صفحه نخست >> اجتماعی تعداد نظرات: 0

آقاي سيسي، مي‌خواهم دوباره زن باشم!

در حالي که تروريست‌هاي داعش براي فرار از عدالت و قانون بارها لباس زنانه به تن کرده‌اند، يک زن مصري پس از 40 سال زندگي در لباس مردانه، راز خود را فاش کرد.

کد خبر: 973

العالم/ در حالي که تروريست‌هاي داعش براي فرار از عدالت و قانون بارها لباس زنانه به تن کرده‌اند، يک زن مصري پس از 40 سال زندگي در لباس مردانه، راز خود را فاش کرد.


"صيصه ابودوح" زني مصري است که پس از گذشت چند ماه از عروسي، به سبب مرگ شوهرش، در حالي که باردار بود، بيوه شد.
وي گفت: پس از مرگ همسرم در دهه هفتاد قرن گذشته، مشغول به کار شدم. عرف و شرايط حاکم بر جامعه، در آن زمان به گونه اي بود که اجازه اشتغال به کار به زن نمي داد و اين کار را نه تنها هنجارشکني؛ بلکه حتي جرم تلقي مي کرد، به همين سبب تصميم گرفتم لباس مردانه بپوشم و سر کار بروم.
وي افزود: با تغيير ظاهر دادن، مجبور شدم برخي از عادت ها و رفتارهاي مردان را نيز تقليد کنم تا بتوانم کار کنم، اين مساله آن قدر ادامه يافت که برخي از مسائل در وجود من نهادينه شد. به عنوان مثال پس از سال ها کار در آجرپزي و کارخانه سيمان، صدايم خش دار شد و اکنون ديگر صدايم براي هميشه خش دار و مردانه شده است.
صيصه که در داخل خانۀ محقر خود با پايگاه اينترنتي "دات مصر" گفت وگو مي کرد، خاطر نشان کرد: هر روز ساعت شش صبح، لباس مردانه به تن مي کنم و از خانه بيرون مي زنم و در خيابان ها در پي کار راه مي افتم، گاهي عملگي مي کنم و گاهي کفش واکس مي زنم، تا بتوانم روزي دختر يتيمم را که حالا 42 ساله است، تهيه کنم.وي افزود: زندگي تلخ است و براي سر کردن ِ زندگي تلخ در ميان رجّاله ها و مردنماياني که مردانگي و اخلاق را به يک سو نهاده اند، چاره اي جز اين وجود ندارد که لباس مردانه بپوشي تا بتواني زنده بماني. پس از مرگ شوهرم، از مسئولان استانداري تقاضاي کمک کردم، اما آن ها به گونه اي مرا در اوج بدبختي به حال خود رها کردند که گويي اصلا وجود نداشتم.
صيصه، از "عبدالفتاح سيسي" رئيس جمهور مصر خواست، مغازه اي براي او فراهم کند تا در اواخر عمر بتواند کمي بياسايد و بار سنگين "کار مردانه" را زمين بگذارد و به "طبيعت زنانه" خود برگردد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر