوی توفیق برای داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری سال 1395، به منظور دسترسی هرچه سریعتر داوطلبان به سؤالات گروههای آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبانهای خارجی ، به اطلاع می رساند، سؤالات هریک از گروههای آزمایشی به شرح زیر در سایت سازمان درج و در دسترس داوطلبان عزیز قرار می گیرد./ کلیک کنید

----------------------------------------------------------------------------------------------

 

95/04/20

توزیع کارت آزمون سراسری از امروز+ضوابط پذیرش در رشته‌های دارای شرایط خاص

به گزارش زمان،  آزمون سراسری سال 95 به‌منظور پذیرش دانشجو برای دوره‌های روزانه، شبانه (نوبت دوم)، نیمه‌حضوری، مجازی، پیام نور، مؤسسات غیرانتفاعی و غیردولتی و کدرشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود.

طبق گفته‌های حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش در آزمون امسال 860 هزار و 109 نفر ثبت نام کردند که 509 هزار و 19 نفر زن و 351 هزار و 90 نفر مرد هستند به‌عبارتی دیگر 59.18 درصد ثبت‌نام کنندگان زن و 40.82 درصد آنها مرد هستند.

آزمون سراسری سال 95 در صبح و بعدازظهر پنج‌شنبه 24 و جمعه 25 تیر برگزار می‌شود که در صبح پنج‌شنبه 24 تیر داوطلبان گروه ریاضی و علوم انسانی، بعدازظهر پنج‌شنبه داوطلبان گروه هنر و در صبح جمعه 25 تیر داوطلبان رشته تجربی و در بعدازظهر جمعه داوطلبان گروه زبان‌های خارجی به رقابت می‌پردازند.

کارت شرکت در آزمون برای تمام داوطلبان به‌ انضمام شرایط و ضوابط رشته‌های متمرکز دارای شرایط خاص و نحوه اعلام علاقمندی از  امروز( یکشنبه 20 تیر) بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد و داوطلبان باید از امروز لغایت چهارشنبه 23 تیر 95 به سایت سازمان سنجش مراجعه و ضمن مشاهده کارت شرکت در آزمون خود از آن پرینت تهیه کنند.

همچنین برای بسیاری از داوطلبان کنکور این سوال مطرح است که نحوه اعمال معدل در کنکور امسال به چه صورت است؟ یعنی اگر دانش‌آموزی معدلش 19 است و دانش‌آموزی معدلش 15، تأثیرگذاری معدل در پذیرش کنکور به چه صورت است؟

حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش در این رابطه به خبرنگار تسنیم گفت: اگر دانش‌آموزی به عنوان مثال معدلش 19 باشد اما کنکورش را خوب داده باشد معدل تأثیری ندارد اما اگر کنکورش را خراب کرده باشد معدل به کمک او می‌آید.

وی افزود: اگر معدل باعث کاهش نمره کل کنکور داوطلب شود آن را اعمال نخواهیم کرد اما اگر معدل باعث افزایش نمره کل داوطب شود، اعمال خواهد شد.

شرایط و ضوابط موسسات آموزش عالی دارای شرایط خاص و نحوه اعلام علاقمندی و انتخاب رشته‌های تحصیلی دارای شرایط خاص بدین شرح است: رشته‌های دارای شرایط خاص رشته‌هایی هستند که نیاز به‌ اقداماتی نظیر مصاحبه‌، معاینه‌ و آزمون علمی یا عملی دارند و داوطلبان‌ علاقه‌مند به‌ انتخاب‌ این‌ رشته‌ها می‌توانند حداکثر دو رشته از این رشته‌ها را مشخص و به صورت اینترنتی از امروز (یکشنبه 20 تیر) تا تاریخ 30 تیر 95 در قسمت مربوط اعلام علاقمندی به رشته‌های خاص آزمون سراسری سال 95 در پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش درج کنند.

در صورتی که‌ مشخصات آنها در ردیف‌ معرفی‌شدگان‌ چند برابر ظرفیت‌ رشته‌های فوق برای مصاحبه‌ و معاینه‌ اعلام‌ شود، باید ضمن شرکت در مراحل مصاحبه، معاینه یا آزمون علمی در زمان‌ انتخاب‌ رشته‌، کدرشته‌ یا کدرشته‌های مربوط را به‌ عنوان‌ یک‌ یا چند رشته از انتخاب‌های مجاز خود ثبت‌ کنند.

داوطلبان‌ پس ‌از مطالعه‌ دقیق ضوابط و شرایط عمومی و اختصاصی هر یک از رشته‌های تحصیلی مربوط به‌ گروه‌ آزمایشی خود، رشته‌های مورد علاقه‌‌شان را از جدول شماره 1 (برای داوطلبان‌ گروه‌های آزمایشی علوم‌ریاضی وفنی، علوم‌‌تجربی و علوم‌‌انسانی)، جدول‌ شماره 4 (ویژه داوطلبان‌ گروه‌ آزمایشی علوم‌ ریاضی و فنی)، جدول‌ شماره 6 (ویژه داوطلبان‌ گروه‌ آزمایشی علوم‌ تجربی) و جدول شماره  8 ( ویژه داوطلبان‌ گروه آزمایشی هنر) استخراج‌ و انتخاب کنند.

داوطلبانی که‌ علاقه‌مندی خود را به ‌هر یک از رشته‌های تحصیلی دارای شرایط خاص دانشگاه امام صادق(ع) در زمان ثبت‌نام آزمون سراسری از طریق سایت دانشگاه اعلام کرده‌اند، نیاز به اقدام خاص در این مرحله ندارند.

داوطلبانی‌ که علاوه بر شرکت در یکی از گروه‌های آزمایشی علوم‌ریاضی، علوم‌تجربی یا علوم‌انسانی متقاضی گروه آزمایشی هنر نیز شده‌اند در صورت تمایل می‌توانند تا حداکثر 2 رشته از رشته‌های  تحصیلی گروه آزمایشی هنر را به منظور شرکت در آزمون عملی آنها (جمعاً 4 مورد) انتخاب کنند.

داوطلبان علاقه‌مند به انتخاب رشته‌های دانشگاه مذاهب اسلامی می‌توانند در صورت تمایل علاوه بر انتخاب چهار مورد، دانشگاه مذاهب اسلامی را انتخاب کنند.

ملاک نهایی برای عنوان رشته، ظرفیت‌ و همچنین نیم‌سال پذیرش رشته‌های دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، مندرجات دفترچه راهنمای انتخاب رشته (دفترچه شماره 2) خواهد بود.

داوطلبان به منظور آگاهی از ضوابط پذیرش رشته‌های دارای شرایط خاص اطلاعیه امروز سازمان سنجش را مطالعه کنند.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

95/04/14

زمان توزیع کارت کنکور اعلام شد

 
 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

95/03/24

اطلاعیه سازمان سنجش اموزش کشور درباره میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در ازمون سراسری سال 

 بدینوسیله به اطلاع کلیه داوطلبان آزمون سراسری سال 1395 می رساند: با توجه به ابلاغ قانون اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور مصوب 1395/2/26 مجلس محترم شورای اسلامی، و براساس مصوبه ششمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مورخ 95/3/23 میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال 1395 به صورت زیر می‌باشد:

الف- آن دسته از دیپلمه‌های ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی که دیپلم خود را از سال 1384 به بعد اخذ نموده اند و امتحانات یک‌ یا چند درس آنها به صورت نهایی، سراسری و  کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود دیپلم (سال سوم آموزش متوسطه) به میزان حداکثر 25 درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب و به صورت تأثیر مثبت در نمره‌کل نهایی آنان لحاظ می شود.
ب- داوطلبان دارای مدرک پیش دانشگاهی ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی و هنر که مدرک دوره پیش دانشگاهی خود را از سال تحصیلی 91-1390 به بعد اخذ کرده‌اند و امتحانات یک یا چند درس آنها به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود دوره پیش دانشگاهی (صرفاً نمرات دروسی که به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است) به میزان حداکثر 5 درصد به نسبت سوابق‌تحصیلی موجود داوطلب و به صورت تأثیر مثبت در نمره‌کل نهایی آنان لحاظ می‌شود.
تبصره: برای داوطلبان مشمول سوابق تحصیلی بندهای الف و ب، هر دو مورد اعمال خواهد شد.
روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1395/03/17

هشدار جدی به داوطلبان آزمون سراسری !

 اخیراً مشاهده شده است که برخی از افراد و مؤسسات سودجو، با توجه به نزدیکی زمان برگزاری آزمون سراسری، انتخاب رشته و ... با سوء استفاده از نام و عنوان مسؤولان و کارشناسان سازمان سنجش آموزش کشور و یا معرفی خود به عنوان مشاور ارشد سازمان سنجش آموزش کشور، در تهران، اراک، اهواز و سایر شهرهای مختلف کشور اقدام به تبلیغات گسترده و فریب داوطلبان و خانواده‌های آنان می‌نمایند.

 

سازمان سنجش آموزش کشور، ضمن پی‌گیری موضوع از طریق مراجع قانونی، به اطلاع داوطلبان و خانواده‌های محترم آنها می‌رساند که ادعای این افراد و مؤسساتی که چنین ادعایی را مطرح نموده یا بنمایند، کذب محض بوده و هیچ یک از مسؤولان، کارشناسان یا کارکنان سازمان سنجش، همکاری با هیچ مؤسسه‌ای ندارند و افراد نام برده شده در تبلیغات مؤسسات یاد شده، فاقد ارتباط و همکاری با این سازمان بوده و طرح موضوعات این‌چنینی به منظور سوء استفاده از شما داوطلبان گرامی است.

روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

1395/02/18

فهرست منابع سؤالات آزمون سراسری سال 1395

 الف ـ دروس عمومی

نام درس
نام کتاب در سالی ـ واحدی
کد کتاب
پایه تدریس
سال چاپ
ملاحظات
1- زبان و ادبیات فارسی
ادبیات فارسی (2)
1/220
دوم
92
کلیه رشته ها
ادبیات فارسی (3)
1/249
سوم
93
کلیه رشته­ ها غیر از علوم انسانی
زبان و ادبیات فارسی عمومی
1/283
پیش دانشگاهی
94
کلیه رشته ها
ادبیات فارسی 3 (تخصصی انسانی)
2/249
سوم
93
مخصوص علوم انسانی
زبان فارسی 3 ( تخصصی انسانی)
4/249
سوم
93
مخصوص علوم انسانی
زبان فارسی 3 (غیر علوم انسانی)
3/249
سوم
93
کلیه رشته ­ها )غیر از علوم انسانی(
2- عربی
عربی 2 (غیر از علوم انسانی)
1/224
دوم
92
کلیه رشته ­ها (غیر از علوم انسانی)
عربی 2 ( علوم انسانی)
2/224
دوم
92
مخصوص علوم انسانی
عربی 3 ( غیر از علوم انسانی)
1/254
سوم
93
کلیه رشته ­ها (غیر از علوم انسانی)
عربی 3 (علوم انسانی)
2/254
سوم
93
مخصوص علوم انسانی
3- فرهنگ و معارف اسلامی
قرآن و تعلیمات دینی 2 (دین و زندگی)
222
دوم
92
کلیه رشته­ ها
قرآن و تعلیمات دینی 3 (دین و زندگی)
251
سوم
93
کلیه رشته ­ها
معارف اسلامی (دین و زندگی)
1/285
پیش­دانشگاهی
94
کلیه رشته ­ها
4- زبان انگلیسی
انگلیسی 3
1/252
سوم
93
کلیه رشته ­ها
انگلیسی 1 و 2
1/284
پیش دانشگاهی
94
کلیه رشته­ ها
 

 

                                   
ب ـ دروس تخصصی گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی
 
نام درس
نام کتاب در سالی ـ واحدی
کد کتاب
پایه تدریس
سال چاپ
ملاحظات
1- ریاضیات
هندسه 1
2/233
دوم
92
 
آمار و مدلسازی
3/234
دوم
92
هندسه 2
4/258
سوم
93
ریاضیات 2
2/234
دوم
92
حسابان
1/258
سوم
93
جبر و احتمال
2/258
سوم
93
هندسه تحلیلی و جبر خطی
1/294
پیش دانشگاهی
94
حساب دیفرانسیل و انتگرال
1/295
پیش دانشگاهی
94
ریاضیات گسسته
1/296
پیش دانشگاهی
94
2- فیزیک
فیزیک 1 و آزمایشگاه
2/206
اول
91
 
فیزیک 2 و آزمایشگاه
2/226
دوم
92
فیزیک 3 و آزمایشگاه (ویژه ریاضی)
4/256
سوم
93
فیزیک (ویژه ریاضی)
2/293
پیش دانشگاهی
94
3- شیمی
شیمی 2 و آزمایشگاه
1/227
دوم
92
 
شیمی 3 و آزمایشگاه
1/257
سوم
93
شیمی
1/289
پیش دانشگاهی
94
 
 
ج ـ دروس تخصصی گروه آزمایشی علوم تجربی
 
نام درس
نام کتاب در سالی ـ واحدی
کد کتاب
پایه تدریس
سال چاپ
ملاحظات
1- زمین­شناسی
زمین شناسی
1/262
سوم
93
 
علوم زمین
1/291
پیش دانشگاهی
94
2- ریاضیات
هندسه 1
2/233
دوم
92
 
ریاضیات 2
2/234
دوم
92
آمار و مدلسازی
5/258
سوم
93
ریاضیات 3 (ویژه علوم تجربی)
3/258
سوم
93
ریاضیات عمومی 1 و 2
1/292
پیش دانشگاهی
94
3- زیست شناسی
زیست­ شناسی و آزمایشگاه 1
1/231
دوم
92
 
زیست­ شناسی و آزمایشگاه 2
1/261
سوم
93
زیست­ شناسی
2/290
پیش دانشگاهی
94
4- فیزیک
فیزیک 1 و آزمایشگاه
2/206
اول
91
 
فیزیک 2 و آزمایشگاه
2/226
دوم
92
فیزیک 3 و آزمایشگاه (علوم تجربی)
3/256
سوم
93
فیزیک (علوم تجربی)
1/288
پیش دانشگاهی
94
5- شیمی
شیمی 2 و آزمایشگاه
1/227
دوم
92
 
شیمی 3 و آزمایشگاه
1/257
سوم
93
شیمی
1/289
پیش­ دانشگاهی
94
 
 
دـ دروس تخصصی گروه آزمایشی علوم انسانی
 
نام درس
نام کتاب در سالی ـ واحدی
کد کتاب
پایه تدریس
سال چاپ
ملاحظات
1- ریاضیات
ریاضیات 1
1/211
اول
91
 
آمار و مدلسازی
3/234
دوم
92
ریاضی (ویژه علوم انسانی ـ علوم و معارف اسلامی)
6/258
سوم
93
ریاضی پایه
2/292
پیش دانشگاهی
94
2- اقتصاد
اقتصاد
1/240
دوم
92
 
3- زبان و ادبیات فارسی
تاریخ ادبیات ایران و جهان 1
1/246
دوم
92
 
تاریخ ادبیات ایران و جهان 2
1/276
سوم
93
آرایه­های ادبی
1/280
سوم
93
ادبیات فارسی ویژه علوم انسانی
4/283
پیش دانشگاهی
94
4- زبان عربی
عربی 2 (ویژه علوم انسانی)
2/224
دوم
92
 
عربی 3 (ویژه علوم انسانی)
2/254
سوم
93
عربی
1/316
پیش دانشگاهی
94
5- تاریخ
تاریخ ایران و جهان 1
4/235
دوم
92
 
تاریخ ایران و جهان 2
3/271
سوم
93
تاریخ شناسی
1/302
پیش دانشگاهی
94
6- جغرافیا
جغرافیای 1
2/225
دوم
92
 
جغرافیای 2
4/271
سوم
93
جغرافیا
2/297
پیش دانشگاهی
94
7- علوم اجتماعی
جامعه­ شناسی 1
1/243
دوم
92
 
جامعه شناسی 2
1/281
سوم
93
علوم اجتماعی (جامعه­شناسی نظام جهانی)
1/300
پیش دانشگاهی
94
8- فلسفه
فلسفه
1/277
سوم
93
 
فلسفه (آشنایی با فلسفه اسلامی)
1/317
پیش دانشگاهی
94
9- منطق
منطق
277
سوم
93
 
10- روان­شناسی
روان­شناسی
1/268
سوم
93
 
 
روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

یکشنبه ۱۶ اسفند

فرصت مجدد برای ثبت‌ نام در کنکور 95

حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش اظهار داشت:‌ براساس آمار گزارش شده تعداد 823 هزار و 542 داوطلب در آزمون سراسری سال 95 ثبت‌نام کرده‌اند و براساس برنامه زمانی اعلام شده اطلاعات ثبت‌نامی افراد ثبت‌نام کننده که در مهلت مقرر نسبت به ثبت‌نام برای شرکت در آزمون اقدام کرده‌اند از فردا (دوشنبه) لغایت پنجشنبه 20 اسفند بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

وی افزود: تمام داوطلبان ثبت‌نام کننده در آزمون سراسری سال 95 باید در این مهلت به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنما نسبت به مشاهده و کنترل اطلاعات ثبت‌نامی اقدام و در صورت نیاز آن را ویرایش کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت:‌ به منظور مساعدت با داوطلبانی که در مهلت مقرر برای ثبت نام در آزمون سراسری سال 95 اقدام نکرده‌اند ترتیبی اتخاذ شده که از فردا (دوشنبه) تا پنجشنبه 20 اسفند بتوانند با مراجعه به سایت  سازمان سنجش و مطالعه دقیق دفترچه راهنما و اطلاعیه‌های منتشره به ویژه اطلاعیه روز شنبه اول اسفند 94 در صورت داشتن شرایط با تکمیل تقاضانامه اینترنتی نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

 

 

یکشنبه ۲ اسفند

امکان ثبت‌ نام مجدد کنکور سراسری 95 / از 17 تا 20 اسفندماه

مشاورعالی سازمان سنجش آموزش کشور از امکان ثبت‌نام مجدد یا ویرایش اطلاعات داوطلبان ثبت‌نام کننده در آزمون سراسری سال 95 از 17 تا 20 اسفندماه خبر داد.

حسین توکلی گفت: اطلاعات ثبت‌نامی داوطلبان ثبت‌نام کننده در آزمون سراسری سال 95 که برای شرکت در آزمون مذکور ثبت‌نام کرده‌اند از دوشنبه 17 اسفندماه لغایت پنجشنبه 20 اسفندماه روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار می‌گیرد.

او گفت : کلیه داوطلبان ثبت‌نام کننده ضرورت دارد در این مهلت تعیین شده پس از مطالعه دفترچه راهنما و اطلاعیه منتشره سازمان سنجش نسبت به مشاهده و کنترل اطلاعات ثبت‌نامی خود اقدام نموده و در صورت تمایل نسبت به ویرایش آن اقدام نمایند.

مشاورعالی سازمان سنجش آموزش کشور از امکان ثبت‌نام مجدد در آزمون سراسری سال 95 خبر داد و گفت: به منظور مساعدت و همراهی با داوطلبانی که در مهلت مقرر در آزمون مذکور ثبت‌نام نکرده‌اند، ترتیبی اتخاذ گردیده که از روز دوشنبه 17 اسفندماه لغایت پنجشنبه 20 اسفندماه این دسته از داوطلبان نیز بتوانند با مراجعه به سایت سازما سنجش و مطالعه دقیق دفترچه راهنما در صورت واجد شرایط بودن با تکمیل تقاضانامه اینترنتی نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.

توکلی ادامه داد: اطلاعیه سازمان سنجش در این خصوص از عصر امروز شنبه اول اسفندماه روی سایت قرار می‌گیرد و مطالعه دقیق آن به کلیه داوطلبان اکیدا توصیه می‌شود.

=======================================================

 

 

مهلت ثبت نام کنکور 95 تمدید شد

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: مهلت ثبت نام آزمون سراسری سال 95 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی تا ساعت 24 شنبه اول اسفند تمدید شد.

حسین توکلی افزود: داوطلبان برای ثبت نام در این آزمون باید به پایگاه اینترنتی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org مراجعه کنند.

وی تصریح کرد: دفترچه راهنمای ثبت نام (دفترچه شماره یک) آزمون سراسری در سایت اینترنتی یادشده منتشر شده است.

توکلی گفت: این آزمون برای پذیرش دانشجو در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، مجازی ، پردیس های خودگردان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و همچنین کدرشته محل های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شود.

توکلی ادامه داد: آزمون سراسری سال 1395 صبح و عصر روزهای 24 و 25 تیر 1395 برگزار خواهد شد.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: داوطلبان می توانند هزینه ثبت نام را با کارت های بانکی عضو شبکه شتاب و از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش پرداخت کنند.

-==================================================

 

سه‌شنبه ۲۷ بهمن

آخرین مهلت ثبت نام کنکور 95

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از اتمام مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی سال 95 در ساعت 24 فردا چهارشنبه 28 بهمن ماه خبر داد.

حسین توکلی با تاکید بر اینکه مهلت ثبت نام در آزمون سراسری سال 95 ساعت 24 فردا به پایان می‌رسد افزود: به کلیه داوطلبان که تا کنون نسبت به ثبت نام اقدام نکرده‌اند توصیه می‌شود در مهلت باقیمانده با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org ضمن مطالعه دفترچه راهنما در صورت واجد شرایط بودن نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

وی در پایان در مورد آمار ثبت نام کنندگان نیز اظهار کرد: تا ساعت 8 صبح امروز سه شنبه 27 بهمن ماه 480 هزار و 737 داوطلب نسبت به ثبت نام برای شرکت در آزمون مذکور اقدام نموده‌اند.

==================================================

 

یکشنبه ۲۵ بهمن

کنکور سراسری سال 95 (جزئیات)

فارس: رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: با توجه به تقارن خردادماه با ماه مبارک رمضان آزمون سراسری سال ۹۵ در روزهای ۲۱ و ۲۲ تیرماه برگزار و نتیجه این آزمون اول مهرماه ۹۵ اعلام می‌شود.
 
ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور صبح امروز در مراسم تقدیر از برگزیدگان آزمون سراسری سال ۹۴ و المپیاد علمی ـ دانشجویی گفت: ۴۲۸ هزار نفر از طریق کنکور وارد دانشگاه‌ها شدند که البته ۷۰۰ هزار ظرفیت داشتیم و تعدادی از آن خالی ماند و این مسیر کاهش پذیرش ادامه می‌یابد.
 
وی با بیان اینکه دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی باید به سمت بین‌المللی شدن حرکت کنند، اظهار داشت: باید بتوانیم پذیرش دانشجو از کشورهای دیگر داشته باشیم.
 
خدایی گفت:‌ در گروه ریاضی سال گذشته ۱۸۰ هزار نفر ثبت‌نام کردند که ۲۷۰ هزار نفر ظرفیت داشتیم، ولی اصل رقابت در کیفیت صندلی‌ها است.
 
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: با توجه به تقارن خردادماه با ماه مبارک رمضان آزمون سراسری سال ۹۵ در روزهای ۲۱ و ۲۲ تیرماه برگزار و نتیجه این آزمون اول مهرماه ۹۵ اعلام می‌شود.
 
وی ادامه داد: در المپیادهای دانشجویی نیز، برگزیدگان در ۱۷ رشته امتحانی رقابت کردند که از بین ۳۰۰ هزار نفر، درنهایت ۷۷۷ نفر برگزیده شدند.
 
خدایی در رابطه با ساماندهی آزمونهای استخدامی نهادها نیز گفت: دولت یازدهم نحوه استخدام را شفاف کرده است و شانس برابر به همه مردم در چارچوب ضوابط تعلق گرفته است تا بتوانند وارد مؤسسات شوند.
 
رئیس سازمان سنجش با ارائه توضیحاتی پیرامون ابطال یکی از بندهای تأثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری از سوی دیوان عدالت اداری گفت: ما گفتیم که در سال ۹۵ میزان تأثیر سوابق تحصیلی براساس قوانین الزام‌آور است و نمی‌خواهیم بگوییم که رأی دیوان عدالت اداری را اجرا می‌کنیم یا خیر، زیرا رأی دیوان لازم‌الاجراست و اگر قوانین دیگری نباشد، حتماً آن را اجرا می‌کنیم.
 
خدایی افزود: براساس قانون مجلس و هیأت وزیران، قرار بود تأثیر سوابق تحصیلی با ۲۵ درصد تأثیر آغاز شده و به تناسب افزایش یابد، ولی با توجه به اختلاف برداشت از قانون، نامه‌ای با امضای محمد فرهادی وزیر علوم و رئیس شورای سنجش و پذیرش دانشجو به مجلس دادیم و از مجلس استفساریه کردیم که اگر تصویر دیگری از مجلس به دست ما نرسد، رأی دیوان عدالت اداری را به همان صورت اجرا می‌کنیم.
===============================================================
 
 

شنبه ۲۴ بهمن

تسنیم: مشاور عالی سازمان سنجش درباره آخرین فرصت ثبت‌نام در آزمون سراسری سال ۱۳۹۵ توضیحاتی ارائه کرد.

حسین توکلی با اشاره به اینکه ساعت 24 امشب فرصت ثبت‌نام در دوره کاردانی فنی و کاردانی حرفه‌ای دانشگاه علمی کاربردی پایان می‌یابد، اظهار داشت:‌ تا صبح امروز 89 هزار و 469 نفر برای شرکت در این دوره ثبت‌نام کرده‌اند.

وی افزود:‌ امشب آخرین فرصت ثبت‌نام در دوره کارشناسی حرفه‌ای و مهندسی فناوری دانشگاه علمی کاربردی است و تا این لحظه 37 هزار و 444 نفر برای ثبت‌نام در این دوره اقدام کرده‌اند.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت:‌ثبت‌نام در آزمون سراسری سال 1395 نیز تا روز چهارشنبه 28 بهمن ادامه دارد و تا به امروز 189 هزار و 503 نفر برای ثبت‌نام اقدام کرده‌اند.

===============================================================

ثبت‌نام کنکور سراسری 95 در سایت سنجش آموزش کشور آغاز شد.

به گفته حسین توکلی، کلیه متقاضیان ضرورت دارد با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org ضمن مطالعه دفترچه راهنما نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.

========================================================

مهر: مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از آغاز ثبت نام آزمون سراسری سال ۹۵ از امروز ۱۹ بهمن ماه خبر داد و گفت: دفترچه راهنمای ثبت نام در سایت سنجش منتشر شد.

حسین توکلی افزود: دفترچه راهنمای ثبت نام به همراه اطلاعیه تکمیلی سازمان سنجش از بعد از ظهر دیروز یکشنبه ۱۸ بهمن ماه ۹۴ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار داده شده است.

وی گفت: آزمون سراسری سال ۹۵ به منظور پذیرش دانشجو در دوره های روزانه، شبانه، نیمه حضوری، مجازی و پردیس های خودگردان و دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیر دولتی و همچنین کد رشته های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد برگزار می شود.

توکلی گفت: ثبت نام برای شرکت در آزمون سراسری سال ۹۵ از روز دوشنبه ۱۹ بهمن ۹۴ از طریق شبکه اینترنتی سازمان سنجش sanjesh.org آغاز می شود و در روز چهارشنبه ۲۸ بهمن ماه پایان می پذیرد.

مشاور عالی سازمان سنجش افزود: پرداخت هزینه ثبت‌نام به صورت اینترنتی صورت می گیرد. داوطلبان لازم است به وسیله کارت‌های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آن‌ها فعال است با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و پرداخت مبلغ ۱۸۰.۰۰۰ ریال (۱۸ هزار تومان) به عنوان وجه ثبت‌نام شرکت در پذیرش، نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

توکلی گفت: دارندگان دیپلم نظام قدیم (بدون توجه به نوع دیپلم)، دانش آموزان دوره پیش دانشگاهی و یا فارغ التحصیلان پیش دانشگاهی (بدون توجه به نوع مدرک پیش دانشگاهی) می توانند بر اساس رشته های تحصیلی مورد علاقه خود متقاضی یکی از گروه های آزمایشی ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان های خارجی شوند.

وی افزود: داوطلبان علاقمند به شرکت در رشته های تحصیلی دانشگاه پیام نور و دانشگاه های غیر دولتی باید نسبت به پرداخت مبلغ ۹۲ هزار ریال دیگر به عنوان وجه ثبت نام از طریق سایت سازمان سجش اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به زمان توزیع کارت ورود به جلسه آزمون گفت: کارت شرکت در آزمون تمامی داوطلبان از روز یکشنبه ۲۰ تیر تا چهارشنبه ۲۳ تیرماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت. داوطلبانی که در دو یا سه گروه آزمایشی داوطلب شده اند در زمان دریافت کارت باید بر حسب مورد کارت های گروه آزمایشی دوم و یا گروه آزمایشی دوم و سوم را دریافت کنند.

وی گفت: بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده آزمون سراسری سال ۹۵ در صبح و بعد از ظهر روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۴ و ۲۵ تیرماه ۹۵ در حوزه های امتحانی مربوط برگزار می شود و کارنامه در دهه دوم مردادماه منتشر می شود.

 

=========================================================

فارس: حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: آزمون سراسری سال 95 برای دوره‌های روزانه نوبت دوم، شبانه، نیمه‌حضوری، مجازی و پردیس‌های خودگردان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور، موسسات آموزش عالی دولتی و غیر انتفاعی و کدرشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد برگزار می‌شود.

*تشریح نحوه ثبت‌نام برای شرکت در آزمون سراسری

وی افزود: دفترچه راهنمای ثبت‌نام یا دفترچه شماره یک آزمون سراسری سال 95 به همراه اطلاعیه ثبت‌نام از بعدازظهر امروز یکشنبه 18 بهمن ماه بر روی سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org قرار می‌گیرد.

توکلی با بیان اینکه ثبت‌نام برای شرکت در آزمون سراسری سال 95 از فردا دوشنبه 19 بهمن ماه از طریق شبکه اینترنتی سازمان سنجش آغاز می‌شود، گفت: مدت ثبت‌نام تا 28 بهمن ماه است و هر داوطلب برای ثبت‌نام در آزمون باید در مهلت تعیین شده به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و ضمن مطالعه دقیق دفترچه راهنما که بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد و همچنین مطالعه اطلاعیه منتشر شده از سوی سازمان سنجش در صورت واجد شرایط بودن با رعایت ضوابط مربوط برای ثبت‌نام اقدام کند.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: با توجه به اینکه پرداخت هزینه برای ثبت‌نام منحصرا به صورت اینترنتی انجام می‌شود داوطلبان باید به وسیله کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش و پرداخت 180 هزار ریال به عنوان وجه ثبت‌نام برای دریافت اطلاعات کارت اعتباری ثبت‌نام اقدام کنند.

*امکان دریافت اطلاعات آزمون سراسری از طریق پیام کوتاه

توکلی از فراهم آوردن امکانی برای دریافت اطلاعات آزمون سراسری از طریق پیام کوتاه خبر داد و گفت: با توجه به اینکه در مراحل مختلف فرایند آزمون سراسری خدماتی از طریق ارسال پیام کوتاه به داوطلبان ارائه می‌شود داوطلبانی که تمایل به استفاده از پیام کوتاه داشته باشند می‌توانند با پرداخت مبلغ 5 هزار ریال به صورت اینترنتی، از این خدمات استفاده کنند.

*نحوه ثبت‌نام دارندگان دیپلم نظام قدیم در آزمون سراسری

وی همچنین در رابطه با دارندگان دیپلم نظام قدیم عنوان کرد: این داوطلبان بدون توجه به نوع دیپلم یا دانش‌آموزان یا فارغ‌التحصیلان پیش دانشگاهی بدون توجه به نوع مدرک‌شان می‌توانند با توجه به رشته مورد علاقه خود که در جداول شماره 2 تا 6 دفترچه راهنما درج شده است، منحصرا متقاضی یکی از گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر یا زبان‌های خارجه شوند.

*نحوه ثبت‌نام داوطلبان در آزمون‌ گروه‌های هنر یا زبان‌های خارجه

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: داوطلبانی که قصد شرکت در گروه‌های هنر یا زبان‌های خارجه را دارند می‌توانند مانند سال‌های گذشته عمل کنند. به این صورت که هر یک از داوطلبان گروه‌های علوم ریاضی و فنی، تجربی، انسانی و زبان‌های خارجه می‌توانند در صورتی که علاقمند به شرکت در آزمون گروه هنر نیز هستند علاقمندی خود را در تقاضانامه اعلام کنند، چنین داوطلبانی باید نسبت به پرداخت مبلغ 18 هزار ریال دیگر علاوه بر وجه ثبت‌نام از طریق سایت سازمان سنجش اقدام کنند.

توکلی ادامه داد: همچنین هر یک از داوطلبان گروه‌های علوم ریاضی و فنی، تجربی، انسانی و هنر می‌توانند در صورتی که علاقمند به شرکت در آزمون گروه زبان‌های خارجه نیز هستند علاقمندی خود را در تقاضانامه اعلام کنند، چنین داوطلبانی باید نسبت به پرداخت مبلغ 18 هزار ریال دیگر علاوه بر وجه ثبت‌نام از طریق سایت سازمان سنجش اقدام کنند.

وی گفت: چنانچه داوطلبی علاقمند به شرکت در گزینش رشته‌های دانشگاه پیام نور یا موسسات آموزش عالی غیر دولتی و غیرانتفاعی است باید ضمن اعلام علاقمندی در فرم ثبت‌نام، مبلغ 92 هزار ریال دیگر علاوه بر وجه ثبت‌نام از طریق سایت سازمان سنجش پرداخت کند.

*زمان توزیع کارت آزمون سراسری

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده کارت شرکت در آزمون سراسری سال 95 تمام داوطلبان گروه‌های آزمایشی پنج گانه از روز یکشنبه 20 تیرماه سال 95 تا چهارشنبه 23 تیرماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

وی افزود: بدیهی است داوطلبانی که در دو یا سه گروه آزمایشی متقاضی شده‌اند باید علاوه بر دریافت پرینت کارت شرکت در گروه آزمایشی اصلی، بر حسب مورد برای شرکت در آزمون گروه های آزمایشی دوم یا سوم نیز اقدام کنند.

توکلی اظهار داشت: بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده آزمون سراسری سال 95 در یک مرحله در صبح و بعدازظهر روزهای پنج‌شنبه 24 و جمعه 25 تیرماه برگزار می‌شود.

 

=====================================

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از آغاز ثبت نام آزمون سراسری سال ۹۵ از روز دوشنبه ۱۹ بهمن ماه ۹۴ خبر داد و گفت: دفترچه راهنمای ثبت نام از روز یکشنبه ۱۸ بهمن بر روی سایت سنجش قرار می گیرد.

حسین توکلی گفت: آزمون سراسری سال ۹۵ به منظور پذیرش دانشجو در دوره های روزانه، شبانه، نیمه حضوری، مجازی و پردیس های خودگردان و دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیر دولتی و همچنین کد رشته های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد برگزار می شود.

وی افزود: دفترچه راهنمای ثبت نام به همراه اطلاعیه تکمیلی سازمان سنجش از روز یکشنبه ۱۸ بهمن ماه ۹۴ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار داده می شود.

توکلی گفت: ثبت نام برای شرکت در آزمون سراسری سال ۹۵ از روز دوشنبه ۱۹ بهمن ۹۴ از طریق شبکه اینترنتی سازمان سنجش sanjesh.org آغاز می شود و در روز چهارشنبه ۲۸ بهمن ماه پایان می پذیرد.

وی یادآور شد: هر داوطلب برای ثبت نام در آزمون سراسری سال ۹۵ ضرورت دارد در مهلت تعیین شده ضمن مطالعه دفترچه راهنما و اطلاعیه های مربوط نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده آزمون سراسری سال ۹۵ در صبح و بعد از ظهر روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۴ و ۲۵ تیرماه ۹۵ در حوزه های امتحانی مربوط برگزار می شود.

 

--------------------------------------

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور داوطلبان آزمون سراسری سال 95 از روز 19 بهمن‌ماه می‌توانند برای ثبت‌نام اقدام کنند.

دفترچه ثبت‌نام آزمون سراسری سال 95 در روز 19 بهمن‌ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org منتشر می‌شود.

آزمون سراسری سال 95 در روزهای 24 و 25 تیرماه سال آینده برگزار می‌شود.

این آزمون مانند سال‌های گذشته در 5 گروه آزمایشی برگزار می‌شود.

====================================================

 

خبرگزاری ایسنا: تقویم ثبت نام و برگزاری آزمون‌های سال 95 اعلام شد.

سازمان سنجش آموزش کشور ضمن اعلام تغییر زمان برگزاری برخی آزمون‌ها ، تقویم آزمونی جدید دوره‌های دکتری (نوبت اول و نوبت دوم)، کارشناسی ارشد ناپیوسته و سراسری سال 95 را منتشر کرد.

ثبت‌نام آزمون دکتری از دی

ثبت‌نام برای شرکت آزمون دوره دکتری 95(نوبت اول) از طریق سایت سازمان سنجش آموزش به نشانی www.sanjesh.org از 6 دی‌ماه آغاز شده و تا 15 دی‌ماه 94 ادامه دارد . تاریخ برگزاری این آزمون در تاریخ 14 اسفند 94 خواهد بود.

ثبت‌نام برای آزمون دوره دکتری 95 (نوبت دوم) نیز از 24 مردادماه آغاز شده و تا 30 مرداد ادامه دارد. این آزمون در تاریخ 7 آبان‌ماه 95 برگزار می‌شود.

زمان ثبت‌نام آزمون ارشد و کنکور

بر اساس این گزارش، ثبت‌نام برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 95 از تاریخ 16 آذرماه آغاز شده و تا تاریخ 22 آذرماه ادامه دارد. این آزمون در روزهای 16 و 17 اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود.

همچنین ثبت‌نام برای شرکت در آزمون سراسری سال 95 از تاریخ 19 بهمن ماه آغاز شده و تا تاریخ 28 بهمن 94 ادامه دارد. این آزمون بعد از ماه مبارک رمضان و در تاریخ‌های 24 و 25 تیرماه 95 برگزار می‌شود.

========================================

منابع کارشناسی ارشد رشته های مختلف

منابع کارشناسی ارشد در رشته های مختلف

 

 

نظرات بینندگان

 • ابــــــولفضل

  | |

  سلام
  صفحه بیننده گان ساده و خیلی دلنشینه

 • امیر پایکاری

  | |

  اینجانب : امیر پایکاری –دانشجوی : کارشناسی ناپیوسته : عمران در دانشگاه آزاد اسلامی تهران جنوب از اردیبهشت سال 94 با این سیستم زندگی تمام مشکلات لاینحل زندگی خود را برطرف کرده ام واحساسم به دنیا کاملا عوض شده چیز جالبی که در نماز متوجه شدم این است که حالت قرارگرفتن جنین در بدن مادر دقیقا مانند سجده انسان در نماز است ودر دین نباید افراط و تفریط شود وپی آمد آن را نمیگویم زیرا سبب میشود که مو منین دیگر همدیگررا قبول نداشته باشند که این باعث تفرقه بین مسلمانان دنیا میشود واین مانند سم نابود کننده دربین مومنان است.
  کنکوریهای عزیز شاید بسیار دیده باشید افرادی را که بسیار مطالعه های طاقت فرسا برای کنکور انجام دادند ولی نتیجه مطلوب متناسب با آن را نگرفتند.((حالا میخواهم راز را به شما عزیزان بگویم کنکور یک چیز واقعا خدایی است وقبولی در آن نتیجه ای جز رسیدن به پست و مقام آموزشی و مدیریتی نخواهد داشت که این افراد را میبینیم که بدون فخر ورزیدن ونازیدن به قدرت مادی و یا معنوی دارای روحی قوی بوده و کارهای زیاد پشت نیمکت آنان را خسته و ضعیف روحی نمیکند اگر خوب دقت کنید میبینید هیچ حس علاقه و یا تنفر به مطالعه نداشته و وآنان را خسته از مطالعه نمیکند ودر جایگاه بی تحرکی آنان را محتاج به ورزش نمیبینیم واگرکوتاهی از زیردست خود ببینند بدون اینکه عصبانی شوند واکنش درست را انجام میدهند اگر شما این طور زندگی کنید که الان میگویم اقتدار روحی یک پست و مقام بالا دست را پیدا کرده و در زندگی به تفریحات دنیوی و یا بازیهای رایانه ای کاملا بی نیاز شده واین تفریحات را فقط برای دل انسانهای زیر سن تکلیف انجام میدهید که این طوری دیگر افراط وتفریط در زندگی خود نخواهید کرد بهترین روش به این گونه است :(هنگام اذان صبح که از خواب بلند میشوید قبل از به جا آوردن نماز صبح واجب ابتدا دو رکعت نماز برای سلامتی آقا امام زمان<عج> وشادی روح چهارده معصوم و صدو بیست وچهار هزار پیغمبر به جا آورده وسپس نماز واجب صبح را میخوانیم نکته بسیار مهم این است که در نمازهایمان کوچکترین خودپرستی وفخر ورزیدن نداشته و بدون کوچکترین تفکر به چیزی ویا کسی حس خود را به سمت پروردگار خود میبریم و اگر این کار را انجام دهیم می بینیم که تپش قلبمان بالا رفته وفعل و انفعالات شیمیایی و سوخت وساز بدنمان را بالا برده و باعث میشود که غذا رسانی در کمترین مدت به کلیه اندامها برسد و بدن انسان دچار کوفتگی و یا احساس نیاز به ورزش را نداشته باشد و این گونه بتوانیم بیشتر فعالیت علمی کنیم واین معجزه آیات پروردگار وعبادت صحیح است ومن هم از راز این حالت کاملا شیمیایی بی اطلاع هستم وبه معجزه بیشتر هماندی دارد وبعد از هر اذان و تمام شدن نمازمان یک صفحه قرآن را مانند کتابهای درسی بخوانیم وهم فکر روی آیه ها باعث تحریک شدن تمام قسمتهای مغزی شده که هر کدام به قسمتی از فعالیتهای ذهنی مربوط وطی مرور زمان فهم ما از مطالب را بیشتر و سریعتر و بدون احساساتی شدن در درسها میکند واین عامل باعث خسته نشدن در جلسه کنکور میکند وهمزمان حفظ کنیم این کار باعث میشود که شما کتابهای درسی خود را با سرعت بالاتری خوانده وحفظ مطالب مهم آنرا کنیم و دیگر حس علاقه ویا تنفر به کتابهای درسی رانداشته باشیم ومطالعه دروس خود را تا اذان ظهر انجام میدهیم وهمین طور دو مرتبه نماز دو رکعتی برای معصومین و پیامبران را به جا آورده وسپس نماز واجب را میخوانیم ودوباره کتاب بزرگ قرآن را با فکر .اندیشه و تجسم کلام به کلام آن و سعی در حفظ آیاتش در حد توان کرده طوری که زبان عربی قرآن مانند زبان مادریمان شود مثلا وقتی میگوییم <له ما فی السموت و ما فی الارض و هو العلی العظیم >که به معنای <آنچه در آسمانها و آنچه در زمین است همه ملک اوست و او خدای بزرگ بلند مرتبه است > به جای این که با کلمه زمین کره زمین رامجسم کنیم باکلمه الارض کره زمین را مجسم کنیم وباعث میشود معجزه آیات قرآن در ذهن انسان اثر کرده وبعد از مدت کوتاهی بسیار سریع درس را بخوانیم وخوب مطالب را به حافظه بلند مدت بفرستیم ودر شب هنگامی که نماز شب وارد میشود نماز شبمان را هم به نیت سلامتی آقا امام زمان وشادی روح چهارده معصوم (علیهم السلام ) وصدو بیست وچهار هزار پیغمبر(ص) به جا آورده و سپس دوباره یک صفحه قرآن را با سرعت بسیار پایین مطالعه کرده و سعی در حفظ و فهم آیات کرده و سپس استراحت می کنیم ونزدیک کنکور کوچکترین استرسی نداشته ومیتوانیم بهترین کنکور را بدهیم التماس دعا از تمام شما بزرگواران و دوستان زحمتکش . در بعضی جاهای مطالب ممکن است تکراری باشد واین به خاطر مهم بودن آن میباشد. وگوشزد میکنم که این راه فقط از لحاظ روحی آماده میکند ونکته برداری و جمع بندی قسمت مهم و ضروری آن است.

  پاسخ ها

  نظرات بینندگان

  • | |

   خداشفابده

  • | |

   اجركم عندالله

 • ساحل اریا

  | |

  سلام من رشته م کامپیوتره میخوام پلیس شم هرکی میگه من باید یه درسی بخونم نمیدونم باید چیکارکنم توروخدا کمک کنید مرسی

  پاسخ ها

  نظرات بینندگان

  • Sara

   | |

   Reshte tahsili mohem nis.ag beri saite(www.aja.ir)sharaieto gofte

  • ....

   | |

   ساحل اریا سلام اگه به نظام علاقه داری باید بری ستاد نیروی انتظام مدارکت بدی نمیخواد درسی بخونی اگه خواستی بیشتر راهنمایی میکنم

  • امیر

   | |

   لطفا کسایی که نمیدونن راهنمایی اشتباه نکنن. برو سایت ناجا. اجا رو که گفتن ارتش هس. ناجا. کنکور سراسری بده اگر مجاز شدی رشته علوم انتطامی دانشگاه امین رو انتخاب کن تا وارد دانشکده افسری نیرو انتظامی شی

 • مهدی

  | |

  عالی بود

 • زاهد زندکریمی

  | |

  درسال 75 درکنکور شرکت کردم انتخاب رشته کردم اما دانشگاه نرفتم امسا ل می تونم شرکت کنم /

  پاسخ ها

  نظرات بینندگان

  • سارا

   | |

   من سال پیش قبول نشدم امسال میتونم شرکت کنم یا گیماورم

  • مهسا

   | |

   بله که میتونید

  • نرگس

   | |

   ازتاریخ کنکور معلومه که خیلی فرصت داری


   بله میتونی اگه کسی انتخاب واحد کنه ولی نره تادوسال محرومه از کنکور واسه شما که خیلی ساله میگذره

 • پریسا

  | |

  من دیپلم انسانی هستم قصد دارم پرستاری شرکت کنم دانشگاه آزاد.این امکان داره؟

 • محمدصیدرضایی

  | |

  هیج چیزی بدون تلاش و توکل بر خدا ب سرانجام نمی رسد.

 • .....

  | |

  انشا الله

 • سپيده

  | |

  خخخخخخخ

 • مسعود هیپ هاپ

  | |

  سلامتی همه اونایی که مثل من نخونده میرن سر جلسه کنکور

  پاسخ ها

  نظرات بینندگان

  • مرسم

   | |

   هاهاهاها مث من اصلا مهم نیس

 • محمد م

  | |

  درود بر شما آقای امیر پایکاری ،

 • ناشناس

  | |

  کنکور را ازلیست لطفا حذف کنید اذیت شدیم یک سال معطلی

 • zahra

  | |

  امید وارم امسال پزشکی بیارم

 • شیوا

  | |

  سلام من پیش دانشگاهی ام کنکور ما کی است؟

  پاسخ ها

  نظرات بینندگان

  • حسین

   | |

   سلام کنکور شما امسال به دلیل اینکه هنوز پیش دانشگاهی را تمام نکرده اید برگزار نمیشود

  • Ali yas

   | |

   خب عزیز من نوشته 24 تیر !!!!!

  • فرزاد

   | |

   اصلا نگران نباش ما رفتیم لیسانس گرفتم و فوق لیسانس هم گرفتیم سربازی هم رفتیم الان پشیمون شدیم از درس خوندن عجله نکن البته به همه شما حق میدم چون ما هم مثل شما خیلی اشتیاق داشتیم اما ...برای همه شما ارزوی موفقیت میکنم

  • بهار

   | |

   از24تیرشروع میشه

  • نرگس

   | |

   ازتاریخ کنکور معلومه که خیلی فرصت داری
   بیست چهار تیر شزوع میشه ثبت نامش هم19بهمن

  • فاطمه

   | |

   منم هنوز پیش رو تموم نکردم ...ولی جناب حسین هیچ محدودیتی واسه مایی که پیش دانشگاهی هستیم وجود نداره و بعنوان دانش اموز دوره متوسطه سوابق تحصیلیمونو تایید کردیم...واسه کنکوری ها ایجاد شک و تردید نکنید ..

 • مهساو

  | |

  هعععععععیییییییی تو این بدبختی اینم شدع قوز بالا قوز :-[

 • ابراهیم شکری

  | |

  سلام کنکور کاردانی باید کی ثبت نام کنیم تشکر

 • یونس

  | |

  متشکر آقای پایکاری

 • امین

  | |

  سلام کنکور سراسری و آزاد یکین یا جدا هستن؟؟

  پاسخ ها

  نظرات بینندگان

  • shahriyary

   | |

   یکی هستن !!
   تا جایی که ما میدونیم 2 ساله که یکی شدن

 • هانا

  | |

  سلام من سال 90 لیسانس کامپیوتر گرفتم میخوام پرستاری بخونم آیا بدون کنکور دانشگاه آزاد ثبت نام داره کجا؟؟

  پاسخ ها

  نظرات بینندگان

  • ..

   | |

   باهم

  • مریم

   | |

   خیر نمیتونی. پزستاری ب هیچ وجه بدون کنکور نیست. حتا ازاد

 • یسنا

  | |

  سلام کسی هسن بدونه ایا امسال هم دفترچه سراسری با ازاد یکی هست یا نه.؟؟

 • آوین

  | |

  سلام.من متاسفانه زمان ثبت نام آزمون سراسری 95 رو از دست دادم.الآن تصمیم گرفتم که تو کنکور تجربی 95 شرکت کنم اما نمیدونم چطور باید ثبت نام کنم.چون مهلت تموم شده.ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ ها

  نظرات بینندگان

  • | |

   سلام. هنوز ثبت نام کنکور سراسری شروع نشده و تاریخ ثبت نام 19 بهمن شروع میشه . و بهترین منبع همیشه سایت سازمان سنجش میباشد.

 • محمد

  | |

  سلام..میخواستم بدونم که رشته پرستاری دانشگاه بدون کنکور هم داره؟یا همشون با کنکورن؟و دانشگاه آزاد رتبه چندهزار میخواد؟

 • مطهره

  | |

  سلام. میشه راهنماییم کنید. 24 سالمه دانشجوی حسابداری بودم انصراف دادم حالا میخوام کنکور بدم میتونم؟ و اینکه سوابق تحصیلیم برام به حساب میاد؟

 • کامیکازر

  | |

  سلام من معدل سه سالم 14...منو کودوم استخدامی میگیره؟علوم انسانی،پیش دانشگاهی هستم

  پاسخ ها

  نظرات بینندگان

  • سارا

   | |

   برو

 • m-pakdell

  | |

  من چند ساله کنکور میدم رشته مورد نظرم قبول نشدم میخوام سال 95هر رشته قبول شدم برم دانشگاه ب امید خدا

 • مریم

  | |

  سلام من رشته ام انسانی هست می خوام رشته ام تغییربدم چی کاربایدبکنم

 • سمیرا

  | |

  من بهش رسیدم خوشهالم شما هستین

 • سجاد

  | |

  بد

 • پریسا

  | |

  عالی

 • فردین

  | |

  سلام ببخشید برای قبولی از دانشگاه تبریز رشته مهندسی مکانیک باید چه رتبه‌ای بیارم؟درضمن منطقه 2هستم ممنون.

 • سمیرا

  | |

  سلام من امسال ترم 1 معماری دانشگاه سراج هستم ایا امکانش هست کنکور سراسری بدم و اگر قبول شم دروسم رو تطبیق بدم ؟

 • ابتین

  | |

  سلام من لیسانس شبانه خوندم و فوق لیسانس و تو دانشگاه بین اللمللی ایا میتونم تو کنکور سراسری 95 دوباره شرکت کنم؟ چه مدارکی لازم داره تهیه کنم تا زمان ثبت نام مرسی.

 • ارون

  | |

  عالیییییییییییییییییییی بود اقای پایکاری

 • ولی اله شریفی مهر

  | |

  سلام.ببخشید من لیسانس کامپیوتر دارم و کاردانی و دیپلم هم کامپیوتر بودم با دیپلم فنی میتونم کنکور تجربی بدم

  پاسخ ها

  نظرات بینندگان

  • haniyeh

   | |

   سلام ببخشيد من رشته امور اداري كامپيوتر خوندم و تغيير رشته دادم به تجربي الان مدرك پيش دانشگاهي تجربي دارم شنيدم كسايي كه مدرك پيش داشته باشن ميتونن كارشناسي شركت كنند و مدرك پيششون كارداني حساب ميشه ايا درسته ؟ الان ميخوام زبان شركت كنم

 • پروین

  | |

  سلام خسته نباشید.ببخشید من میخواستم بدونم با معدل 12/5 سوابق تحصیلی چقد میتونه رتبه کنکوری منو پایین بیاره.و با این معدل برای قبول شدن در رشته های گروه 1 و 2 تجربی ،درصد دروس باید در چه حدی باش.ه ممنون

  پاسخ ها

  نظرات بینندگان

  • سارا

   | |

   ۱۹بهمن

 • محمدرضا

  | |

  سلام ببخشید
  من از زمان ثبت نام کنکور 95خبر ندارم ...کسی میدونه چ موقع واسه ثبت نام باید رفت؟؟
  مرسی تشکر

  پاسخ ها

  نظرات بینندگان

  • حسین

   | |

   از 16 بهمن شروع میشه و آزمون اون بیستم به بعد تیر ماه هست

 • شیما

  | |

  سلام,من سال گذشته در یکی از رشته های روزانه دانشگاه پذیرفته شدم ودرحال حاضر دانشجوام اما میخوام کنکور95رو شرکت کنم وبرای رشته های پزشکی ازاد تلاش کنم اما چون کنکور ازاد وملی یکی شده نمیدونم میتونم اینکارو بکنم؟خیلی ممنون میشم پاسخ بدید

  پاسخ ها

  نظرات بینندگان

  • حسین

   | |

   شما چون انتخاب رشته کردید دیگه نمیتونید

 • مهرو

  | |

  سلام
  من سوم تجربی هستم و امسال میخوام کنکور هنر بدم اگر قبول بشم کنکور میتونم برم دانشگاه یا باید چهارم تجربی هم بخونم؟ با توجه به اینکه هنرستانی ها 3 سال میرن دبیرستان و من سال سوم تجربیم

 • homa.ahmadi

  | |

  برا ثبت نام کنکور 95 باید داخل مدرسه ثبت نام کرد؟؟؟

  پاسخ ها

  نظرات بینندگان

  • حسین

   | |

   نه عزیزم باید اینترنتی ثبتنام کنی

  • Hadi

   | |

   سوابق تحصیلی رو از مدرسه بگیر برو کافی نت ثبت نام کن

 • اسما

  | |
  پاسخ 74 | 148

  سلام من امسال بایدکنکوربدم ولی خیلی استرس دارم.تاحالاهم چیزی نخوندم چیکارکنم؟

  پاسخ ها

  نظرات بینندگان

  • صادق

   | |

   کاری نکن همینجوری ادامه بده

  • صادق

   | |

   کاری نکن همینجوری ادامه بده

  • زهرا

   | |

   سلام.هیچ وقت برا شروع دیر نیست،الان تنهاکاری که باید کنی اینه که شروع کنی مباحث مهم درسا روبخونی،باتوجه به بودجه بندی سال های قبل.موفق باشی

  • | |

   برو خودتو بکش

  • ملینا

   | |

   سلام اصلا اشکال نداره میتونی ازهمین الان شروع کنی فقط هدفتو مشخص کن و به هیچ چیزی به جز هدفت فکرنکن با اراده برا رسیدن به هدفت تلاش کن
   مطمعن باش بهش میرسی هیچوقت برای شروع دیر نیست ناامید نشی که هیچوقت موفق نمیشی

  • یارو

   | |

   بخون

  • bahman

   | |

   وقت هست بخون اگه رتبه خوبی نداشتی دانشگاه دولتی انتخاب رشته نکن چون اگه قبول بشی و نرید یک سال محروم میشی.
   خدا کمکت کنه

  • jorje

   | |

   خوب میتونی از همین الان شروع کنی تا بیشتر عقب نمونی!

  • بیگلی

   | |

   هر چه زودتر ازدواج کن و بچه دار شو...

 • الناز

  | |

  سلام من هنوز درس خوندنو شروع نکردم

  پاسخ ها

  نظرات بینندگان

  • بیکار

   | |

   خسته نباشی

  • آسی

   | |

   آفرین.همینطور ادامه بده و حتما درنهایت از آخرین اول میشی

 • محمد علی

  | |

  سلام من دیپلم هنر دارم ایا میتونم در رشته های فنی مهندسی شرکت کنم باید چیکار کنم.

 • محمد رضا عفری

  | |

  بسم الله الرحمن الرحیم

 • مینا

  | |

  سلام ببخشید من پشت دیپلمم ایا میشه امسال کنکور بدم ؟؟؟؟

  پاسخ ها

  نظرات بینندگان

  • مهر

   | |

   نه

 • mojde

  | |

  من فوق دیپلم حسابداری دارم ایا میتونم کنکور پزشکی شرکت کنم

 • شهريار

  | |

  من چطور كنكور ثبت نام كنم

 • عبدالله نجاری

  | |

  بچه ها یه سرویس هست که تکنیک و ترفندهای کنکوری با sms ارسال می کنه خیلی به کارتون میاد ، فقط کافیه اونایی که همراه اول دارن عدد 1047 به 308020 و اونایی که ایرانسل دارن عدد 1047 به 8020 ارسال کنن تا براشون فعال بشه.

 • عاطفه

  | |

  سلام من دانشجوی ترم 3 دکتری حرفه ای دامپزشکی .آزاد هستم .معدل کتبی ام 11/5 بوده و سال 87 گرفتم .این معدل و همین طور دانشجو بودنم و سنم چقدر تو کنکور 95 تاثیر منفی میزاره .؟ برام خیلی مهمه لطفا اگه میدونید جوابم رو بدید .

 • محمد

  | |

  من کاردانش.ساختمان خوندم ومعلم ها ولینگتون میگن شماچون ریاضی نخوندین نمیتونین عمران بخونین. میشه عمران خوند؟

 • امیر

  | |

  سلام من می خوام دانشگاه افسری امام حسین رو انتخاب کنم باید همین دفترچه رو بگیرم

 • سمیرا

  | |

  سلام،میخوام کنکورسراسری حسابداری بدم زمان ثبت نام کی هست؟

 • سمیرا

  | |

  سلام،میخوام کنکورسراسری حسابداری بدم زمان ثبت نام کی هست؟

 • امیر

  | |

  سلام من سال پیش کنکور دادم .میشه دوباره کنکور بدم اخه کیک و ابمیوش خوشمزه بود:-)

 • محمد

  | |

  در نا امیدی بسی امید است

 • محسن

  | |

  سلام دوستان کنکور ۹۵ میگن خیلی سخت گرفته میشه سوالات اونا هم خیلی سخته پس باید وقت بیشتری بزاریم برای کنکور دوستان

  پاسخ ها

  نظرات بینندگان

  • مهر

   | |

   كدوم كنكور اسون بود كه 95 سخت باشه

 • شیما

  | |

  من 22سالمه لیسانس پرستاری دارم الانم شاغلم و زندگیم عالیه. من سال 90بود رتبه 2730پرستاری جندی شاپور اهواز قبول شدم.الانم میخوام دوباره دفترچه کنکور بگیرم برا پزشکی. استرسی ندارم چون هم کارم رو دارم هم زندگی خوبی دارم برا همین شک ندارم موفق میشم البته اول نگاه خدا

 • امیر

  | |

  اقا کیک و ابمیوه کنکور خوردن داره برید کنکور بدین کیک و ابمیوشم بخورید ماکه خوردیم قبول شدیم شماهم بخورید قبول میشید...

 • علی

  | |

  من یه کتاب از سال سوم دارم میتونم تو کنکور شرکت کنم

 • آسی

  | |

  سلام.من سوم دبیرستانی ام و برا کنکور امسال ثبت نام کردم. ولی خیلی استرس دارم. لطفا اگه نظری درباره کاهش استرس دارید بگین

 • مهندس

  | |

  عاقا کیک و آب میوه هم خوردیم قبول نشدیم
  البته من دولتی میخاستم ولی پیام نور قبول شدم

 • میلاد

  | |

  واقعا خیلی مسخرست مهلت ثبت نام داره تموم میشه و اموزش پرورش هنوز سوابق منو برای سنجش نفرستاده باید چیکار کرد الان ؟؟؟؟؟

 • | |

  لطفا تمدید کنید.

 • | |

  لطفا تمدید کنید.پول داخل کارتم نبود.

 • mahmoodi

  | |

  سلام .کسی هست راهنماییم کنه؟!

 • | |

  سلام من کارت خریدم ولی سریالش رقمیه مگه نباید رقمی باشه

 • جواد

  | |

  متاسفانه موفق به ثبت نام کنکور 95نشدم بایدچیکار کنم دقیقا؟

 • توحید

  | |

  سلام خدمت دوستان زمان ثبت نام کنکور سراسری همه رشته ها فقط تا اخر بهمن بود

 • علیرضا

  | |

  سلام خسته نباشید من علیرضا هستم ۱۸ از شمال رشته مکانیک خودرو قسمت کارو دانش ببخشید یه سوال داشتم ـمن امسال کنکور دارم و دوست دارم دانشکاه صنعتی شریف تهران قبول بشم من در کنکور چه رتبه ای بیارم که بتونم تو دانشگاه صنعتی شریف قبول بشم راهنماییم کنید خیلی ممنون میشم

 • مصطفی

  | |

  سلام من پیش دانشگاه روقبول نشدام میتونم کنکور۹۵ثبت نام کنم

ارسال نظر